Полезные материалы

Інструкція: як вчинити в Mассачусетскій технологічний інститут - T & P

  1. Кембридж, Оксфорд, Гарвард, Єль, MIT - університети, які в уявленні звичайної абітурієнта знаходяться...
  2. процедура вступу
  3. Вимоги до вступників
  4. Вступні іспити
  5. провідні галузі
  6. Вартість навчання
  7. доступні гранти
  8. Кампус
  9. бібліотеки
  10. MIT онлайн
  11. MIT в Росії
  12. Ігор Давидов

Кембридж, Оксфорд, Гарвард, Єль, MIT - університети, які в уявленні звичайної абітурієнта знаходяться в іншій реальності: з зеленими газонами, мудрими професорами, старовинними бібліотеками та охайними кампусами. T & P з'ясували, скільки коштує навчання, як виглядає процедура надходження і які вимоги висувають до вступників топові університети світу. У новому випуску - мрія технаря - MIT.

MIT - один з найпрестижніших і вже точно найвідоміший технічний університет в світі, знаменитий розробками в області робототехніки і штучного інтелекту, головний технічний вуз з дуже сильними бакалаврськими програмами . Інститут заснований не так давно - в 1861 році. Щоб захистити приймальної комісії від свідомо провальних заявок , Була введена плата для абітурієнтів за розгляд заявок - $ 75 . У 2015 році університет отримав 18306 заявок від абітурієнтів і відібрав 1 519 кандидатів (8%). 9% від загального числа що надійшли студентів - іноземці з 69 країн .

Те, заради чого йдуть в MIT, - це море наукових можливостей, які існують у студентів з самого першого курсу. програма Undergraduate Research Opportunities Program дозволяє бакалаврам шукати цікаву тему для дослідження і приєднуватися до робочої групи на будь-якому етапі. Ця програма дозволяє студентам набути досвіду дослідницької діяльності і до двадцяти років мати кілька публікацій у співавторстві з відомими вченими. У ній бере участь приблизно 60% студентів, до кінця навчання їх кількість досягає приблизно 89%.

Термін подачі документів

Необхідно завести аккаунт на сайті пізніше 1 листопада або 1 січня - в залежності від того, в якому потоці подавати документи.

процедура вступу

Приймальна комісія відзначає , Що вони приймають не цифри, а людини і дуже педантично ставляться до самого процесу відбору. Члени комісії розглядають кожного іноземного кандидата окремо, щоб оцінити рівень його підготовки незалежно від того, з якої освітній програмі він навчався. щорічно з 4000 заявок від іноземців, в середньому, відбирають менше 150. Починати надходження необхідно з створення облікового запису на сайті і заповнення заявки. Приймальна комісія рекомендує зробити це якомога раніше, крайній термін - 1 січня. До 10 грудня необхідно домовитися про інтерв'ю, зробити це можна по електронній пошті, вказаній на сайті . Після цього кандидати, чиї заявки будуть відібрані, сповіщаються про наступні випробуваннях - тестах, які потрібно пройти відповідно до обраної програми.

Вимоги до вступників

Першим в списку вимог варто набір предметів , Який повинен бути вивчений кандидатами в школі, інакше не має сенсу вступати. Серед предметів загальні дисципліни: англійська мова, математика, історія / соціальні науки, біологія, хімія, фізика. Вік кандидатів може бути будь-яким, нижньої планки немає - інститут приймає і тих, хто закінчує школу екстерном

У MIT високі вимоги до мови. приймаються результати TOEFL : Паперовий варіант - мінімум 577 балів (рекомендовано 600 і більше), комп'ютерний варіант - мінімум 90 балів (рекомендовано 100 і більше). Результати IELTS не приймаються.

Вступні іспити

SAT - стандартизований оцінний тест для прийому до коледжу США - з двох дисциплін : Один з математики, а інший - в галузі природничих наук (фізики, хімії, біології).

Щоб вступити, потрібно здати тест (у кожної програми - свій), відправити заявку і пройти інтерв'ю. Інтерв'ю можна пройти в самому інституті або по скайпу. Обов'язкові тести - TOEFL та SAT. Іноземні та американські студенти заповнюють одні і ті ж документи при оформленні заявки: спочатку необхідно створити обліковий запис на сайті MIT , Потім заповнити першу заявку, яка повинна містити біографічну інформацію . Після цього заповнюється наступна частина заявки , Що містить есе про себе, інформацію про тих дисциплінах, які вивчив абітурієнт. Також кандидатам знадобляться три рекомендаційні листи : Два від шкільних вчителів (викладача в галузі точних або природничих наук і викладача з гуманітарних наук) і шкільного психолога. Результати тестів повинні вступити до вузу офіційним шляхом - від агентств, які проводили ці іспити. Наступний крок - співбесіда. Цей етап не є обов'язковим, але статистика показує, що ті, хто погодилися пройти інтерв'ю, частіше виявляються студентами інституту (приблизно 10% від загального числа) в порівнянні з тими, хто відмовився від інтерв'ю (серед них відбирають приблизно 1%). Також до заявки можна прикласти своє портфоліо або якийсь додатковий матеріал, який свідчить про особливі таланти кандидата, але приймальна комісія радить ретельно зважити свої шанси, так як іноді це тільки шкодить кандидату.

провідні галузі

Фізика, хімія, інженерія, астрономія, інформаційні технології та інші. Інститут пропонує здобути освіту за однією з 46 бакалаврських програм . Найпопулярніша школа - інженерна, сюди надходять 60% студентів. Друга за популярністю - наукова, тут навчається близько 20% студентів. Саме ця школа випустила найбільше нобелівських лауреатів (32) в США за останні 20 років. Наймасштабніші бакалаврські програми - електронна інженерія та комп'ютерні науки, механічні, фізика, біологія і математика.

46

бакалаврських програм 60% студентів навчаються в інженерній школі MIT 12 осіб на місце 5 шкіл Школа менеджменту, мистецтва, гуманітарних і соціальних наук, інженерна, наукова і архітектурна.

Вартість навчання

У 2014-2015 навчальному році середня сума витрат студента , Учня на бакалавраті, склала $ 62 946 . З цього: $ 46,400 - вартість навчання, $ 13,730 - проживання і витрати на харчування, $ 2,816- література і особисті витрати.

доступні гранти

MIT - дорогий інститут, один з небагатьох, який розглядає заявки від студентів незалежно від того, чи можуть вони дозволити собі навчання . Політика така: якщо студент може вступити в MIT, то гроші на навчання знайдуться. Наприклад, в минулому році 91% студентів бакалаврату отримали стипендії на загальну суму в $ 129,7 млн ​​з різних джерел. Стипендія може бути частковою, базової або повної.

  • Інсталяція випускників архітектурної школи. У кожному крижаному цеглі насіння квітів.

  • У 2006 році в річницю 9/11 студенти затягли на купол пожежну машину.

  • Навчальний ядерний реактор MIT.

Говард Воловиця з серіалу «Теорія Великого Вибуху» з відзнакою закінчив MIT, а його друзі - Леонард, Шелдон і Раджеш - випускники головного суперника MIT, California Institute of Technology. Суперництво між двома цими інститутами простежується неозброєним поглядом - від досягнень в області науки до командних спортивних змагань.

Кампус

Кампус розташовується в місті Кембридж, штат Массачусетс, і займає територію в 68 гектарів. Територію інституту оточують офіси IT-компаній. Кожна будівля кампуса має свій номер і більшість - ім'я. Навчальні та адміністративні будівлі найчастіше називають цифрами, а гуртожитки - іменами. Багато з них пов'язані системою підземних тунелів.

На території кампусу знаходиться ядерний реактор - один з найбільших університетських ядерних реакторів в Америці. Будинки кампусу побудовані за проектами співробітників архітектурної школи MIT - першої архітектурної школи США. Студенти-бакалаври забезпечуються житлом на всі чотири роки - в одному з 18 гуртожитків .

бібліотеки

студентам доступно більше 5 000 000 паперових видань і понад 60 000 електронних видань. Всього в MIT 25 бібліотек, в число яких входять підрозділи: інститут архівів і спеціальних колекцій, галерея Maihaugen, де зберігаються рідкісні книги, карти та фотографії.

Всього в MIT 25 бібліотек, в число яких входять підрозділи: інститут архівів і спеціальних колекцій, галерея Maihaugen, де зберігаються рідкісні книги, карти та фотографії

Бобер MIT, 1916, пошук місця для нового кампусу.

MIT онлайн

У MIT є ТВ-спільнота , На сайті ведуть блоги студенти, професори, співробітники і випускники.

Зрозуміло, є сторінка на Фейсбук і сторінка студентів-спортсменів, де вони обговорюють перемоги над метаболізмом і калораж.

MIT стали піонерами в області life-long education і пропонують Більше 2250 курсів у відкритому доступі. Також є канал на Youtube з лекціями. Можна дивитися лекції як за програмами undergraduate, так і graduate по 33 спеціальностями - понад тисячу навчальних годин.

Починаючи з весни 2012 року, пройшовши будь-який безкоштовний онлайн-курс, можна отримати сертифікат про його проходження - за гроші, але дуже невеликі. Правда, видає його НЕ MIT, а MITx - підрозділ університету, що відповідає за електронне навчання.


  • Кільце студента MIT . Дизайн кілець змінюється щороку і в залежності від спеціальності, але завжди на кільці присутній талісман інституту - бобер, інженер тваринного світу.

  • Приблизно 20% абітурієнтів приєднується до будь-якої спортивної команді. Результат - з 1980 року студенти MIT займають перші місця в національних і світових змаганнях зі стрільби, таеквондо, плавання, ватерполо.

  • Women's and Gender Studies .

MIT в Росії

У червні 2011 року ректором MIT професором Рафаелем Райфом і президентом фонду «Сколково» Віктором Вексельбергом було підписано угоду про створення спільного проекту. Робоча назва створюваного вузу - Skolkovo Institute of Science and Technology (SIST). Домовленість між «Сколково» і MIT Sloan побудована на принципах проектного навчання, загального для освітнього підходу обох шкіл. Співпраця полягає в обміні модулями за програмами МВА. У жовтні 2013 року президент Массачусетського технологічного інституту Лео Рафаель Райф очолив Міжнародна рада Московського фізико-технічного інституту (МФТІ).

Ігор Давидов

«Колись я поступав на бакалаврат в MIT, було це давно, в ті часи у мене навіть інтернету ще не було, і інформацію про іноземні вузи доводилося шукати в надрах Бібліотеки іноземної літератури. В умовах обмеженої інформації MIT був досить очевидним вибором для технічного хлопця - він був на слуху, він був Меккою технічної освіти, дорогим, престижним, в загальному - ідеальним. Я поняття не мав, чим саме хочу займатися. Я розумів, що мені потрібен технічний вуз, але я навіть не знав, чи хочу я більше вивчати фізику чи computer science. І MIT вирішував за мене всі ці проблеми, оскільки, здавалося, покривав весь спектр наукових проблем - чим би я в підсумку ні зайнявся, для мене в MIT знайшлася б відповідна лабораторія. Загалом, MIT виглядав як щось на кшталт суміші МГУ, фізтеху, МІФІ і Бауманки для російського абітурієнта.

Процедура вступу аналогічна тій, що з'явилася у нас з введенням ЄДІ. Ви пишете тести: SAT і, якщо англійська не є вашою рідною мовою, то TOEFL. Результати цих тестів ви спрямовуєте туди, куди хочете поступити. Для кожного вузу ви готуєте цілий пакет документів для подачі заяви на вступ. Там все: біографічні дані, кілька есе про те, чому ви хочете потрапити саме в цей вуз, рекомендаційні листи від ваших нинішніх викладачів. Все це ви відправляєте до вузу, попередньо оплативши application fee - вартість розгляду ваших документів.

Application fee (близько 100 $ для вузів верхнього ешелону) перешкоджає відправці абітурієнтами заяв на вступ відразу в усі можливі вузи і змушує звузити вибір. Існує спосіб не платити цей application fee, для цього треба довести, що для вас це дорого. Я просто написав, що у мене немає грошей, але, мабуть, не переконав їх - потрібні були офіційні документи, підтвердження статусу бідності. У підсумку я отримав кілька відмов навіть в розгляді моєї заявки. Думаю, має сенс обмежувати для себе кількість вузів і оплачувати application fee щоб уникнути подібних проблем.

Я не надійшов, але процес надходження був хорошим досвідом. Мої результати на тестах виявилися не такими високими, як я припускав. Все-таки для високого бала на тестах недостатньо просто знань - потрібно вміти їх написати, мати звичку. І я не приділив належної уваги пошуку джерел фінансування. Мені стало зрозуміло, що вступити до американський вуз зовсім реально, але для цього необхідно досить багато працювати ».

Іконки: 1) iconoci, 2) Vignesh Nandha Kumar, 3) Catalina Cuevas, 4) Marcos Folio, 5) James Kocsis, 6) Roy Milton, 7) NAMI A, 8) Kate Kobielsky, 9) Nick Novell, 10) parkjisun , 11) Alfredo Hernandez, 12) Simple Icons - from the Noun Project.