Полезные материалы

Які є пільги при вступі до ВНЗ в 2019 році

  1. категорії пільговиків
  2. Надходження без конкурсу
  3. Вступ до ВНЗ за квотою
  4. Переважне право на зарахування
  5. Які документи потрібно зібрати

Вища освіта зараз не можна назвати доступним для всіх Вища освіта зараз не можна назвати доступним для всіх. Тому були розроблені і введені пільги при вступі до ВНЗ. Деякі категорії абітурієнтів мають можливість скористатися перевагами. У них буде вищий шанс пройти на бюджет. У статті ми розглянемо, хто має право на першочерговий вступ до університету.

категорії пільговиків

Існує три основних типи квот. Всі ці типи відрізняються один від одного і дають різні переваги і, відповідно, розраховані на різні категорії пільговиків. Є такі види надходження:

  • без складання вступних іспитів;
  • надходження зі здачею вступних іспитів на пільгових підставах;
  • переважне зарахування, коли у надходив рівні бали з іншими абітурієнтами.

Далі розглянемо більш докладно всі категорії, на які поширюються пільги при вступі до ВНЗ.

Надходження без конкурсу

Певні абітурієнти мають право на вступ до університету поза конкурсом. Наприклад, переможці всеросійської олімпіади можуть не складати вступні іспити для зарахування до ВНЗ. Але такий абітурієнт може подати лише одну заяву на конкретну спеціальність в одному університеті. На наступні заявки пільга не поширюватиметься.

Учасники міжнародних олімпіад мають можливість стати студентами університету поза конкурсом. Однак на вступ без іспитів впору розраховувати лише в тих випадках, якщо майбутня спеціальність відповідає профілю секції змагання, в якій абітурієнт переміг.

Переможці Олімпійських і Паралімпійських ігор, чемпіони світу та Європи можуть бути зараховані до ВНЗ без вступних іспитів. Важливе уточнення - переможець спортивних змагань здатний отримати таку перевагу лише при надходженні на спеціальності, пов'язані зі спортом. Якщо такий абітурієнт приймає рішення отримати професію іншого профілю, то він може розраховувати лише на додаткові бали до ЄДІ. Вступати він будетна загальних підставах.

Читайте також: Як правильно вибрати хорошого репетитора

Вступ до ВНЗ за квотою

Досить часто люди з обмеженими можливостями задають питання, чи є спосіб вчитися безкоштовно інвалідам. Чи не менше 10% від кількості бюджетних місць виділяється на особливу групу абітурієнтів - пільговиків. В такому випадку надходження в обхід конкурсу неможливо. Єдине, на що можуть розраховувати такі абітурієнти - на прохід по квотам.

На ці пільги мають право такі категорії:

  • інваліди дитинства;
  • інваліди першої, другої групи;
  • люди, які стали інвалідами після армії або участі у війні.

Такі абітурієнти, щоб отримати право бути студентами університету на бюджетній основі, повинні скласти вступні іспити. Крім цього, їм потрібно довести, що вони можуть вчитися за станом здоров'я на обраною спеціальністю.

Переважне право на зарахування

Даний вид пільг дозволяє абітурієнтам, які стосуються певної групи, пройти на бюджетну основу при рівній кількості балів з іншими вступниками. Таке право дістається не тільки сиротам і дітям з багатодітних сімей, а й нижчеперелічених категорій:

Щоб скористатися тими чи іншими пільгами, необхідно зібрати папери, які будуть підтверджувати ваше право на отримання переваг при вступі.

Які документи потрібно зібрати

Крім загального набору документів, необхідно принести папери, що підтверджують право на вступ за квотами:

  • довідка про інвалідність абітурієнта або когось із його батьків;
  • Довідка про доходи;
  • диплом переможця Олімпіади;
  • довідка з місця роботи батьків;
  • посвідчення чорнобильця;
  • документи про позбавлення опіки;
  • довідки з військкомату;
  • посвідчення чемпіонського статусу.

Доставити дані документи до приймальної комісії університету можна різними способами. Бажано принести особисто всі папери, але якщо такої можливості немає, то дозволено скористатися послугами пошти або відправити онлайн. Якщо ви вирішили відправити документи поштою, то краще це зробити рекомендованим листом.

Студенти, які надходять на підставі пільг, можуть отримувати академічну стипендію. Для цього вони повинні добре вчитися і мати в заліковці високі бали. Якщо абітурієнт з обмеженими фізичними можливостями вступав до університету і подав документи, що підтверджують інвалідність, він може отримувати відразу дві стипендії - соціальну і академічну. Для отримання другої йому необхідно вчитися без трійок.