Полезные материалы

Печиво при грудному вигодовуванні + 3 простих рецепта

  1. Необхідність правильного раціону харчування для годуючої жінки
  2. Чи може печиво бути корисним для годує грудьми жінки?
  3. Яке печиво можна при грудному вигодовуванні?
  4. Від якої випічки необхідно відмовитися в період грудного годування
  5. Рецепти печива для самостійного приготування печива
  6. висновки

На читання 7 хв. переглядів 336

Привіт шановні гості та постійні читачі блогу.

Сьогодні будемо говорити про те, які продукти можна вживати в їжу молодій матусі з немовлям на руках. В період лактації, так само як і в період очікування появи на світ малюка, хочеться чогось особливого, в тому числі і солодощів. Наприклад, випічка дуже могла б скрасити одноманітні будні і нуднуватий раціон мами в декреті. Але яке печиво при грудному вигодовуванні може порадувати жінку і не нашкодити дитині? Чи можна взагалі включати його в раціон при лактації? До речі, найкориснішим для годуючих педіатри називають вівсяне печиво.

Поява маленької дитини - найголовніша подія, що підтверджує доцільність створення міцної осередку суспільства. Але, так як зв'язок матері з дитиною ще тривалий час залежить від тих продуктів, які вона вживає в їжу, виникає резонне питання: як же правильно харчуватися, щоб не викликати проблем зі здоров'ям у малюка?

Необхідність правильного раціону харчування для годуючої жінки

У перші місяці після пологів в раціон жінки повинні переважати вітамінів, блюда повинні бути досить поживними, але в той же час з дотриманням дієтичних вимог. Перераховуючи всі заборони на харчові продукти при вигодовуванні грудьми, особливу увагу слід приділити борошняних виробів і солодкої випічки.

У перший місяць (і в другій, і в третій) немовля харчується тим же, що їсть його мама. З молоком в дитячий організм надходять всі поглинені нею продукти в переробленому вигляді. Але разом з необхідними поживними елементами, які отримуються малюком під час годування грудьми, він може насититися і вельми шкідливими компонентами.

Як відомо, організму молодої мами деякий час після пологів доводиться перебувати в стані стресу. Ослаблена родовим процесом, вона, так само як і малюк, потребує правильного харчування.

На цьому життєвому етапі імунна система дуже слабка і схильна до інфекційних захворювань, навіть звичні раніше продукти можуть дестабілізувати організм і викликати кишкові розлади. Та й алергічні реакції від неправильного поєднання продуктів виникають в цей період досить часто, як у мами так і у малюка.

Але не варто сприймати заборони на ті чи інші продукти буквально, і позбавляти себе всіх задоволень. Лікар, у якого ви спостерігаєтеся, зможе підібрати вам збалансований раціон, багатий вітамінним складом і здатний поступово привчати дитину до нових смаків.

Чи може печиво бути корисним для годує грудьми жінки?

Поряд з питанням, які продукти дозволені і які протипоказані в перші місяці після народження дитини, актуальним залишається: чи можна печиво при грудному вигодовуванні, і які солодощі не зашкодять ні матері, ні маленькому створінню?

Поряд з тим, що такі продукти, як шоколад, мармелад, тортики, зефір і вафлі є обов'язковими в списку виключення із загального харчування, завжди можна знайти «лазівку» для насичення солодощами. Причому не «контрабандними», а цілком безпечними для мами і крихти.

Причому не «контрабандними», а цілком безпечними для мами і крихти

Якщо ви просто не уявляєте свого існування без поїдання солодощів, і впадаєте в зневіру і депресію в його відсутності, можна вживати в їжу нешкідливе печиво для годуючих мам. Причому багато молоді матусі вважають за краще його випікати власноруч, перестраховуючись від наявності шкідливих компонентів і обходячи стороною прилавки магазинів з підозрілою випічкою. І більшість наших читачок ні секунди не сумніваються в корисності вівсяного печива, рецепт якого можна знайти, перегорнувши кілька сторінок нашого блогу.

Як вже говорилося раніше, організм в період вигодовування повинен отримувати велику кількість мінеральних речовин. Печиво є продуктом, багатим вуглеводами, цей десерт збагачує організм гормонами радості, піднімаючи настрій і позбавляючи від стресів.

В результаті смакового насичення виробляється серотонін, який позбавляє від безсоння. Однак, крім вуглеводів, ендорфінів і серотоніну багато видів печива багаті підвищеним вмістом жирів, тому підходити до його вибору слід дуже обачно.

Яке печиво можна при грудному вигодовуванні?

Борошняний виріб, в складі якого немає наповнювачів і спецій, цілком допустимо включити в раціон жінки. До дозволеним продуктам можна віднести наступні види:

  • галетное печиво;
  • пісочне;
  • вівсяне.

У їх складі присутні лише природні інгредієнти, які не здатні викликати у дитини будь-якої негативної реакції.

З фабричної випічки, що продається в магазинах і заслужила позитивні відгуки покупців, найбільш підходящими для годуючих мам вважаються сорти без надлишку додаткових інгредієнтів, але зі збереженням своїх корисних якості:

  • печиво «Ювілейне»;
  • печиво «Марія».

Від якої випічки необхідно відмовитися в період грудного годування

Яке печиво можна мамі, що годує, можна дізнатися на тематичних сайтах, але не варто забувати і про те, яке протипоказане в період лактації.

У перші місяці після народження заборонено вживати в їжу випічку, багату усілякими смаковими добавками, спеціями і наповнювачами, наприклад, ваніллю. До того ж питання про те, чи можна мамі, що годує печиво взагалі, слід вирішувати з патронажної медсестрою, оскільки існують різні ситуації, при яких будь-борошняний виріб може бути протипоказано.

Наприклад, діабетикам дозволяється вживати лише дієтичні сорти з вмістом фруктози.

Також загальні протипоказання мають сорти борошняних виробів з присутністю в складі шоколаду, кремової начинки і кориці. Гострі спеції категорично протипоказані як в самому печиво, так і в інших продуктах харчування. Існує сувора заборона на вживання борошняних продуктів, що містять барвники, ароматизатори та штучні речовини.

Продукти з вмістом подібних інгредієнтів можуть викликати як у мами, так і у дитини алергічні реакції, розлад шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються діареєю або запорами.

Варто також пам'ятати, що надмірне вживання борошняних виробів може згубно позначитися на здоров'ї дитини. Тому бажаючи насолодитися солодощами, будьте гранично розумні в кількісному споживанні.

Рецепти печива для самостійного приготування печива

У разі відсутності беззастережної довіри кондитерам, молодим мамам-ласунам можна спробувати приготувати смачне і корисне печиво самостійно. Який саме варіант підійде до смаку, вирішувати тільки вам, але ми готові запропонувати кілька рецептів печива для годуючих мам.

пісне домашнє

Спосіб приготування:

Збити в мисці 1 яйце, 125 грам вершкового масла і 50 грам цукру, в 1/2 склянки води всипати морську сіль в кількості 1/2 чайної ложки, змішати інгредієнти. Всі продукти з'єднати і збити в однорідну масу.

Замісити тісто за допомогою 1 склянки пшеничного борошна, скачати в формі довгої сосиски, використовуючи харчову плівку, прибрати в холодне місце на 2 години. Після затвердіння маси, її потрібно порційно порізати і запікати в духовці при нагріванні 180 градусів 20 хвилин.

галетное

Спосіб приготування:

Змішати половину склянки води, 70 г цукру, 40 мілілітрів рослинного масла. Не поспішаючи підсипати пшеничне борошно (2,5 склянки), ретельно все перемішати до твердого стану.

Розкачати тісто на столі і вирізати фігурки, використовуючи склянку чи чарку. Випікати на змащеному олією деку 5-6 хвилин при температурі 200 градусів.

Вівсяне дієтичне з додаванням сирної начинки

Спосіб приготування:

Вівсяні пластівці подрібнити за допомогою качалки, поле чого змішати їх з 100 грамами сирної маси. Додати в суміш сирої білок з 2 яєць, змішаний з 40 грамами родзинок або кураги.

Перед приготуванням курагу слід залишити в теплій воді на 15-20 хвилин, після чого подрібнити. Тісто викласти у форми для запікання. Витримати в духовці 20-25 хвилин при температурі 175 градусів.

висновки

Підсумовуючи розмову про печиво при грудному вигодовуванні, можна зробити висновки про те, що раціон годуючої мами повинен бути насичений різноманітними натуральними інгредієнтами і дієтичними продуктами. Причому деякі види цих продуктів не тільки не роблять шкідливого впливу на організм мами і малюка, але і дуже благотворно на нього впливають.

Вживання «правильного» печива, дозволеного в період лактації, має кілька незаперечних плюсів:

  • що знаходяться в багатьох сортах печива цільні злаки, сприяють прискореному процесу травлення;
  • вуглеводи, що містяться в печиво, сприяють швидкому насиченню організму, тому його можна вільно використовувати як перекус перед основними прийомами їжі;
  • зважаючи на заборони на вживання в їжу великої кількості цукру, печиво цілком може замінити його, ставши приємним доповненням до чаю.

Надмірне вживання солодкої їжі під час грудного вигодовування може вплинути на збільшення маси тіла, а також перенаситити дитячий організм вуглеводами, які надають навантаження на внутрішні органи малюка.

У зв'язку з цим не варто зловживати солодощами і борошняними виробами. Хоча побалувати себе грамотно приготованим десертом часом не зайве.

А як ви, шановні читачки, вирішуєте проблему обмеження солодкого під час грудного вигодовування? Чи є у ваших блокнотах рецепти корисної випічки? Будемо вдячні за коментарі та посилання на цю статтю в соцмережах.

Яке печиво можна при грудному вигодовуванні?
Але яке печиво при грудному вигодовуванні може порадувати жінку і не нашкодити дитині?
Чи можна взагалі включати його в раціон при лактації?
Чи може печиво бути корисним для годує грудьми жінки?
Яке печиво можна при грудному вигодовуванні?
А як ви, шановні читачки, вирішуєте проблему обмеження солодкого під час грудного вигодовування?
Чи є у ваших блокнотах рецепти корисної випічки?