Полезные материалы

Яке рушницю для самооборони потрібно тримати в будинку і як правильно стріляти - інтерв'ю з продавцем серйозного зброї

  1. «Зброя-патрон-стрілок»
  2. "Необхідна оборона"
  3. Шотган повинен бути!
  4. Вам потрібен адвокат

Щотижня в ЗМІ з'являються новини про те, що в результаті застосування травматичної зброї були покалічені люди. Обстрілюючи один одного, з'ясовують стосунки автомобілісти, молодь стріляє біля нічних клубів, і складається враження, що наші люди, як і герої вестернів, готові стріляти один в одного де попало.

ДГ вирішив з'ясувати, яку зброю для самооборони зараз є простим смертним, як правильно його застосовувати і чи дійсно "нашим людям" не можна давати в руки вогнепальну зброю або ж це страшилки журналістів. Розвіював міфи і відповідав на питання фахівець магазину "Мисливець" Василь Зайцев.

«Зброя-патрон-стрілок»

- Василь, все частіше звучать заклики заборонити травматичну зброю. Навіть віце-прем'єр Дмитро Рогозін висловився за заборону "травматики", вважаючи, що наявність такої зброї у населення посилює криміногенну обстановку. Наскільки небезпечна "травматика" і що вона собою являє?

- З 2011 року енергія патрона для зброї обмеженого ураження обмежена 90 джоулями. Це явно недостатня цифра для нанесення серйозної рани. Причому це навіть влітку, а взимку об'ємну одяг пробити шансів дуже мало. Виходить, енергетика цієї зброї явно недостатня для вирішення завдань, поставлених перед ним.

- Крім того, сам по собі справний пістолет вистрілити не може. Стріляє не зброя, стріляє комплекс "зброю-патрон-стрілок", де найслабша частина цього комплексу, звичайно, стрілок. Відсутність підготовки, неправильна оцінка ситуації, часто просто прагнення влізти в неприємності - це характеристика середнього стрілка.

- Патрон - це жах, що летить на крилах ночі. Патрони виробництва "АКБС" останнім часом регулярно викликають несправності зброї. Куля застряє в стовбурі, що призводить до зупинки стрільби і часто до пошкодження зброї. Найнадійніший частина цього потрійного комплексу - зброя. Але і на сонці бувають плями. Жоден зразок не має 100% захисту від користувача-дурня. Скажімо так, в будь-якому курсі навчання сказано: коли у вас відбувається нештатний постріл, слід припинити стрілянину і оглянути зброю. Що у нас робить людина, коли йде щось не так? Він забиває наступний патрон і натискає на спуск. Досить часто йдуть пошкодження зброї через те, що постріл стався з перекритим каналом стовбура.

Щотижня в ЗМІ з'являються новини про те, що в результаті застосування травматичної зброї були покалічені люди

- Само по собі зброю, це в основному пугачі, зовні копіюють реальні зразки зброї. Наприклад, гумострільні копія пістолета Макарова або віддалено нагадує зовні копія Glock 4-го покоління.

Наприклад, гумострільні копія пістолета Макарова або віддалено нагадує зовні копія Glock 4-го покоління

- Крім того, для самозахисту з ліцензованого використовуються ось такі ось виродки - бесствольное зброю самооборони. Думка була хороша, але її зуміли добре загидив. Справа в тому, що патрони мають електричне запалення капсуля. Малонадійний штука взагалі плюс наша мікропроцесорна техніка. В результаті маємо величезну кількість відмов. Сам він вистрілити не може, хоча теоретично є ймовірність від статичної електрики. А от не вистрілити всупереч бажанням власника - легко.

А от не вистрілити всупереч бажанням власника - легко

"Необхідна оборона"

- Класична сцена голлівудського бойовика. Злочинець, який рухається найтемнішими і гидкими мотивами, лізе в будинок зразковою американської сім'ї. Раптово на шляху негідника з'являється батько сімейства. Він стоїть в одних трусах забарвлення національного прапора, чухаючи розпухле від шкідливих гамбургерів пузо і похитуючи на плечі величезний дробовик. Злочинець, захоплений зненацька, намагається втекти, але в Сполучених Штатах Америки непристойно відпускати гостей без подарунка. Крива усмішка на обличчі господаря будинку, спалах, гуркіт пострілу, і бандит, нашпигований свинцем, пролітає пару метрів по коридору, ламає перила і падає з другого поверху на скляний столик вітальні.

- У нас законодавство таке, що набагато простіше і надійніше самому зарізатися, ніж оборонятися. Щодо дробового зброї, яке застосовується для самооборони - найчастіше купують тактичні дробовики ось такого плану, це дуже груба помилка.

- Цю штуку можна зберігати в стані готовності до пострілу. Просто технічно неможливо це зробити. Теоретично можна спорядити магазин 8 патронами і тримати його окремо. Законодавчо це не заборонено. Але коробчатий магазин дуже погано поводиться з патронами 12-го калібру. Через 6-12 годин в залежності від типу патрона вони придбають сплюснутий вид і не полізуть в патронник для досилання. Ті патрони, які прекрасно підходили для цих магазинів, випускав Барнаул в сталевий м'якою гільзі, але вони зняті з виробництва через відсутність попиту!

- Можна використовувати для самооборони дробовик з трубчастим магазином. На дистанції дробового пострілу ця штука перевершує пістолет-кулемет. Але знову ж таки треба правильно його застосовувати. З цим у нас проблеми, оскільки курсів у нас багато, але вони у нас порожні, ніхто не йде. Дуже мало народу тренується, наповнення груп - це печаль. Інструктори, хлопці з величезним досвідом, просто простоюють.

Пасивна безпека набагато дієвіше і ефективніше активною. Можна не захищатися від нападників, а не піти туди, де на тебе можуть напасти.

- Класичний варіант для будинку - це дробовик без приклада. Теоретично можна з будь-якого дробовика з ручним заряджанням, як у нас кажуть, помпової, зняти приклад і ставити пістолетну рукоятку. Але щоб стріляти зі зброї 12-го калібру без приклада, потрібно пройти відповідний курс. Якщо його не проходити, люди декількома пострілами розбивають собі руки.

- Закривши собою жінок і дітей і відстрілявшись від нападаючої натовпу неадекватних наркоманів з бензопилами, громадянин може бути спокійний, що закон на його боці?

- Закон у нас дуже хороший. Існує стаття "необхідна оборона". За цією статтею "мочити" можна направо і наліво. Але крім закону є підзаконні акти і правозастосовча практика. У нас традиційно склалося: якщо людина при обороні кого-то "завалив", він буде відповідати за умисне вбивство. Або, якщо йому сильно повезло, за "перевищення необхідної оборони". У чому сенс цієї справи? Найчастіше правовий нігілізм самого користувача. Він вважає, що раз він оборонявся, значить, про це всі знають і він може скласти ручки і чекати справедливого рішення. Такого не буває в жодній країні світу. Навіть в Америці, на яку звикли посилатися наші «ганофіли", тобто любителі зброї, будь-який випадок самооборони, навіть якщо на вас напала озброєна група, призводить до величезних матеріальних втрат часу. Людина довго судиться, щоб уникнути відповідальності, витрачає величезні гроші на адвоката, що він за законом не підлягає відповідальності. Про це у нас багато хто просто не знають.

- Є думка, що людина, обзавівшись зброєю, притягує до себе ситуації, коли йому доводиться користуватися "травматики".

- Ні. Людина може притягувати неприємності сам по собі. Якщо у людини є внутрішня задача притягнути неприємності, він її виконає зі зброєю або без. У той же час знаю дуже багато носіїв зброї, які ретельно уникають будь-яких неприємностей.

- У нас оборона будь-якого суб'єкта складається з двох частин - активної і пасивної. І пасивна безпека набагато дієвіше і ефективніше активною. Можна не захищатися від нападників, а не піти туди, де на тебе можуть напасти. У Карлоса Кастанеди є таке: "На абсолютного воїна не можна напасти, тому що його просто не буде там, де на нього можна напасти". Але у нас народ здатний притягнути неприємності в будь-який час в будь-якому місці. Наприклад, йде людина вночі через район, який користується заслуженою поганою славою. Що він робить насамперед ?! Перш за все вставляє у вуха навушники, включає плеєр голосніше, щоб не чути все, що відбувається навколо. Тобто людина навмисно нехтує засобами пасивної безпеки. Замість того, щоб відстежувати навколишнє оточення, він себе підставляє.

- У той же час, якщо людина бачить, що до нього з нехорошими намірами наближається парочка гастарбайтерів в неробочий час, можна просто зманеврувати. Поставити їх в незручне невигідне становище. «А чи не варто першого удару чекати, оскільки він таким виявитися може, що противитися вельми забудеш», - як казав Петро I. Є, звичайно, категорія людей, яка вважає, що, придбавши пістолет, вони стали крутими і знайшли повну безпеку. При цьому навіть навчитися стріляти вони зазвичай не зволять.

- Припустимо, громадянин все-таки прийняв рішення придбати травматичну зброю, вивчив законодавчу базу і усвідомив свою відповідальність. Але ж зі зброєю треба вміти поводитися.

- Перед тим, як придбати зброю, потрібно пройти курс навчання. На жаль, в нашій країні курс навчання по суті полягає в зборі коштів. Навчання таке: інструктор пробубонів, що тобі потрібно знати. Усе. Слухав людина або не слухав, це його проблеми.

- Навчання - це не давати якийсь обсяг знань, а забезпечити виконання необхідних дій в умови стресу. Навчити діяти руками, корпусом, ногами. У нас це справа ігнорується законодавчо. Якщо після придбання зброї людина включає головний мозок і розуміє, що йому треба навчитися цією штукою користуватися, то у нас в місті є наприклад тир "Альфа". Будь ласка, прекрасні інструктори. Є тир "Сократ", де в якості інструкторів виступають ветерани. Дуже хороші хлопці. При цьому в офіційному тире можна стріляти зі своєї зброї. Постріляєте, відчуєте в руках.

- Для вогнепальної зброї потрібна ліцензія. Це довго і все-таки дорого. Але ж є і більш доступні засоби захисту. Наприклад, електрошокери та газові балончики.

- Що таке електрошокер? В житті я нормального застосування не бачив. Хіба що під час випасання овець. Як скотогонкі - нормальна штука. Навіть сама норовиста корова біжить туди, куди треба! Але в цілях самооборони я вдалих прикладів не знаю.

- Що стосується газових балонів. "Техкрим» виробляє величезну кількість. Те, що вони робили раніше, зносило з копит нападника дуже легко, до того ж в будь-якому стані. Обдолбанного, п'яного - будь-кого. Зараз для захисту громадян ці сильним суміші заборонені. Частина речовин, які були робочими в балонах самооборони просто-напросто вивели з обігу. Наприклад, МПК - морфолід пеларгоновой кислоти, хлорацетофенон CN - знаменита "Черемуха". Цивільні балончики з ними не роблять.

Застосування газового балона повинно бути несподіваним і адресним. В обличчя і органи дихання. Найкраще на вдиху. Цей момент відслідковується дуже легко. Якщо людина замахується, щоб вам дати в ріпу, в цей момент його і потрібно запилювати!

- Зараз залишилося тільки три речовини. Це олеорезин капсикум (OC), CR синтетичний аналог червоного перцю, і CS - ортохлорбензальмалонодінітріл. Ця штука, скажімо так, не дуже гарна. Кажуть, що дає генетичні збої та інше. Проте у нас вона дозволена, але в таких кількостях, щоб нікого не можна було сильно отруїти. Разова доза в одній упаковці не перевищує 80 мл, що для потреб самооборони дуже мало. Газові балони потрібно вміти застосовувати, як і будь-яка інша зброя. Застосовують найчастіше некваліфіковано. Тобто для початку показують всьому білому світу, що ось у мене балон в руці, потім починають лити куди попало. Насправді застосування повинно бути несподіваним і адресним. В обличчя і органи дихання. Найкраще на вдиху. Цей момент відслідковується дуже легко. Якщо людина замахується, щоб вам дати в ріпу, в цей момент його і потрібно запилювати!

Шотган повинен бути!

- Противники вогнепальної зброї і навіть "травматики" вважають, що у наших людей особливий менталітет і як тільки буде дозволено носіння справжньої зброї, вулиці будуть залиті кров'ю і наповнені скорботними криками вдів і сиріт.

- Це повна нісенітниця. Люди всюди однакові. На пострадянському просторі не тільки в культурній Прибалтиці, а й у не благополучній Молдові дозволено носіння короткоствольної вогнепальної зброї громадянами. Вбивають з легального зброї регулярно. Але, в порівнянні зі стріляниною з кримінального зброї, це близько 0,2-0,4%. Причому ця цифра зберігається в будь-якій країні світу. Зникаюче малий відсоток. Крім того, потрібно врахувати, що у нас зазвичай ігнорується цей аспект, застосування легального зброї дуже часто дозволяє уникнути дуже тяжких злочинів. Цифра: на кожного злочинця, убитого поліцейськими в Америці, припадає два злочинця, убитих громадянами цивільним зброєю. Чомусь цей аспект піклувальники захисту людей якось ігнорують. Звичайно, я розумію, що підрахувати кількість злочинів, які або не відбулися, або були попереджені в процесі за допомогою легального зброї, дуже складно. Але ігнорувати такий факт, що легальне зброя дозволяє в багатьох випадках врятувати життя, як-то теж не варто.

- У самій стріляє країні світу вогнепальною зброєю цікавиться не більше 13% дорослого населення. По країнах ця цифра гуляє від 11 до 13%. Факт є факт - приблизно однакова кількість людей цікавиться вогнепальною зброєю. Звичайно, є якісь особливості. Товариш розповідав: заїхав в Техас до знайомого, знайомий виявився пацифістом. Його запитують:

- У вас тут дозволено відкрите носіння чого завгодно. З чим ти ходиш?

- Ні, у мене взагалі немає зброї!

А в куточку поруч з дверима стоїть заряджений дробовик.

- А це що?!

- Ну це шотган. Шотган повинен бути! А зброї у мене немає!

Вам потрібен адвокат

Отже, припустимо, ви все-таки пройшли всі необхідні процедури, пройшли курс навчання і стали власником травматичної зброї. Ось невелика інструкція, за якою повинен діяти людина в разі нападу на нього.

Основне завдання цивільної зброї самооборони - захист життя, здоров'я і майна тільки в стані крайньої необхідності або необхідної самооборони. Подібні обмеження закріплені в ст. 24 Федерального закону «Про зброю». Крім того, певні обмеження накладені законом на осіб, щодо яких можна застосовувати зброю. Не допускається застосування зброї стосовно інвалідів, жінок, неповнолітніх, якщо їх вік очевидний для обороняється.
Виняток становлять випадки збройного чи групового нападу осіб даної категорії. Наприклад, якщо вас б'є натовп підлітків, ви теоретично можете спробувати вистрелити.

Тепер про сам застосуванні зброї.

Тепер про сам застосуванні зброї

1. Попереджаємо. Вигук "Стріляти буду!" З демонстрацією зброї при свідках - це ідеальне поєднання. Якщо на це часу немає, а ситуації подібного роду не рідкість, то вибір часто обмежується умовами - жити чи сидіти.

2. Стрільба. На будь-який пачці травматичних патронів є попередження про те, що забороняється стріляти в людину на відстані менше одного метра, а також йому в голову. Кожен постріл в нападника - це подарунок для прокурора, так що навіть якщо на вас нападає двометровий здоровань з стирчав шприцом з вени і величезним тесаком, ви повинні проявити витримку і тверезо оцінювати ступінь тілесних ушкоджень, нанесених нападнику.

3. Повідомляємо про те, що трапилося. Про кожний випадок застосування зброї ви зобов'язані негайно повідомити в найближчий ОВС. Пам'ятайте, для правоохоронців ви не жертва, а злочинець, що застосував зброю. Вам доведеться доводити свою невинність, а тому викликайте "швидку", якщо нападник не може пересуватися, а якщо втік, запам'ятовуємо прикмети. Обов'язково опитаєте свідків, якщо вони є. Вимагайте, щоб вони дочекалися поліції і залишили вам свої контакти. Від них залежить ваша подальша доля. По можливості зробіть фото- і відеозвіт про подію прямо на місці. У більшості сучасних телефонів є така можливість. Повідомте про подію рідним і знайомим. На місці злочину не чіпайте докази - гільзи або тіло, не дай бог.

4. Всі папери заповнюйте самостійно і уважно читайте все, що вам дають на підпис. У поясненні розпишіть все: момент нападу, в чому висловилася загроза життю і здоров'ю, обґрунтованість знаходження у вас зброї, ваші дії щодо попередження нападника, напрямок пострілів, досягнутий результат, ваші дії після відбиття нападу, дані свідків, якщо такі були. Ніколи не пишіть з "зразків" або під диктовку, як би не були доброзичливі співробітники.

5. Вам потрібен адвокат:

Залежно від обставин справи до вас може бути застосована будь-яка з перерахованих статей Кримінального кодексу РФ:

Ст. 105 «Вбивство» - позбавлення волі на строк від шести до п'ятнадцяти років з обмеженням свободи на термін до двох років або без такого;

ст. 107 «Вбивство, вчинене в стані афекту» - карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або примусовими роботами на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк;

ст. 108 «Вбивство, вчинене при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила злочин» - обмеження волі на строк до двох років або позбавлення волі на той самий строк;

ст. 109 «Заподіяння смерті з необережності» - карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до двох років, або примусовими роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк;

ст. 111 «Умисне заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю» - позбавлення волі на строк до восьми років;

ст. 112 «Умисне заподіяння середньої тяжкості шкоди здоров'ю» - карається обмеженням волі на строк до трьох років або примусовими роботами на строк до трьох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років;

ст. 113 «Заподіяння тяжкого або середньої тяжкості шкоди здоров'ю в стані афекту» - виправні роботи на строк до двох років або обмеження волі на строк до двох років, або примусові роботи на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк;

ст. 114 «Заподіяння тяжкого або середньої тяжкості шкоди здоров'ю при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила злочин» - карається виправними роботами на строк до одного року або обмеженням волі на строк до одного року, або примусовими роботами на строк до одного року, або позбавленням волі на той самий строк;

ст. 213 «Хуліганство» - карається штрафом в розмірі від трьохсот тисяч до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період від двох до трьох років, або виправними роботами на строк до чотирьохсот вісімдесяти годин, або виправними роботами на строк від одного року до двох років, або примусовими роботами на строк до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Перш ніж придбати травматичну зброю, задумайтеся, наскільки воно вам необхідно. Подумайте про можливі наслідки і оціните всю відповідальність. Якщо ж рішення прийнято, не підходьте до питання формально - пройдіть навчання, вивчіть законодавчу базу, регулярно відточуйте свої навички в тирі, щоб в разі надзвичайної ситуації діяти швидко і грамотно.

comments powered by HyperComments

Наскільки небезпечна "травматика" і що вона собою являє?
Що у нас робить людина, коли йде щось не так?
Закривши собою жінок і дітей і відстрілявшись від нападаючої натовпу неадекватних наркоманів з бензопилами, громадянин може бути спокійний, що закон на його боці?
У чому сенс цієї справи?
Що він робить насамперед ?
Що таке електрошокер?
З чим ти ходиш?
А це що?