Полезные материалы

Навчання в Новій Зеландії, надходження на навчання до університету або школу

  1. Освіта в Англії південних морів «Англія південних морів» - таку назву багато років тому дали Нової...
  2. Ваш персональний менеджер по Новій Зеландії
  3. Рекорди по-новозеландському:
  4. Чому варто вчитися в Новій Зеландії
  5. Шкільна освіта
  6. Коледжі
  7. університети
  8. Вимоги для вступників
  9. Список необхідних для вступу документів:
  10. Стипендії та Гранти
  11. Чи можна працювати під час навчання?
  12. У цю суму входять такі витрати:
  13. Для того, щоб вам видали візу, ви повинні зібрати і представити в посольство наступні документи:

Освіта в Англії південних морів

«Англія південних морів» - таку назву багато років тому дали Нової Зеландії британські колонізатори. І неспроста: англійське вплив всюди залишило свій відбиток. Починаючи з державного ладу (країною досі править королева Великобританії), офіційної мови, назв міст і архітектури (особняків в стилі вікторіанської епохи) і закінчуючи системою освіти, яка також змодельована за англійським зразком. І тільки в теплому кліматі і екзотичної південній природі немає нічого англійського.

Тому якщо вас приваблює якість освіти, яке пропонує Великобританія, але не підходить клімат «туманного Альбіону» або не радує ціна, ласкаво просимо до Нової Зеландії.

Програми які ми можемо запропонувати в Новій Зеландії.

Бакалаврат в Новій Зеландії

Магістра в Новій Зеландії

Отримання середньої освіти в Новій Зеландії

Вивчення англійської мови в Новій Зеландії

Імміграція в Нову Зелландію

Ваш персональний менеджер по Новій Зеландії

Допомагаю вчинити громадянам Східної Європи і Азії

Юлія Волченко

skype: study.info1

Tel: +79585815662 (Росія)

+77172696199 (Казахстан)

+380951297616 (Україна)

+380973247897 (Viber, WhatsApp, Telegram)

mailto: [email protected]

com

Kazakhstan (Astana)

Раушан Кайдарова

Tel: + 7 777 458 9829 (WhatsApp, Viber, WeChat)

mailto: [email protected]

com

Офіційне англійська назва - New Zealand (в буквальному перекладі «Нова морська земля»). Мовою корінного населення майори - Aotearoa (в перекладі - «Країна довгої білої хмари»).

Місцезнаходження - південно-західна частина Тихого океану приблизно на півдорозі між Південним полюсом і екватором і в 1 500 км від Австралії.

Державна мова: англійська. На ньому говорять 96% населення країни.

Другий офіційний - майори.

У 2006 році в якості третьої офіційного був прийнятий новозеландський жестова або мову глухонімих (New Zealand Sign Language). В його основі - британський жестова. Нова Зеландія вважається одним з лідерів у створенні зручностей для людей з обмеженими можливостями;

Національний символ - птах ківі.

Столиця - Веллінгтон. Це найпівденніша столиця світу.

Найбільше місто - Окленд;

Площа території - 270 534 км2.

Складається з двох великих островів: Північного і Південного і декількох дрібних. За розмірами можна порівняти з Італією, Японією і Великобританією;

Чисельність населення - 4,353 млн. Чоловік.

Основне населення - майори і європейці переважно британського походження.

Адміністративний поділ - 16 областей і 2 округу;

Форма правління - конституційна монархія. Державний лад залишився в спадок з часів колонізації Британією. Номінально глава держави - королева Англії, її інтереси на островах представляє генерал-губернатор;

Час обганяє київське на 8-10 годин в залежності від сезону.

Кліматичні зони - субтропічна, тропічна, субекваторіальний.

Клімат океанічний субтропічний.

Середня температура січня (літо) +24 ° C, липня (зима) +15 ° C;

Грошова одиниця - новозеландський долар (NZD).

За валютним курсом 1 NZD = 0.5017 USD.

Ввезення і вивіз національної валюти не обмежений.

Рекорди по-новозеландському:

Нова Зеландія - перша країна, в якій було встановлено 8-годинний робочий день;

Нова Зеландія - перша країна, яка дала жінкам право голосу на виборах;

З 2005 по 2006 рік Нова Зеландія була єдиною країною світу, в якій всі найвищі державні пости займали жінки;

Нова Зеландія - перша країна, яка створила систему державного соціального забезпечення.

Чому варто вчитися в Новій Зеландії

  • Доступне англомовне освіту. Завдяки низькому курсу новозеландського долара стало вигідним вкладати гроші в якісне англомовне освіту, яке надає «Британія південних морів». Вартість новозеландського вищої освіти істотно нижче британського, американського, канадського та ірландського аналогів. Наприклад, рік навчання на ступінь бакалавра в Новій Зеландії коштує від 10 тисяч NZD або від 5 тисяч американських доларів. Це приблизно в півтора рази дешевше, ніж в США.
    У загальному обсязі новозеландського експорту четверта частина припадає на освіту. Студенти з-за кордону приносять в бюджет країни близько 2 млрд. Доларів щорічно. У цей невелика острівна держава щороку приїжджає близько 30 тисяч іноземних студентів. У деяких навчальних закладах кількість іноземних студентів досягає 36%. Уряд Нової Зеландії зацікавлене в залученні студентів з-за кордону, і тому щорічно виділяє на розвиток системи освіти 17% всього державного бюджету.
    У минулому році владою країни було виділено 2 млн. Доларів спеціально для просування новозеландського освіти на міжнародному ринку, маючи на меті збільшити дохід від експорту освіти ще на 10%. Такі заходи свідчать про високий кредит довіри держави освітньої індустрії.
  • Отримати ступінь бакалавра можна за 3 роки, а не за 4 як в вузах багатьох інших країн, зокрема вітчизняних.
  • Менші витрати на проживання. Вартість проживання в Новій Зеландії нижче, ніж в європейських країнах і в сусідній Австралії. Якщо в Австралії студентам з-за кордону необхідно мати з собою 12 тис. Австралійських доларів в рік (приблизно 10 тисяч американських), то в Новій Зеландії можна обійтися 8 тис. NZD (приблизно 4 тис. Американських).
    Іммігранти ж до сих пір приїжджають до Нової Зеландії не тільки заради теплого клімату, а й заради менших витрат на проживання. Результати дослідження, проведеного міжнародним банком «НетВест» показали, що іммігранти з Великобританії високо оцінюють Нову Зеландію за всіма показниками. Зокрема британські іммігранти відзначають, що в Новій Зеландії значно нижчий рівень податків у порівнянні з Великобританією. А це значить, що в гаманці жителів залишається набагато більше грошей, ніж в країнах з великими середніми зарплатами і високими податками. А ціни на новозеландську нерухомість одні з найнижчих в світі. Середня вартість будинку в Новій Зеландії - 290 тисяч доларів в порівнянні з 590 тис. За англійський будинок.
  • М'яка імміграційна політика. Щорічно Нова Зеландія приймає близько 30 тисяч іммігрантів. У країні діє спеціальна імміграційна програма для випускників місцевих вузів, що полегшує їм процедуру оформлення ВНЖ. Закінчивши навчання, можна офіційно залишитися в країні ще на 2 роки попрацювати за отриманою спеціальністю з подальшим оформленням ПМЖ. А для студентів, які отримали ВНЖ, вартість навчання в вузах суттєво нижче. Крім того, Нова Зеландія визнає множинне громадянство.
  • Низький рівень злочинності і стресу. На островах Нової Зеландії зафіксовано найнижчий рівень злочинності. Тому-то поліцейські в країні не носять зброю. У багатьох будинках скляні двері. А на дорогах ви не зустрінете стаціонарних постів ДПС - в них просто немає необхідності.
    І, що важливо в XXI столітті - рівень стресу в цьому сприятливому країні набагато менший, ніж в інших англомовних країнах, за що Нова Зеландія отримала звання держави «стрес-фрі».
    Багато дослідників бачать секрет в специфічному світогляді корінного населення - майори. Гаслом древнього племені є твердження, що найголовніше на землі - це самі люди. Уряд держави також дотримується подібної ідеології, створюючи жителям країни всі можливості для розкриття їх наукового або творчого потенціалу.
  • Країна з найнижчим рівнем корупції. У щорічному звіті організації Transparency International (неурядової міжнародної організації з дослідження рівня корупції та боротьбі з корупцією по всьому світу) Нова Зеландія зайняла перше місце серед найменш корумпованих країн.
  • Екологічно чиста і безпечна. За рейтингом Американського географічного товариства найбільш сприятливою для життя в XXI столітті країною є Нова Зеландія. Вона зайняла перше місце в рейтингу, залишивши позаду Швейцарію, Норвегію, Канаду, США і Австралії.
    Більшість великих міст розташовано на узбережжі, тому пляжі - невід'ємна частина відпочинку. Крім м'якого клімату, в цій країні вас порадують на рідкість родючі грунти, свіже повітря і прозора вода і практично повна відсутність підприємств важкої промисловості.
    Але найголовніша відмінна риса - в цій південній країні відсутні які б то не було природні небезпеки. Тут немає ні хижих тварин, ні отруйних змій, ні навіть комах. Багато видів тваринного і рослинного світу збереглися практично в первозданному вигляді з юрського періоду.
    За всі ці достоїнства перші переселенці з Британії назвали цю місцевість раєм. Втім, сучасники не спростовують цю назву. Пам'ятаєте рекламу про «про райському насолоду»? Серед новозеландських островів є один під назвою Баунті. І цим багато сказано.

Дошкільна освіта

У Новій Зеландії немає прямих аналогів звичним нам ясел і дитячих садків. У систему дошкільної освіти входять як Kindergartens, де з дітьми займаються штатні педагоги, так і Playcentres, в яких контроль над дітьми здійснюється групою батьків. Освітні центри можуть бути як стаціонарними, так і пересувними. Зазвичай діти молодшого віку відвідують дошкільні навчальні заклади три рази в тиждень в післяобідній час.

Всі дошкільні установи (Childhood Services) повинні мати відповідні ліцензії і відповідати вимогам, висунутим в законі про освіту (Education Act & nbsp; 1989).

Система дошкільної освіти субсидується державою, проте більшу кількість послуг в ній платні. А самі закладу є або приватними, або належать благодійним фондам.

Сім'ям з малим достатком надає допомогу в оплаті витрат на дитячі освітні установи державне агентство Work and Income New Zealand (WINZ).

В середньому, Childhood Services відвідують близько 80% дітей у віці до 6 років.

Шкільна освіта

Система шкільної освіти в Новій Зеландії побудована за британською моделлю і включає початкову школу, середню школу середньої та вищої ланки. Плюс ще два роки занять необхідно для вступу до вузів.

Схема навчання виглядає так: в початкову школу йдуть з 5-6 років і навчаються там 8 років (з першого класу по восьмий - Year 1-Year 8).

У віці 13-14 років учні переходять в одну з середніх шкіл.

У старших класах Year 9-Year 13 кожен учень вивчає курс обов'язкових дисциплін, таких як англійська, математика та ін. Предмети на вибір. Повний список предметів містить 30 дисциплін. У число таких обираються крім традиційних входять і незвичні для нашої системи освіти профілюючі навчальні курси по дизайну, бухобліку, радіоелектроніці та журналістиці.

В кінці 11 класу школярі, які успішно склали іспити, отримують School Certificate (атестат про повну загальну середню освіту).

Наступний 12 клас завершується іспитами на отримання сертифіката Sixth Form Certificate. А в кінці 13 класу школярі здають випускні іспити, результати яких можуть розглядатися як вступні до ВНЗ - University & Bursary Scholarship Examination. Ці іспити по суті представляють собою аналог британського A-level.

Навчання в школах відповідає світовим стандартам освіти. А новозеландські шкільні сертифікати NCEA Level 1 відповідають стандартам, які пред'являються до британського General Certificate of Secondary Education і американському Grade 10.

Обов'язковою для всіх громадян і резидентів у віці від 5 до 17 років вважається тільки початкову і середню освіту (Primary and Secondary Education).

Систему шкільної освіти представляють як державні, так і приватні навчальні заклади. Державні школи відвідують 95% учнів. Державні школи безкоштовні для громадян Нової Зеландії, але іноземців приймають за оплату. Всього в країні 200 молодших та 350 середніх шкіл. З них 20 приватних. Середня вартість навчання в яких - 600-1 800 NZD за чверть.

Всі школи підпорядковуються Міністерству освіти і тому дотримуються однакових програм і принципів навчання. Однак стилі і методи можуть відрізнятися. Останнім часом в Новій Зеландії школи переходять від централізованого державного контролю до таких форм самоврядування, в яких батьки, обрані в шкільні комітети, грають все більш істотну роль. Існують і школи роздільного навчання для хлопчиків і дівчаток - близько 10%.

Для учнів з-за кордону, які бажають вступити в новозеландську школу, необхідна довідка з випискою оцінок. І потрібно буде пройти тестування з англійської мови. Допустимим вважається рівень, коли школяр може вільно читати англомовні газети та розуміти сенс написаного.

Коледжі

У Новій Зеландії налічується 25 політехнічних коледжів (Polytechnics) і технологічних інститутів (Institutes of Technology). Причому більша частина з них - 18 - знаходиться на Північному острові, що залишилися 7 - на Південному. У цих закладах як новозеландські студенти, так і студенти з інших країн можуть отримати як професійну кваліфікацію, так і ступінь бакалавра.

У polytechnics діє ступенева підготовка фахівців, яка дає і базові знання, і практичні спеціальні навички.

В кінці навчання студенту видається сертифікат (Certificate І) про присвоєну професійної кваліфікації.

Залежно від обраної програми студенти отримують сертифікати різних ступенів (з 1 по 4). Після двох років навчання студентам видається диплом про професійну освіту (Diploma), а через три роки - бакалаврський диплом (Bachelor).

Отримати ступінь бакалавра можна і в університетах, проте навчання там значно дорожче. Залежно від присвоєної ступеня можуть працювати або як робочу силу, або технічних фахівців, або управлінців низової ланки. Або продовжити навчання в університетах. Частина програм бакалаврату в коледжах побудована таким чином, що студенти, відучилися в «політеху» хоча б рік, можуть переводитися на другий курс університету, який має партнерські відносини з цим коледжем.

університети

Незважаючи на те, що освіта, отримана в коледжах, набагато дешевше університетського, багато студентів роблять вибір на користь державних університетів. Адже більшість з них дотримуються британських освітніх традицій, закладених ще 150 років тому.

Наочним прикладом того, що новозеландський вищу освіту також скроєне по британській моделі, служить University of Canterbury. Кентерберійський університет заснували два випускника Кембриджа і Оксфорда - переселенці 1873 року несучи до нього все найкраще, що почерпнули в стінах цих британських вузів.

На сьогоднішній день в Новій Зеландії існує 8 державних університетів, в яких навчається близько 110 тисяч студентів. Найбільшим вузом вважається Massey University, в ньому здобувають вищу освіту 32 тисячі студентів.

Дотримання стандартів освіти в вузах контролює Міністерство освіти і New Zealand Qualification Authority - організація по визнанню кваліфікацій. Повна вища освіта складається з трьох ступенів: ступінь бакалавра (3-4 роки), ступінь магістра (плюс 1-2 роки) і доктора наук (в середньому навчання до присвоєння PhD триває ще 3 роки).

Але якщо ви хочете отримати Bachelor with Honours (ступінь з відзнакою) при full time, тоді доведеться відучитися замість трьох 4 роки. І це того варто: роботодавці за інших рівних умов віддають перевагу випускникам-відмінникам. Та й шлях до ступеня магістра виходить коротше на 1 рік (замість двох при трирічному бакалавраті).

За деякими спеціальностями бакалаврський ступінь присуджується тільки через 4 роки навчання, наприклад, що стосуються інженерних професій. А для здобуття диплома бакалавра з медичних спеціальностей і того більше - 6 років.

Щоб отримати подвійну ступінь (Joint Degree) і оволодіти двома професіями, знадобиться 5 років навчання. Крім того, власники вищої освіти, які бажають змінити професію, можуть протягом року відучитися на програмі Postgraduate Diploma - фундаментальну наукову освіту ІІ ступені.

Наприклад, на економічних факультетах передбачена перекваліфікація на управлінські спеціальності (Graduate Diploma in Management).

Вимоги для вступників

Вступити в новозеландський університет відразу після школи українським студентам не вдасться через різницю в системах середньої освіти.

Тому щоб потрапити до ВНЗ «Англії південних морів» абітурієнтам необхідно або спочатку відучитися на 1-2 курсах вітчизняних вузів, а потім продовжити навчання за тією ж або схожою спеціальності в новозеландських вузах. Цей спосіб вигідний тим, що на підставі копії навчального плану (витягу із залікової відомості) деякі дисципліни в новозеландських вузах вам можуть зарахувати як пройдені. Або відучитися на підготовчому відділенні в Новій Зеландії (Foundation).

Програми підготовки до вузів, як правило, розраховані на рік. Відділення Foundation є в 5 університетах: Auckland University of Technology, University of Otago, University of Auckland, Massey University і University of Waikato.

Деякі Polytechnics також пропонують підготовчі курси для абітурієнтів. Наприклад, Southland Polytechnic, Eastern Institute of Technology, Unitec Institute of Technology, Manukau Institute of Technology. Крім цього, існують спеціальні коледжі з підготовки іноземних студентів до вступу.

Зазвічай процес роботи з навчального закладу триває 3-4 місяці. Плюс ще 2 місяці займає оформлення візи. Тому потрібно правильно розрахувати час надходження.

У більшості вузів навчальний рік розбитий на 2 семестри, початок першого - в лютому, а прийом документів на зарахування припиняється за два місяці до початку занять, тобто в кінці жовтня, початку листопада. Початок другого семестру - в липні (прийом документів до кінця квітня, почала травня).

Основною вимогою для студентів з-за кордону під час вступу на програму підготовки є знання англійської на рівні не менше 550 балів TOEFL або 6 балів по тесту IELTS.

Список необхідних для вступу документів:

  • Атестат або диплом (оригінал або нотаріально завірена копія);
  • Виписка з атестата або диплома з оцінками (оригінал або нотаріально завірена копія);
  • Шість фотографій розміром 5 × 4;
  • Результати тестів на знання англійської TOEFL (не менше 500 балів) або IELTS (мінімум 5 балів).

Абітурієнти практикуються в знанні мови, проходять ази кількох академічних дисциплін, які знадобляться при освоєнні майбутньої спеціальності. І набувають корисні студентські навички, такі як написання есе або доповідей. Після закінчення навчання на Foundation майбутні студенти отримують Certificate of University Preparation (CUP), який дозволяє вступати до вузів нарівні з місцевими абітурієнтами.

Ще один варіант зарахування до вищих навчальних закладів Нової Зеландії - отримати атестат місцевої середньої школи. Багато учнів з інших країн приїжджають до Нової Зеландії, щоб закінчити там останні класи (Year 11-Year 13).

За статистикою Міністерства освіти New Zealand, в середніх школах навчається 9 815 іноземних учнів з усіх країн світу. Або вступити спочатку в новозеландський коледж або професійно-технічний інститут і потім перевестися в університет.

Стипендії та Гранти

Кожен вуз самостійно вирішує питання про надання стипендій іноземним студентам. Кількість таких стипендій обмежено, тому претендувати на них зможуть лише абітурієнти, які продемонстрували високий рівень знань.

Однак стипендії не покривають всю вартість навчання. Середній розмір стипендії для студентів бакалаврських програм - 2-2,5 тисячі NZD на рік. Магістри і доктора наук можуть отримати від 6 до 13 тисяч NZD на рік. Крім того, для іноземних студентів, які займаються науковою діяльністю, передбачені стипендії за спеціальною новозеландської програму залучення в країну інтелектуальних ресурсів.

Стипендіальний фонд програми становить 3 млн. NZD. Стипендія в 50 тис. NZD на рік повністю покриває витрати на навчання і проживання на строк до трьох років, тобто поки її володар працює над своєю дисертацією в одному з вузів Нової Зеландії. Плюс студент отримує додатково ще 22,5 тис. NZD на проведення наукових досліджень.

Чи можна працювати під час навчання?

Учні денних програм бакалаврату мають право на роботу до 15 годин в тиждень протягом семестру або повний робочий день на канікулах. Правда за умови гарної успішності і виконанні необхідної норми годин відвідування вузу.

Студенти магістерських курсів можуть працювати під час навчання не більше 8 годин на тиждень. Щоб отримати дозвіл на роботу, потрібно звернутися в Новозеландську імміграційну службу з проханням змінити умови студентської візи. Там же заповнити анкету і сплатити податковий збір. Учням на магістерських програмах знадобиться ще лист-дозвіл з вузу.

Крім підробітку в рамках навчальної програми студенти можуть проходити оплачувану практику. Ряд університетів має домовленості з представництвами міжнародних корпорацій, таких як Panasonic, Microsoft або IBM, які приймають на стажування студентів 3 курсу і вище.

Однак більше шансів отримати привабливу пропозицію у студентів, що навчаються на спеціальностях в області IT і фінансів, тому що Нова Зеландія відчуває нестачу кваліфікованих кадрів в цих сферах.

Робота студентів оплачується в залежності від кваліфікації, комунікабельності і рівня знання англійської мови. Тому різні студенти заробляють від 8 до 20 NZD за годину. Найчастіше студентів охоче беруть на роботу на бензозаправках, в фастфудах і магазинах. Роботу можна знайти як за оголошеннями в місцевих газетах, так в центрах зайнятості при університетах.

Для дотримання законодавчих норм, які працюють студентам доведеться отримати індивідуальний податковий номер (IRD number). Його видадуть в найближчій за місцем проживання податкової інспекції - Inland Revenue Department, де доведеться заповнити бланк заяви та пред'явити документи (закордонний паспорт з візою).

Вартість освіти для іноземних студентів в середньому в 3,5 разу вище, ніж для новозеландців. Якщо ви згодом збираєтеся залишитися в країні, відмінним способом заощадити на освіті стане отримання посвідки на проживання. Для резидентів країни розмір знижок на освіту коливається від 25% до зниження в три рази. Тому почати оформлення документів на ПМЖ бажано не чекаючи закінчення навчання.

Повна вартість навчання буде залежати від багатьох факторів: обраної спеціальності, набору дисциплін, престижності вузу і міста, де розташований навчальний заклад. Деякі вузи встановлюють однакову плату для всіх іноземних студентів незалежно від того, який курс вони вибрали. Тому ціновий діапазон програм - від 10 до 40 тисяч NZD.

Наприклад, вартість програм бакалаврату в одному з найпрестижніших вузів країни в Окленді (University of Auckland) така: програми з бізнес-менеджменту і комерції - 19 828 NZD на рік, архітектурі - 22 113, інженерної справи - 24 685, праву - 19 686 , гуманітарних наук - 17 256. А на найдорожчому факультеті медицини студенти платять 38 184 NZD на рік.

Здобути професійну освіту в «Політехніки» набагато дешевше. Наприклад, Manukau Institute of Technology (Технологічний Інститут в Манукало) пропонує навчальні програми, що закінчуються отриманням сертифікатів, за 7 000-14 000 NZD на рік. Це спеціалізації по бізнесу і управління, косметології, соціальної роботи, готельному і туристичному бізнесу, ресторанного обслуговування, комп'ютерних технологій. Програми бакалаврату за цими спеціальностями обійдуться від 14 000 до 18 000 NZD на рік.

Вимоги новозеландської імміграційної служби зобов'язують іноземних студентів мати при собі суму на проживання не менш як 10 000 NZD на рік.

Однак представники навчальних закладів рекомендують розташовувати сумою не менше 11 000.

У цю суму входять такі витрати:

  • Вартість обов'язкової медичної страховки. Іноземним студентам вона обходиться в 400 NZD на рік.

  • Вартість підручників і навчальних матеріалів - приблизно 800 NZD на рік.

  • Витрати власне на проживання в залежності від обраного типу житла складуть від 5 Пробіг: 280 NZD на рік за гуртожиток кампусу без харчування до 24 000 NZD на рік за проживання в апартаментах готелю. Проживання в квартирах залежно від віддаленості житла від центру обійдеться в 4 800 NZD на рік на одну людину. Зазвичай житло орендують спільно 2-3 студента.

  • Навіть якщо живлення включено у вартість житла, тоді з'явиться ще одна стаття витрат. В середньому покупка продуктів або харчування в кафетеріях обходиться 160-240 NZD в місяць.

  • Транспортні витрати складуть приблизно 140 NZD в місяць (з розрахунку, що вартість квитка на автобус - 3,5 новозеландські долари). Або утримання автомобіля - 120 NZD на місяць.

  • Участь в різних студентських заходах - приблизно 250 NZD на рік. І на відпочинок і розваги можна витратити приблизно 100 NZD на місяць. Наприклад, відвідування басейну - 3,75 NZD, квиток в кінотеатр - 9.

Авіапереліт до Нової Зеландії і назад коштує в середньому близько 1 200-1 500 американських доларів в залежності від дати вильоту.

Починати процес оформлення документів найкраще за півроку до початку занять. Якщо ви відправляєтеся на мовні курси і збираєтеся пробути в країні не більше 3-х місяців, цілком достатньо туристичної візи. Однак вона не дає права на роботу. І, найголовніше - віза оформляється під конкретні мовні курси і по їх закінченню не продовжується. І не зайвим буде дізнатися, чи узгоджені навчальні програми, які ви хочете вивчати, з новозеландськими властями.

Довгострокові, наприклад, бакалаврські програми вимагають обов'язкового оформлення студентської візи.

Для того, щоб вам видали візу, ви повинні зібрати і представити в посольство наступні документи:

  1. Запрошення з навчального закладу (надсилається після подачі документів) і лист з підтвердженням зарахування (надсилається навчальним закладом після внесення авансу за навчання).
  2. Закордонний паспорт, який повинен мати термін дії мінімум на 3 місяці більший, ніж передбачуваний час перебування в країні.
  3. Заповнена анкета англійською мовою (Application for Student Visa) з прикріпленими степлером 2-мя фотографіями розміром 3 × 4. Анкета висилається навчальним закладом, крім того, її можна взяти в новозеландському консульстві або завантажити з офіційного сайту посольства Нової Зеландії. Фотографії повинні бути підписані зі зворотної сторони англійською.
  4. Результати медичного огляду Medical and; X-ray Certificate. Довідка про стан здоров'я може бути видана тільки медичним закладом, який має офіційний дозвіл на проведення медогляду виїжджають до Нової Зеландії. У Києві такий центр знаходиться на вул. Миколи Амосова, 8.
  5. Довідка про відсутність судимості з органів МВС країни, громадянином якої є. Плюс з країн, де ви проживали 5 і більше років з моменту досягнення 17 років (якщо таке мало місце).
  6. Квитанцію про сплату консульського збору за отримання візи.
  7. Довідка про наявність у вас (або ваших батьків) валютного рахунку з сумою, достатньою для оплати навчання, проживання та вартості квитків. Якщо ви вже оплатили навчання, тоді потрібно надати і документ про оплату.
  8. Для студентів молодше 18 років - дозвіл батьків на виїзд, завірена нотаріально.
  9. Бажано бронь авіаквитків із зазначеною датою вильоту і датою повернення.
  10. І бажано надати документи, що підтверджують володіння будь-яким цінним майном (квартирою, дачею, машиною і т.д.).

Останні два пункти підвищують ваші шанси отримати студентську візу, так як є свідченням відсутності подвійних намірів, тобто підтверджують, що ви їдете виключно заради отримання освіти і після закінчення навчання намір повернутися назад.

Місцевий диплом будь-якого вузу (за умови, що тривалість програми не менше року) дозволяє випускникам отримати право на роботу і оформити посвідку на проживання.

Після закінчення трирічної програми, бакалаври мають право оформити робочу візу і залишитися працювати за отриманою спеціальністю на строк до 2-х років.

Для цього потрібно подати в імміграційний офіс лист від роботодавця. Або можна отримати дозвіл на пошук роботи терміном на 12 місяців. Після того, як людина знайшла роботу, він може отримати робочу візу на 2 або 3 роки. Щоб отримати дозвіл на пошук роботи, потрібно подати заяву протягом 3-х місяців після закінчення навчання і показати наявність 2 100 NZD на проживання.

Зазвичай проблем з пошуком роботи у фахівців не виникає. За даними урядової групи Міністерства праці Нової Зеландії, укомплектованість робочих місць в сфері фінансів дорівнює 60%. У торгівлі - 43%, в інженерії та архітектури - 45%, в медицині - 47%. А компанії, що працюють в області інформаційних технологій, готові збільшити чисельність свого персоналу на 56%. Так що будь-який бажаючий залишитися працювати завжди знайде роботу за фахом.

Проживши в Новій Зеландії три роки, можна отримати громадянство цієї країни-учасниці Британської Співдружності. І при бажанні вам буде простіше переселитися в іншу країну Британської Співдружності. Переїзд ваших родичів для возз'єднання з сім'єю по сімейної категорії не складе особливих клопотів.

Пам'ятаєте рекламу про «про райському насолоду»?
Чи можна працювати під час навчання?