Полезные материалы

Намети для риболовлі

  1. Основні характеристики наметів
  2. Поради щодо вибору та купівлі намети
  3. Відео про намети для риболовлі
  4. Рекомендовані до прочитання:

Намет, як і багато інших речей, є не просто необхідною річчю на рибалці, а вона, по суті, замінює нам на кілька днів будинок, в якому ми живемо і спимо, а це вже має на увазі наявність певних якостей і властивостей, які дозволять забезпечити нам найбільш комфортне заняття улюбленою справою.

У даній статті не будуть розглядатися всі види наметів і вимоги до них, тому як для туристів підходять одні намети, для альпіністів інші і т.д., зупинимося лише на наметах, найбільш придатних для виїзду на риболовлю.

Для сучасних наметів існує кілька суперечливих вимог, таких як, наприклад те, що намет повинна бути вітростійка, що забезпечується наявністю великої кількості міцних алюмінієвих дуг, але це в свою чергу зробить її важкої, що вкрай небажано для будь-якого виду наметів. Виходячи з цього, спробуємо виділити головні параметри і властивості, якими повинні володіти намети для риболовлі та її основні характеристики, адже та ж ветроустойчивость не дуже-то й потрібна на рибалці, складно уявити рибалки, який поїде рибалити в шторм.

Основні характеристики наметів

Розглянемо основні характеристики сучасних наметів для риболовлі з розгорнутими коментарями до них, отже:

  • Простір. Давно минули ті студентські роки, коли ми жили в 2-х місцевої наметі вп'ятьох, спали на боці, заважаючи один одному. Стандартна намет для риболовлі має розміри 205х205х125 (3 + 1 місцева), цього буде більш ніж достатньо для комфортного і не обтяжливого проживання 3-х чоловік середньої комплекції.
  • Вага. Не більше 2-х - 2,5 кг, човен і себе не варто перевантажувати.
  • Водонепроникність. Не менш 2000 мм водяного стовпа на см, але і не більше 4000 мм, не варто платити зайві гроші. Така намет практично не боїться вологи і здатна витримати навіть затяжний дощ.
  • Каркас. Повинен бути у вигляді трубчастих секцій діаметром 8,5 мм зі склопластику. Він не самий вітростійкий, але він легкий, а для рибалки, як уже згадувалося вище, це більш актуально.
  • Днище. Повинно бути з багатошарового ламінованого поліпропілену з бортами не менше 10-15 сантиметрів. У разі, якщо ви все ж потрапите під сильну зливу, таке надійне днище не пропустить воду і захистить намет від повені.

Сьогодні на ринку туристичного і рибальського спорядження представлені намети для риболовлі, установка яких займає не більше 3-4 хвилин.

Намет для риболовлі в розібраному вигляді

Є ще ряд дрібніших параметрів, але вони відносяться до категорії особистого вибору кожного. До цих параметрів можна віднести колір намети, органічніше в природі виглядає зелений, камуфляжний або оливковий колір, але яскравий простіше побачити здалеку і в сутінках. Форма намети для риболовлі теж справа смаку, найчастіше сьогодні вибирають класичну півсферу з двома склопластиковими дугами хрест-навхрест - основний каркас, плюс дуга для тамбура і обтягуючих водонепроникним тентом. Наявність безлічі кишень також на ваш вибір, традиційно їх не менше 4-5.

Поради щодо вибору та купівлі намети

Для тих, хто збирається купити намет, позначимо ряд моментів, які допоможуть вам не помилитися і витратити свої гроші на варту річ, отже:

  • Купувати намет слід тільки в спеціалізованих туристичних або рибальських магазинах. Там ви обов'язково отримаєте професійну консультацію від продавця, підберете потрібний вам варіант за розміром і кольором і отримаєте гарантію від виробника.
  • При покупці потрібно завжди уважно перевіряти шви вироби - в якісних наметах вони повинні бути всебічно проклеєні. У більш іменитих і дорогих моделях шви зазвичай проварюються в клеїть складі.
  • По можливості, якщо в магазині досить вільного місця, розкладіть намет, так ви уникнете проблем, які зазвичай виникають під час першої збірки і установки намети. Заодно в відсутності шлюбу або недокомплекту фурнітури теж переконайтеся.
  • Чим легше намет, яку ви вибрали, тим, відповідно, тонше матеріал з якого вона виготовлена, а значить, вона набагато швидше зноситься і прийде в непридатність. Те ж саме стосується каркаса і фурнітури.

Намет для риболовлі

На закінчення, слід звернути увагу на те, що все викладене в даній статті стосується в основному наметів для риболовлі в теплу пору року. У наметів для зимової риболовлі якісно інші характеристики і властивості, які ми розглянемо в наших наступних матеріалах.

Відео про намети для риболовлі

Рекомендовані до прочитання:

Коментування на даний момент заборонено.