Полезные материалы

«Назустріч всім викликам»: як в світі відреагували на результати виборів президента Росії

  1. «Крим завжди був подразником для ЄС»
  2. «Не бачили реальних проблем»

Світові лідери надсилають привітання Володимиру Путіну, який, згідно з попередніми даними ЦВК, набрав більше 76% голосів на виборах президента Російської Федерації. Однак в деяких країнах поставили під сумнів їх легітимність - через голосування в Криму. Представники владних кіл РФ підкреслюють, що позиція ряду держав по півострову ніяк не вплине на підсумки волевиявлення мільйонів росіян. Міжнародні спостерігачі констатують, що вибори пройшли на високому рівні, відкрито і прозоро.

Підведення попередніх підсумків президентських виборів в Росії наближається до кінця. У Центрвиборчкомі заявили, що в нинішньому році із значною перевагою переміг чинний глава РФ Володимир Путін.

Путіна підтримали понад 76% виборців, що є абсолютним рекордом в пострадянській історії країни.

Переобрання Володимира Путіна на пост вже привітали ряд зарубіжних лідерів. Однак були й ті, хто поставив під сумнів чесність проводилося процесу.

Також по темі

Світові лідери надсилають привітання Володимиру Путіну, який, згідно з попередніми даними ЦВК, набрав більше 76% голосів на виборах президента Російської Федерації Абсолютний рекорд: Путін набирає 76,6% голосів на виборах президента Росії

За результатами обробки 99,83% підсумкових протоколів дільничних виборчих комісій (ДВК) діючий президент Володимир Путін ...

Серед тих, хто привітав нинішнього главу Росії з перемогою на виборах, - голова КНР Сі Цзіньпін. У його телеграмі зазначається, що «в даний час китайсько-російські відносини всебічного стратегічного взаємодії і партнерства досягли безпрецедентно високого рівня».

Крім цього в МЗС КНР відзначили, що готуються до майбутнього візиту російського президента. Імовірно, він може відбутися в червні в рамках участі в саміті Шанхайської організації співробітництва (ШОС) в місті Циндао.

Перемога Путіна говорить про рівень високої довіри народу, вважає президент Білорусії Олександр Лукашенко. «Цей результат свідчить про високу довіру і підтримку громадянами Росії взятого курсу на сталий соціально-економічний розвиток країни, зміцнення її авторитету на міжнародній арені», - йдеться в його привітанні.

Привітальні слова висловили і глави Венесуели і Куби - Ніколас Мадуро і Рауль Кастро. Переконливим результат голосування в Росії назвав лідер Азербайджану Ільхам Алієв.

«Ця перемога свідчить про Ваш високому політичному авторитеті і активній підтримці проведеного Вами курсу, спрямованого на забезпечення стабільності, законності і правопорядку в країні, здійснення масштабних перетворень, реалізацію довгострокових соціальних програм, що сприяють підвищенню добробуту народу», - випливає з послання Алієва.

Президент Молдавії Ігор Додон в своєму привітанні зазначив, що сьогодні «сильна Росія потрібна не тільки росіянам».

Володимира Путіна привітав і президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

«Я вітаю Вас і громадян РФ з переобранням, бажаю Вам успіху під час нового терміну», - наголошується на сайті президента ФРН.

Привітали перемогу чинного глави РФ і лідери інших країн: Киргизії - Сооронбай Жеенбеков, Казахстану - Нурсултан Назарбаєв, Єгипту - Абдель Фаттах ас-Сісі, Вірменії - Серж Саргсян, Ірану - Хасан Рухані і інші.

Побажання успіхів на наступний період президентства Путіна направили лідер Сербії Олександр Вучич і прем'єр-міністр країни Ана Брнабіч.

«Досягнутий Вами результат тільки підтверджує широку підтримку, яка у Вас є, всіх складних реформ, які Ви до сих пір успішно проводили або тільки маєте намір проводити. Це говорить про те, що громадяни бачать в Вас справжнього лідера, який готовий йти назустріч усім викликам », - заявила Брнабіч.

«Від західних країн є привітання. За телефонним розмовам: сьогодні і завтра буде ряд розмов. Те, що надходить по дипканалами ... поки я б не став говорити, називати окремі країни, дамо потім узагальнюючу інформацію », - повідомив журналістам прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

«Крим завжди був подразником для ЄС»

Незважаючи на те що поки ніхто зі світових політиків не поставив під сумнів легітимність виборів, що минули, слова критики на адресу Москви все одно звучать. Зокрема, глава МЗС ФРН Хайко Мас висловив думку, що в плані політичної конкуренції було не все гладко.

«Результат виборів в Росії так само мало нас здивував, як і обставини цих виборів. Про чесної політичної конкуренції за всіма пунктами, звичайно, не можна говорити », - цитує РІА Новини його слова.

Найбільшим же нападкам піддалося голосування в Криму, результати якого вже відмовилися визнавати деякі країни. Серед них передбачувано виступила Україна. Її глава Петро Порошенко заявив, що всі результати і явка були фальсифікацією і не є законними.

«Ні зафіксована явка, ні намальований результат не відповідають реальній активності жителів півострова. Оприлюднені офіційні дані є не чим іншим, як фальсифікацією », - зазначив він в спеціальній заяві.

Позицію Києва підтримали і в Польщі. Міністерство закордонних справ країни вже випустило зауваження, в якому говориться, що влада Польщі протестують проти дій Росії в Криму.

«МЗС нагадує, що Польща разом з усім трансатлантичним співтовариством висловлює рішучий протест проти дій Росії щодо України. Ми виступаємо за повагу територіальної цілісності України і вважаємо Крим частиною української держави. Це означає також, що президентські вибори на півострові, проведені владою РФ, не можуть вважатися законними », - випливає з документа.

Раніше в прес-службі МЗС Франції заявили , Що республіка не має наміру визнавати проведення виборів президента Росії в Криму.

«Флешмоб західних країн« Не проїзний вибори в Криму першим »йде корінням глибоко в історію», - заявив в бесіді з RT депутат Держдуми від Севастополя Дмитро Бєлік.

«Крим завжди був подразником для країн ЄС, особливо після Кримської війни XIX століття. Політика Євросоюзу щодо півострова на сьогоднішній день є таким собі маятником. З одного боку - непробивні європейські політики, з іншого - громадськість, яка їздить до Криму, щоб своїми очима побачити, як і чим живе півострів. Безумовно, думка Заходу на рішення мільйонів росіян, які проголосували за Володимира Путіна, ніяк не впливає », - підкреслив парламентарій.

«Не бачили реальних проблем»

Тим часом міжнародні спостерігачі, які були присутні на виборчих дільницях протягом усього голосування на півострові, відзначають прозорість виборчого процесу.

«Вибори були прозорими, організованими на високому рівні, порушень я не помітив», - розповів на прес-конференції в Сімферополі німецький представник, глава фракції Лівої партії в парламенті міста Квакенбрюк Андреас Маурер.

З ним згоден і спостерігач зі Швеції Ульф Гренлунд. «Нормально, спокійно (пройшли вибори. - RT), не бачили реальних проблем», - сказав він.

Відзначимо, що вибори президента Росії в Криму проходили вперше з моменту його возз'єднання з Росією в 2014 році.

Крім цього в цілому про російські вибори позитивно висловився член колегії адвокатів Парижа Елі Хатем, також колишній спостерігачем 18 березня. Він зазначив, що всі ті, хто намагається спекулювати на тому, що Володимир Путін в черговий раз став президентом, повинні звернути увагу на Ангелу Меркель. Вона, зазначив Хатем, вже в четвертий раз стала канцлером.

«Вибори в Росії пройшли чесно і справедливо. І ми звернули увагу на західні ЗМІ, які під впливом будь-яких лобі роблять зауваження про нечесність виборів. Це не так », - уклав він.