Полезные материалы

Як я вчилася рано вставати

  1. Навіщо лягати рано?
  2. Навіщо рано вставати?
  3. Що дали мені ранні підйоми?
  4. Читайте також:

Темою підвищення рівня особистої енергії, здоров'я і молодості я цікавлюся дуже давно, тому не могла пройти повз теорії про необхідність вставати рано, по можливості - зі сходом сонця. Напевно, ви теж багато про це чули, але якщо не належите до щасливих жайворонків, то швидше за все відмахувалися або знаходили причини, чому вам це не підходить. Справді, навіщо і кому це треба - рано вставати?

Справді, навіщо і кому це треба - рано вставати

У всякому разі, я відмахувалася.

Навіть роботу багато років шукала зі зміщеним графіком, аби вставати пізніше, оскільки вранці мій організм відмовлявся нормально функціонувати, а голова - міркувати, зате до вечора активність зростала, а вже вночі працювалося просто прекрасно.

І все ж черв'ячок сумніву гриз, може, я чогось пропускаю? Тоді я вирішила звернутися до думок різних компетентних людей і отримала наступні варіанти:

1. Всі ведичні лектори, як один, стверджують, що вставати треба рано, перераховуючи численні бонуси

2. Мої бабуся з дідусем вставали о 4-5 ранку і прожили довге, здорове життя до 85 років

3. Друзі, котрі стали на шлях здорового способу життя, навчилися вставати о 5 ранку і розповідали, як багато їм це дало

4. Однак, серед усіх цих думок пролунав голос тренера з йоги в спортклубі, в якому я тоді займалася: "Слухати треба свій організм і робити так, як йому комфортніше. Хочеться лягати і вставати пізніше - так і роби ". Втім, сама вона вставала рано, і вечірні тренування давалися їй нелегко.

Оскільки я не могла похвалитися бадьорістю і активністю по життю, та й, бувало, безпричинна апатія і смуток час від часу накочували, то перебувала в постійному пошуку, що може допомогти мені підвищити загальну продуктивність, поліпшити стан і настрій. Багато цікавого було відкрито, в тч. енергетичні практики, але тема раннього підйому все одно переслідувала мене. Раз по раз я вирішувала, що все, тепер-то я навчуся вставати рано, використовую ранкові години для свого здоров'я (виконуючи комплекси з йоги або ще що-небудь), стану бадьоріше і активніше, але мене вистачало максимум на тиждень.

Одного разу трапився прорив: я навчилася хоча б рано лягати, близько 22-23 годин. Сумнівна радість, враховуючи, що на ранковий сон це ніяк не вплинуло - я просто стала більше спати, проте через пару тижнів виявилося, що сил у мене прибуло, та це дозволило робити деякі речі, на які раніше не вистачало витримки. Наприклад: багато років я ходила займатися в спортклуб, але робила це не особливо регулярно. Я втомлювалася, вважала за краще посидіти на роботі довше, "слухала свій організм", який частенько підкидав ідеї, чому він не в силах тягнутися на тренування, в результаті, толку від моїх занять було небагато. Зате я нескінченно лаяла себе за лінь і відсутність сили волі. І тільки після того, як почала лягати рано (це обов'язковий елемент в ранньому підйомі), виявилося, що забивала на тренування я не через лінь і відсутність сили волі, а від нестачі енергії.

Тепер організм сам почав просити навантаження, і місяць за місяцем я ходила займатися 4 рази в тиждень взагалі без пропусків! Втім, про систематичність і регулярність у тренуваннях та інших справах розповім як-небудь потім, зараз повернемося до ранніх підйомів.

Щоб рано вставати, потрібно рано лягати.

А тепер трохи теорії, навіщо взагалі варто раніше лягати і вставати.

Навіщо лягати рано?

Мало хто знає, що наші здоров'я, краса, молодість знаходяться під контролем наших гормонів. Всі ми повинні прагнути до гормонального балансу, це найважливіший фактор, що впливає на наше життя. І один з найцікавіших гормонів - мелатоніну. Він виробляється приблизно з 22 до 2-ї ночі, але тільки під час сну. Відповідає він за настрій, оновлення клітин, нейтралізує вільні радикали, активізує роботу імунної системи, оновлює захист судин і клітин головного мозку, наповнює силою і енергією.

Людина, яка до 2-3 ночі не лягає спати, а потім відсипається до полудня, сам собі підрізає і здоров'я, і ​​роки життя.

Мелатонін захищає нас від передчасного старіння, підтримує імунну систему, захищає від багатьох хвороб, включаючи онкологічні.

Веди, улюблені багатьма, на цей рахунок говорять наступне:

Якщо людина не спить з 23:00 до 1:00 ночі, то у нього буде страждати активність прани (життєвої сили), що циркулює в організмі.

Тому дуже важливо лягати о 22 годині, найпізніше - в 23. Ще краще - в 21, але мало у кого є така можливість.

Навіщо рано вставати?

Як тільки ми переходимо на правильний режим сну (тобто лягаємо в 21-22 години вечора, а прокидаємося до 6 ранку), то організм починає жити в гармонії з природними ритмами. А це, в свою чергу, виливається в підвищену енергетику, адже встаючи зі співом перших птахів, ми вбираємо в себе енергію природи, що прокидається. Перед нами ніби відкривається нове джерело сили, який наповнює нас енергією для здійснення всіх поставлених перед нами життєвих цілей. Крім того, з'являється час і можливості для саморозвитку та самовдосконалення.

Практично всі успішні люди встають рано. Я б сказала, що абсолютно все, але у мене немає точних даних по ВСІХ :) Але більшість - це точно. В Америці є клуб мільйонерів, успішних людей, так ось одне з правил членства в цьому клубі - вставати до 5 ранку. Вони помітили, що без цього людині важко прогресувати.

Є думка, що вставати в 7-8 ранку не так вже й корисно, та й важкувато для організму. Зате підйом до 6 ранку подарує свіжість і бадьорість на весь день. Якщо встати пізніше, то такої легкості вже не буде, навіть якщо спати дуже багато, буде сонливо і важко весь день. Спати дуже багато навіть шкідливо.

Як правильно спати?

Щоб добре виспатися за меншу кількість годин, потрібно провітрити спальню до 18-20 градусів, закрити щільно штори, в ідеалі - до повної темряви. Повна темрява сприяє виробленню мелатоніну.

В ідеалі перед сном прийняти теплий душ і зробити практику Шавасани (повне розслаблення) або послухати якісь розслаблюючі корисні медитації. Але це в ідеалі, на жаль, багатьом з нас в шаленому ритмі життя зовсім не до того.

Заснути бажано в районі 22-ї години. Якщо ми ляжемо спати після 23:00, то позбавимо себе задоволення отримати в достатній кількості соматотропіну - гормону росту, стрункості, молодості, довголіття.

Спимо 6-8 годин. Спимо і худнемо (здоровий, правильний сон сприяє схудненню, вірніше, нормалізації ваги), обновляємося, молодшаємо.

Пам'ятайте: накопичення життєвої силою відбувається під час сну з 22 до 1 години ночі. Якщо ви не спите в цей час, то енергію і силу не накопичуєте!

Щогодини сну до 12 ночі по ефективності йде як кілька годин.

В цьому році я вперше провела енергетичний марафон "Змінимо життя за 100 днів", в якому було завдання (необов'язкове, але все ж) почати вставати раніше. Чесно зізнаюся, думала, учасники проігнорують його, але на мій подив, дуже багато хто почав вставати раніше і описали масу позитивних моментів, які їм це дало.

І сама я навчилася, нарешті, вставати рано (рано - це в 5 ранку) тільки під час цього марафону. Мені допомогли кілька принципів:

1. Щоб рано вставати, потрібно рано лягати. У мене виходило в 22-23 години в середньому. Оскільки при такому режимі висипаєшся добре, то 6-7 годин для сну було досить.

2. Як тільки лунає дзвінок (я швидко почала прокидатися до дзвінка), не повинно бути ніякого голосу в голові, який обговорював би, що ви повинні робити.

Все має відбуватися на автопілоті - ви виконуєте рутинні обов'язки перш, ніж мислення прокинулися.

Як тільки ви замислюєтеся, навіщо вам треба встати, мозок послужливо підкаже, що саме сьогодні - нема чого. Тому спершу встаємо, вмивалися, ходимо, потім думаємо.

3. Потрібно пошукати дуже вдалий час для підйому. Є теорія, що людина спить 1,5 вартовими циклами, і важливо прокидатися під кінець цих 1.5 годин (тобто спати 6 годин краще, ніж 7). Восени і взимку, звичайно, набагато складніше навчитися вставати рано - холодно, темно. Весна і літо прямо-таки розташовують до ранніх підйомів.

4. Дуже бажано на ранок запланувати собі щось приємне, то, що вас мотивує встати раніше. Найкраще - якщо у вас є велика мета, і ви до неї точно хочете прийти. Ранкові години присвятіть саме цієї мети. Це може бути що завгодно - вивчити іншу мову, присвятити весь ранок собі, вкладаючись в свою красу (тренування, маски, масаж обличчя, медитації і настрої і т.д.), отримання нових знань, здійснення якогось проекту, приведення свого будинку в порядок (якщо іншого часу на це немає) і т.д. Для мене такою метою стала робота на сайті. Нинішній життєвий ритм і обов'язки майже не залишають мені час на нього, листи, відповіді на питання на сайті, нові статті і тд. майже позбавляли мене можливості програмувати щось нове. Завдяки ранковим підйомів, на сайті з'явилися "Завтра я хочу", хмара тегів, новий дизайн, система звітів в марафонах і багато іншого.

Ранкове час дає реальну можливість реалізувати бажання і досягти цілей, потихеньку, крок за кроком, але кожен день.

Я вже не кажу про те, як було приємно вставати вранці влітку, коли сонце вже о п'ятій ранку висвітлює всі навколо ласкавими теплими променями, неймовірна тиша і спокій розлиті в повітрі. Ніяких дзвінків, пошти, розмов - виняткове час для себе.

5. Дуже важливий рада, який остаточно допоміг мені перейти на ранні підйоми, був почерпнуть в книзі "Магія ранку". Автор стверджує, що з яким наміром ви лягаєте спати, з таким відчуттям і прокинетеся. Якщо ви лягаєте о першій годині ночі, знаючи, що вам вставати о 6 ранку, швидше за все ви думаєте, що знову НЕ виспіться і будете розбитим. І так і відбувається. А якщо вам належить встати о 9 ранку, то підсвідомо ви знаєте, що виспіться, і справді висипаєтеся. Поки звучить логічно, так?

Однак, автор провів експерименти. Він вселяв собі перед сном, що відмінно виспиться і буде бадьорим, навіть якщо треба було спати лише кілька годин. І справді так і було! І навпаки, якщо він вирішував, що ні виспиться і за 8-9 годин, то так і відбувалося.

Дивно, на мені це теж спрацювало. Саме ця рада допоміг мені остаточно перебудуватися. Перед тим, як закрити очі, я даю собі установку, що відмінно висплюся і прокинуся сама, за кілька хвилин до дзвінка будильника.

Так і відбувається. Найголовніше, після дзвінка будильника згадати про пункт 2 :)

6. А ще дуже бажано хоча б хвилин 15 проводити в «позі трупа» (Шавасана). Таке повне розслаблення дає можливість відновити сили і підвищити ефективність. Зменшується потреба уві сні, оскільки ця поза замінює 3 години нічного відпочинку!

7. Ідеально спати в східній кімнаті, якщо є можливість. Втім, взимку це значення не має, а ось навесні вам буде набагато складніше продовжувати спати. Коли ми з чоловіком переїхали з нашої темної квартири в кімнату без штор і балкона (хоча це суперечить повній темряві під час засипання, але я тоді про це не знала), то жартували, що нас вкусив жайворонок, настільки раніше ми почали прокидатися.

Що дали мені ранні підйоми?

1. Я стала відчувати себе набагато бадьоріше, ніж в дні, коли спала довше. Більш того, якщо я лягаю о 23 год, а встаю о 8 ранку, то відчуваю себе гірше, сонливо якось, сил менше. Дивовижно! Але більшу кількість сну іноді шкодить, а не допомагає.

2. З 5 до 8 ранку я встигаю зробити масу корисних речей, в т.ч. попрацювати. До 8 ранку вже відчуваю задоволення від прожитого дня, я зробила масу всього! І потім, протягом дня, у мене немає нескінченного відчуття нестачі часу, почуття, що я нічого не встигаю, нічого не зробила і т.д.

3. Я знову повернула деякі вправи - планку, вітання сонцю і ін., Тепер у мене є на них час.

4. Ранкове час - моє найулюбленіше, коли мені ніхто не заважає, я можу побути сама з собою, ніяких дзвінків і смс, ніяких рутинних справ по дому і т.д. Це - час концентрації, максимально ефективне за день.

5. Мій організм перебудувався. Виявилося, прилив енергії до вечора і тяжкість вранці - просто звичка, неправильна робота гормонів.

А ось що говорять учасники енергетичного марафону з приводу ранніх підйомів:

Рано вставати-це був переломний момент для мене, моє життя поділилася на до і після. Я більше не сплю до обіду у вихідні !!! В суботу я сама відкриваю очі в 8! І більше спати не хочу! Днями в 7 розпочався ранок, я встигла два рази поснідати в двох кафешках))) я зрозуміла, це секрет як подовжити своє життя !!!))) спати тепер хочу в 22-00, а раніше до 12 ночі і не планувала лягати ! Тепер я ходжу на роботу не з 9 до 18, а з 8 до 17, такий графік у нас допускається, мені легко встати в 6 ранку і виграю цілу годину після роботи, тепер можу дозволити спортзал кожен день, час є вільний!

*********

До сих пір в захваті від раннього підйому!) В деякі дні вставати було важкувато, але все одно відчуваю себе краще протягом дня! Був день, коли я прокинулася за 2 хвилини до будильника !!! І це з урахуванням того, що буд.я ставлю на 5.30 (а годинник у мене поспішають хв на 10-12) !!! :-) Сьогодні завдяки раннього підйому я побачила неймовірно красиві рожеві відблиски світанку ....! я вийшла на подвір'я (справи присідання на задньому дворику нашого будинку) і хоч самого сходу не видно, сонце за будинками, за деревами, але небо було приголомшливе .. у мене буквально рот відкрився від здивування!) Я подумала - ранній підйом коштує такого! !! :-) так що спасибі вам за мотивацію! :-)

*********

З початком Марафону я стала думати, чим же мені зайнятися, якщо я буду раніше вставати. І вирішила здійснювати ранкові пробіжки. Встаю о 6.45 ранку, виходжу на подвір'я в 7.00 год. Свіже повітря, рання тиха Москва !!! На вулиці весна, нирки набухають, сонечко сходить. У нас у дворі школа і великий обладнаний стадіон з трьома комплексами снарядів. Скільки живу в будинку, я ніколи не звертала уваги на стадіон, не замислювалася про біг. А тепер: ранній підйом, спортивний костюм, стакан води, 6 кіл бігу, гімнастика. Через 25 хвилин вдаюся додому в тонусі, з хорошим настроєм, з рум'янцем на щоках !! Задоволена і щаслива снідаю з сім'єю. Вівсяна каша на воді, столова ложка лляного масла (Жесть !!! Після нього почну пити гарбузове !!)

********

Я виконувала всі завдання, звільняла квартиру і розум від усього непотрібного, рано вставала, використовувала натуральні добавки, робила розминки і практики. Відчуваю себе чудово. Особливо сподобалося вранці рано вставати. Я соня і завжди спізнювалася на роботу, а тут стільки часу вільного вранці, та плюс протягом дня багато енергії. Головне лягти спати вчасно.

*******

Коли в моє життя увійшли марафони та виконання різних технік, мені було трохи важко внести їх в звичний розпорядок дня. Так ось, марафон мене і врятував: ранні підйоми прекрасно вписалися в моє життя (встаю о 05.30) !!!! З'явилося досить часу для практик, як для духовних, так і фізичних. Хоч у мене з ранку стало більше справ, я НАВІТЬ перестала спізнюватися на роботу. Я все встигаю !!!! Вечорами перед сном із задоволенням прослуховую вечірню медитацію і навіть засинаю під неї (намагаюся лягати до 22.00, але зазвичай виходить до 23.00). Ще, до йоги вранці додала «око відродження», ці дві практики доповнюють один одного чудово.

*********

Завдяки марафону, в моєму житті з'явилося безліч корисних звичок. Найкраща з них - ранній підйом. Я сама по собі жайворонок, але у вихідні любила поніжитися в ліжку довше, зараз же для мене це просто нестерпно. Я помітила, що чим раніше я встаю, тим більшого припливу сил я відчуваю, найкраще це відчувається в проміжок з 5 до 6 ранку, а ранкове повітря в цей час дуже "смачний", не знаю, як це висловити по-іншому, але він дає додатковий бонус до енергетичного заряду.

Автор: Катерина Голєва


Мітки: Здоров'я і вагітність ; Як стати щасливішим ;


Залишити коментар >> ( всього: 24 )


Читайте також:



Коментарі

21-01-2019 Автор: Яніш

Прищеплюю раннє вставання з 2016 року.)) Те легко виходить, то відкидає назад. У цьому 2019 році міняю всі свої звички на ті, про які мріяла всі ці роки і тренувала. Подивимось що вийде. Вірю, що отримаю те, про що мрію і навіть більше, має намір це отримати.)) Тобто докласти всі свої вміння, старання і кмітливість.

03-06-2018 Автор: Ілля

Дуже цікава стаття. Ваш погляд поділяю повністю, дуже багато вже знав до цього, дещо дізнався з вашої статті. Я теж лягай і встаю рано. Для мене важлива ця тема, так як пишу книгу по тайм-менеджменту, впевнений що вдасться донести ці знання ще більшій кількості людей. Я вірю, що це допоможе багатьом, і звичайно відіб'ється на їх успіхи, а значить великий шанс, що світ стане трішки краще. У вас в цій статті згадується про шкоду великої кількості сну - я з вами згоден, але якби було більш детально написано про це - це стало б ще більшою мотивацією для читачів, щоб раніше вставати. Дякуємо.

05-03-2018 Автор: Мавлюдаша

Неодмінно почну !!!!!!
Спасибі Вам, Катюша!)

07-11-2017 Автор: Світлана

Понад рік тому я ввела у себе звички вставаті в 6-6.30, все Було чудово, но вісь примерно місяць-два, мій організм как-будто оголосів революцію всім моїм звичка, спочатку стала вставаті в 7, а тепер уже Ближче до 8. Відчуваю потім цілий день себе розбитою, навіть можу прилягти і заснути. Намагаюся лягати до 23,00, заводу будильник на 6.15 і охоче його вимикаю, навіть можу не почути. Спробую робити установки на ранній підйом.
Відповідь: Вітаміни попийте. Зараз складно, осінь.

29-10-2017 Автор: Elena28

Привіт, всі учасники марафону! Для мене встати рано не проблема, але життя вносить свої корективи, працюю по змінах, часто в нічну.

13-07-2017 Автор: Тетяна

Торік навесні проходила марафон "100 днів" і з тих пір не уявляю життя, що-б встати в 8 або 7 ранку. Мій нормальний підйом 5.00-5.30 все залежить від планів майбутнього дня. Вранці встигаю все! Правда раніше лягаю, але дня мені вистачає. Катерина і Світлана, завжди пам'ятаю, що з Вашою допомогою багато поміняла в життя в кращу сторону і не втомлююся дякувати Вас.
Відповідь: Дякую!

09-06-2017 Автор: Хава

Встаю близько в 4 ранку, але постійно болить голова, що робити?
Відповідь: А якщо в інший час встаєте, не болить?

27-02-2017 Автор: Вікторія

Здраствуйте. Відмінна стаття. Я, наприклад, легко почала вставати о 4 годині ранку після того, як стала робити тибетську гімнастику Око. Я її стала виконувати о 5:30, а раніше о 8:00 і до 9-ї вечора ходжу бодрячком. Але ось проблема: якщо на вулиці дощова погода, то нічого не допомагає, ходжу сонна і іноді завалююся спати. Скажіть, а на вас така погода впливає? Якщо так, то як ви боретеся з низьким тиском? Дякуємо.
Відповідь: Чи впливає. З низьким тиском не борюся, є дні, коли можливості встати рано немає, тоді і не встаю.

16-02-2017 Автор: Ольга

Величезне спасибі за статтю, я вже нескінченно довго намагаюся навчитися рано вставати, тому що знаю переваги цього, але виходить максимум кілька днів, а потім - знову сплю. Ключовим пунктиком для мене виявився рада відключити мізки на предмет вставати-не вставати, і на автопілоті вмиватися-прокидатися! Завтра ж застосую! Ще раз дякую!

24-01-2017 Автор: Олена

У мене просто відсутня повна темрява (Тому що до 4 ранку вдома працює комп'ютер. Кімната одна. А в 4-5 вже світає. У кращому випадку є маска для з на, але з нею не зручно. В 9-10 лягати теж не можливо , інакше не залишається часу ні на що, в 8 ми тільки приходимо з роботи, а ще потрібно хоча б приготувати і поїсти, і якийсь час приділити своїм інтересам, не тільки ж робота і їжа?
Відповідь: Я не наполягаю. це ваша особиста справа) Хоча інтереси можна і вранці робити.

11-10-2016 Автор: Оля Алеа

Другий день марафону ... намагаюся перебудуватися. Вчора перший раз за довгий час лягла спати трохи пізніше 23.00, тобто дуже рано. Сама знаю, що в хронічному недосип, так що завданням рада, гарне завдання :)
спробую сьогодні прямо до 22.00-22.15 лягти спати :)
А вже потім якщо реально будуть сили, то і прокидатися рано буду.

23-09-2016 Автор: Наталя

Мені сподобалася стаття, ранній підйом це відмінно! У мене був період в житті, коли я вставала о 5 ранку і до 8 встигала півдня прожити. На жаль, ранній відбій був невимовною розкішшю через затримки на роботі допізна і за п'ять років такого режиму я вимоталася неймовірно. Зараз встаю о 5.50 і мені набагато легше це дається, ніж в 5. Може все-таки не ставити так жорстко 5 і точка, пошукати хвилинки зручні для кожного.

23-09-2016 Автор: Анастасія

Начебто і хочеться вставати раніше, але мій чоловік працює до 5 ранку, лягає після 6.
Якщо я буду в цей час прокидатися, то ми будемо жити в різних світах: D

23-09-2016 Автор: Анастасія

Вічно хочу спати, часто буває апатія і млявість. Ненавиджу ранні підйоми :))
Варто задуматись.
Дякую за статтю!

22-09-2016 Автор: Марфа

Забавно читати статтю о 2 годині ночі))

22-09-2016 Автор: Елегп

Круто !!! Я одного разу помітила, що у я мене прищі швидше проходять і взагалі шкіра покращується, коли я лягаю в 21-22, а встаю о 6-А я то думала, що це збіг, але виявляється немає)

22-09-2016 Автор: Владислав

Так, це справа звички - коли поступово переводиш організм на ранній підйом, енергії додається. Тут важливий розпорядок - позичена цього постійно. Тоді поступово нормалізується все інше - справи, самопочуття і т.д. Стаття корисна для мене особисто точно - отримав підтвердження, що не самотній, спасибі :)

22-09-2016 Автор: валентинка

Так, Дійсно. Коли рано встаєш встигаєш зробити все, і ти відчуваєш себе іншим таким правильним, сильним, сміливим на відміну від інших людей, яким важко вставати рано. Перед тобою відкриті всі горизонти, ну майже все, тому що ти встаєш разом з природою. Люблю йогу, люблю танці. Проходить день а ти дивуєш, стільки справ переробив і не втомився, ахахаха !!!!!!!!

22-09-2016 Автор: Лідія

Все чудово звичайно, але ось якщо вставати до п'ятої ранку то потім спати захочеться ніяк не в 22, а як мінімум в 19-20. У мене навіть при відсутності інших справ (готування-прибирання і т.д. можна поєднувати з ранковим збором на роботу) ніяк не виходить лягти в такий час. по-перше - собаку треба погуляти, у неї режим. По-друге чоловікові ніяк не поясниш користь ранніх вставання, тому блукати по квартирі він буде як мінімум до 22. Лягати поспати на пару годинок? Чи не занадто гарна ідея, на собі перевіряла. Потім залишок вечора як варена морквина - розвалюється на ходу. Так що час просто тупо пропадає. Скажете - медитації, вебінари? У мене така "високоінтелектуальна" робота, що я все слухаю прямо під час роботи. Я працюю бухгалтером, але у мене така ділянка роботи, що я навіть семінари за фахом спокійно слухаю під час робочого процесу. Може автор порадить, чим вечірній час зайняти? Правда, не жартую. Сиджу вечорами і на руках що-небудь шию, одночасно слухаю серіали. На руках шию, хоча і машинка швейна варто, просто час кудись подіти ...
Відповідь: я ж не нав'язую вам цей підхід. Я вставала в 5, чоловік спав, без проблем, навіщо щось пояснювати. У 19-20 ч ні разу спати не захотілося. 6-7 годин цілком достатньо для відпочинку якщо лягати раніше, та й взагалі, дотримуватися режиму. А вашим лишків часу я трохи заздрю) у мене проблема, де б взяти годинок 5 додаткових на добу. Взагалі, чим більше цілей, бажань, захоплень, тим менше вільного часу.

21-09-2016 Автор: Олена

Цікава інформація, хочу теж так нормалізувати свій сон, але виникає питання: чи не шкідливо це для організму? Адже це великий стрес, коли ось так різко перебудовуєшся.
Відповідь: не думаю, що шкідливо. Мій батько пару десятків років працював до пізна, до двох-трьох ночі, вранці відповід-но відсипався. А потім влаштувався на роботу, де графік був зовсім іншим, йому довелося вставати о 4:30 (раніше він так лягав тільки). Перебудувався, звик, здоров'я стало краще.

21-09-2016 Автор: Тетяна

Все це здорово! Я теж люблю встати раніше. АЛЕ! Останнім часом підсіла на різні вебінари з розвитку, а вони все починаються о 20.00 МСК. У нас в цей час вже 12 ночі. Ось і розриваєшся: і вебінар цікавий і спати пора !!! Журбінка!

21-09-2016 Автор: Олена

Я працюю з 8 до 17, вранці мою голову, тому рано прокидаюся -в 5:20. Але я б не сказала, що в день багато встигаю, Встаєш, миєш голову, снідаєш, їдеш на роботу. Приїжджаю з роботи о 18:30. Лягаю спати о 22:00, тобто у мене є 3,5 години до сну. За цей час готуєш є, миєш посуд, умиваєшся. Усе. Якщо рано встаєш, то і рано лягаєш, але основний час дня займає дорога на роботу, робота, дорога з роботи, домашні справи ... Я дуже хочу втиснути в день виконання технік, медитації і т.п. Але думаю, як це втиснути?
Відповідь: медитації можна слухати по дорозі на роботу, по крайней мере, деякі. О 18:30 - це непогано, 3,5 години до сну - це не так мало. Я у свій час працювала до 20 год., Приїжджала додому в 21: 30-22 (це якщо в магаз не треба), і якось встигала розфарбовувати розмальовки, слухати лекції, вести сайт, не кажучи про домашні справи (їду на роботу я брала з собою, тобто готувала обід-вечерю постійно), ще й з чоловіком треба спілкуватися)) до речі, я ще і в спортклуб ходила. Багато що можна, якщо самоорганізуватися і прибрати зайве.

21-09-2016 Автор: Анастасія

Вічно хочу спати, часто буває апатія і млявість. Ненавиджу ранні підйоми :))
Варто задуматись.
Дякую за статтю!

20-09-2016 Автор: Ксенька Ш.

Катруся, велике спасибі Вам за нову статтю, дуже надихає! З нетерпінням чекаю початок енергетичного марафону.

Навіщо лягати рано?
Навіщо рано вставати?
Що дали мені ранні підйоми?
Справді, навіщо і кому це треба - рано вставати?
І все ж черв'ячок сумніву гриз, може, я чогось пропускаю?
Навіщо лягати рано?
Навіщо рано вставати?
Як правильно спати?
Поки звучить логічно, так?
Що дали мені ранні підйоми?