Полезные материалы

Меню дитини в 1 рік: таблиці і рецепти

  1. Меню дитини в 1 рік: яким воно має бути?
  2. Меню для дитини в 6-7 місяців
  3. Меню для дитини в 8-9 місяців
  4. Меню дитини в 10-12 місяців
  5. Рецепти для дитини в 1 рік

Зміст статті

Свої перші «дорослі» страви малюк отримує в 5-6 місяців (а іноді і в 4 місяці), в залежності від типу вигодовування.

Вже до 9 місяця життя дитини з'являється відносно стабільний графік годувань. Основні продукти (каші, овочі, м'ясо) до цього віку вже введені в раціон, але грудне молоко або суміш все ще складають основу харчування. У мам виникає питання: в якій кількості давати ті чи інші продукти і як їх можна комбінувати між собою?

Ми підготували для вас зразкове меню для однорічної дитини і кілька смачних рецептів.

Меню дитини в 1 рік: яким воно має бути?

З моменту введення прикорму раціон дітей стає з кожним місяцем все більш різноманітним. При штучному вигодовуванні перші овочеві і фруктові пюре в меню дитини з'являться на кілька місяців раніше, ніж при ГВ. Батьки можуть поступово знайомити малюка з тими стравами, які прийнято подавати в сім'ї (виключаючи борошняне, гостре і копчене). Привчати до звичайного для сім'ї раціону необхідно, тому як зовсім скоро дитина буде їсти з вами за одним столом - страви, які ви подаєте, повинні бути звичними і для крихти.

Але при приготуванні їжі варто враховувати деякі особливості дитячого меню:

1 Консистенція страви повинна бути переважно кашоподібною, допускаються невеликі грудочки. Їжа шматочками також може бути, але великі шматки дитина поки ще прожувати не зможе.

2 Меню дитини 1 року слід розраховувати на 5 прийомів їжі. Маса однієї порції становитиме близько 200 грам - приблизно такий обсяг має шлунок дитини в цьому віці.

3 3   Якщо ви продовжуєте прикладати малюка до грудей, годування молоком варто перенести на ранній ранок і вечір Якщо ви продовжуєте прикладати малюка до грудей, годування молоком варто перенести на ранній ранок і вечір. Не варто годувати дитину грудьми в середині дня, між запланованими прийомами їжі. Калорійне молоко «переб'є» у малюка апетит, і режим харчування може порушитися.

4 Для прийому суміші виділяються також ранкові або вечірні години, як і в випадку з грудним молоком. Поступово замінити штучну суміш можна на кисломолочні продукти: нежирний кефір або дитячий йогурт без добавок.

5 Дотримуватися обраного режиму харчування варто щодня. Годуєте малюка в один і той же час: це сприяє правильної виробленні ферментів для травлення і кращому засвоєнню їжі.

Сформований режим прийомів їжі допоможе дитині швидше адаптуватися до дитячого садка . Малюк не буде відчувати себе некомфортно, коли вся група буде їсти строго в певний час.

6 Спеції з різким ароматом в дитячому меню не вітаються. Використовувати можна петрушку, кріп, лавровий лист, базилік або селера в невеликих кількостях. Ці добавки допоможуть урізноманітнити смак їжі.

Меню для дитини в 6-7 місяців

Меню для дитини в 6-7 місяців

Меню для дитини в 8-9 місяців

Меню для дитини в 8-9 місяців

Меню дитини в 10-12 місяців

Меню дитини в 10-12 місяців

Рецепти для дитини в 1 рік

Адаптована їжа для маленьких дітей теж може бути дуже смачною і поживною. Від деяких страв з меню дитини не відмовляться і дорослі.

1 Сніданок: молочний суп

  • Знадобиться 20 г вівсяних пластівців дрібного помелу, 150 мл кип'яченої води і 200 мл знежиреного молока (для годування чутливих дітей слід використовувати козяче молоко);
  • Засипте пластівці в маленьку каструлю з водою, доведіть до кипіння. У міру того, як маса буде ставати густий, вливайте в неї молоко (попередньо нагріте), сіль на кінчику ножа і стільки ж цукру.
  • Суп вариться 25 хвилин. Після приготування додайте в нього трохи вершкового масла.

2 2   Обід: легкий суп-пюре з телятиною Обід: легкий суп-пюре з телятиною

  • Візьміть шматочок телятини вагою в 20-30 г, 1 морква та 1 картоплину.
  • Всі інгредієнти наріжте дуже дрібними шматочками, покладіть в каструлю, а потім залийте 250 мл води.
  • Варіть суп 40 хвилин. Збийте блендером перед подачею.

3 Вечеря: м'ясна запіканка-суфле

  • Для запіканки знадобиться 30 г курячого або індичого фаршу, 1 картоплина і 4-5 ст. л. знежиреного молока.
  • Можна додати зовсім небагато приправ: пару листочків кропу або петрушки.
  • Зробіть пюре: відваріть картоплю, розімніть його і змішайте з молоком.
  • Протушкувати фарш з петрушкою протягом 5-10 хвилин.
  • Змастіть невелику формочку вершковим маслом. Першим шаром буде фарш, другим - пюре.
  • Доведіть запіканку до готовності на водяній бані. Запіканка-суфле вийде дуже ніжною і ароматною.

Представлене меню дитини носить тільки рекомендаційний характер. Основні страви будуть вибиратися по перевагах батьків, а кількість і обсяг порцій - відповідно до ваги і індивідуальних потреб дитини.

36193 раз

Меню дитини в 1 рік: яким воно має бути?
У мам виникає питання: в якій кількості давати ті чи інші продукти і як їх можна комбінувати між собою?
Меню дитини в 1 рік: яким воно має бути?