Полезные материалы

Огляд тренажерів для схуднення в домашніх умовах

  1. Силовий тип домашніх тренажерів для зниження ваги
  2. Штанги, гантелі і гирі
  3. Лави та стійки, бруси
  4. Шведська стінка
  5. Універсальні складні тренажери, мультистанції
  6. Вантажноблокові апарати, тренажери на вільних вагах
  7. Кардіотренажери для схуднення будинку
  8. Бігова доріжка - біг до схуднення
  9. Скидання ваги на велотренажері
  10. різновиди велотренажерів
  11. Як схуднути на еліптичному тренажері
  12. Рухи веслування на домашньому тренажері
  13. Степпер і райдер для схуднення
  14. Фітбол і скакалка
  15. Хула-хуп і диск «Грація»
  16. Вибір тренажера для схуднення за вами
  17. Ще статті по темі

Скинути зайві кілограми буває складно

Скинути зайві кілограми буває складно. Тренування в спортзалах не всім зручні. Прийом дорогих медпрепаратів реально допомагає рідко. Що робити? Чи можна і за яких умов ефективно тренуватися і схуднути будинку?

Часто головна проблема - психологічний настрой. Варто згадати тих, хто зробив зусилля і досяг особливих результатів.

Зачерпніть заряд в словах А. Шварценеггера: «Ти можеш сказати, що у тебе погана генетика, поганий обмін речовин, а можеш просто підняти свою дупу з дивана і почати працювати над собою, поставити собі за мету і вірити в себе. У цьому випадку ти обов'язково доб'єшся успіху ».

Силовий тип домашніх тренажерів для зниження ваги

Розрізняють два типи домашніх тренажерів для схуднення: силові тренажери і кардіотренажери. Перші краще розвивають, підтягують м'язи. Вони здатні скорегувати фігуру за рахунок м'язової маси. Ефект схуднення буде побічним фактором, якщо доповнити силові тренажери збалансованим харчуванням. До силових тренажерів відносять:

  • турніки;
  • штанги;
  • Гантелі і гирі;
  • Лави та стійки;
  • Шведська стінка;
  • мультистанції;
  • Вантажноблокові апарати;
  • Тренажери на вільних вагах;
  • Універсальні складні тренажери.

Турніки, як і інші силові тренажери, займають мінімум площі, але здатні виправити поставу, підтягнути м'язи рук, спини, стегон, преса, грудей.

Тренування в домашніх умовах мають вагові обмеження. Турніки бувають знімні і незнімні, але прості в установці, компактні. При виборі турніка треба враховувати розмір, вид, матеріал (тільки сталевий) і стійкість.

Штанги, гантелі і гирі

Гантелі - одні з найкращих доступних снарядів для фітнесу, дозволяють продуктивно качати м'язи грудей, рук, плечей. Є безліч комплексів вправ для різних груп м'язів, окремо на гантелях або в поєднанні з тренажерами. Оптимально для новачків - три рази в тиждень через день.

Для нарощування м'язової маси використовують штангу і гирі. Схуднути з цими снарядами теж реально. Для бодібілдингу необхідно виробити і дотримуватися плану тренувань, підбирати правильний вага навантаження і ретельно вивчати техніку. Можна чергувати з гантелями, вправами на турніку і брусами. Вага цих тренажерів змушує думати про безпеку.

Заняття з гантелями, гирями і штангами протипоказані людям з травмами і деякими захворюваннями - суглобів, серцево-судинної системи, радикуліт і д.р.

Лави та стійки, бруси

Спортивні снаряди цих видів дуже різноманітні, допоможуть виконувати силові вправи для навантаження на різні групи м'язів. Їх використовують для накачування преса, для жимів і присідань. При покупці треба враховувати вагу користувача. Існують мобільні універсальні варіанти лав, регульовані варіанти, лави зі стійками, з брусами.

Різні бруси (настінні, підлогові, відкидні, знімні, різної ширини) більше використовують і вважають за краще спортсмени. Заняття на них важкі для новачків, але дають дуже хорошу силове навантаження. Віджимання і підтягування виконують на різних видах брусів. В основному вони націлені на підтягування м'язів верхньої частини тіла. Існують компактні складні моделі.

Дуже важливі якість і надійність не тільки самих брусів, а й кріплень.

Шведська стінка

Шведська стінка також буває різних видів: з пристінковим варіантом або враспор, з вбудованими брусами та / або турніком. Ергономічність, міцність і безпеку особливо важливі при виборі цього тренажера. Простий і функціональний тренажер дозволяє задіяти практично всі групи м'язів.

Підходить для тренувань всіх членів сім'ї.

Універсальні складні тренажери, мультистанції

Ринок пропонує велику кількість універсальних тренажерів. Універсальні складні підходять для вправ на різні м'язи тіла і дозволяють займатися вдома навіть при відсутності спеціального місця для тренажера. Після закінчення тренування його просто складають і прибирають.

Існують також стаціонарні мультистанції (багатофункціональні комплекси), здатні допомогти виконати практично будь-яку вправу будинку. Але ціни на більш складні апарати значно вище, такі тренажери займають більше місця. Існують також стаціонарні мультистанції (багатофункціональні комплекси), здатні допомогти виконати практично будь-яку вправу будинку

Вантажноблокові апарати, тренажери на вільних вагах

Вантажноблокові тренажери для верхньої і нижньої частин тіла мають як прихильників, так і супротивників. Не всі вони підходять новачкам. Блокові тренажери спрощують деякі вправи і підвищують їх безпеку. На цих пристроях легко вибрати будь-який вектор руху і ізолювати окремий м'яз для роботи.

Міцність і стійкість конструкції, можливість вибрати вид апарату для будь-яких м'язів - якості тренажерів на вільних вагах. Відбувається рівномірний розподіл і механічне варіювання навантаження незакріплених снарядів. Баланс снаряда і тіла тренує координацію. Але людям з травмами або хворобами спини тренажери останніх двох груп не підходять.

Кардіотренажери для схуднення будинку

При великому надмірній вазі для схуднення буде краще використовувати кардіотренажери.

Вони забезпечують також тренування серця і дихання. Тренувати своє тіло можна вдома за допомогою:

  • Бігової доріжки;
  • Гребного тренажера;
  • Еліптичного апарату (орбитрека);
  • велотренажера;
  • Степпер;
  • райдера;
  • Хула-хупа (обруча);
  • фітболу;
  • Диска для обертання «Грація».

Бігова доріжка - біг до схуднення

Підтягнути організм і схуднути дозволить кардиотренажер «бігова доріжка». Ходити або бігати на ньому краще протягом півгодини і більше на добу. Можна один раз за день або два дні. У вас будуть працювати м'язи тазу, стегон, ножних литок. Поступово тривалість пробіжки збільшують до години в день. Одночасно варто підвищувати інтенсивність вправ.

Доріжки випускають двох видів. Ви можете придбати електричний або механічний агрегат. Який апарат краще, а який тренажера вам не підходить? Відгуки різні. Електричні простіше, вимагають менших витрат людської енергії. Але вони набагато дорожче механічних. Останні ж при меншій ціні забезпечують більшу спалювання жиру.

Скидання ваги на велотренажері

Вправи на велотренажері - один з найулюбленіших способів підтримувати форму. Чи можна схуднути за велотренажером будинку, відгуків користувачів чимало. При вправах на велотренажері будинку ви максимально задієте м'язи сідниць, преса, ніг.

На велотренажері ви уникаєте навантажень суглобів і хребта.

На велотренажері ви уникаєте навантажень суглобів і хребта

Можна вибрати будинку власний режим тренувань на велотренажері. У домашніх умовах апарат дуже зручний. Простота складання, компактність вигідно відрізняють його від побратимів в класі. При регулярних тренуваннях будинку на велотренажері можна підвищити витривалість серцево-судинної системи. Апарат підтримує і дихальну функцію організму. Але як мінус тренувань відзначають сидячий спосіб занять.

Але як мінус тренувань відзначають сидячий спосіб занять

різновиди велотренажерів

При наявності коштів і невпевненості в інтенсивності занять, небажанні вираховувати пульс, можете придбати велоергометр. Велоергометр - «розумний» велотренажер, який може розрахувати і в потрібний момент змінити необхідну і допустиму вам навантаження. Такі апарати мають великий спектр програм, але відрізняються високою ціною.

Велоергометр часів СРСР
Велоергометр часів СРСР

Портативність, міцність, малу вагу, ефективність, багатофункціональність, легкість використання - відгуки про тренажер для будинку схудни. Тренажер Долінова «Схудни» при регулярних тренуваннях дозволяє за місяць скинути 4-10 кг. На велотренажері «Схудни» можуть займатися як спортсмени, так і новачки, особи з деякими проблемами здоров'я.

Як схуднути на еліптичному тренажері

М'язи ніг, спини, живота за допомогою домашніх тренувань легко підтягнути на еліпсоїді. Серйозною кардионагрузки ви досягнете шляхом рухів, подібних лижної прогулянці. Основні плюси орбітреків - здатність задіяти практично весь спектр м'язів, відсутність монотонності. Еліпсоїд рекомендують як кращий для схуднення преса і стегон.

Вправи будуть під силу тим, хто починає заняття. Кожен підбере потрібний режим для тренувань. Для початку підійде мінімальний рівень навантаження по двадцять-тридцять хвилин в день. Поступово слід продовжити вправи до п'ятдесяти хвилин, і підвищити ступінь навантаження.

Рухи веслування на домашньому тренажері

Такі руху дозволять створити максимальну силове навантаження для м'язів спини, грудей, рук і плечей. Нижня частина тіла теж працює, але значно слабше. З мінусів - габарити пристрою в порівнянні з іншими кардиотренажерами. Його спрямованість на верхню частину тіла орієнтує гребний апарат більше на чоловічу аудиторію. Він хороший як доповнення до інших тренажерів.

Степпер і райдер для схуднення

Ви неначе піднімаєтеся сходами сходи і забезпечуєте навантаження на нижню частину тіла. Це степпер. Чверть години або трохи більше в день принесуть хороший результат. Степпер ефективний при проблемах литкових м'язів, м'язів стегон, таза з одночасною кардіонагрузку.

Невелику популярність при високій ефективності мають райдери. Ці апарати копіюють дії наїзника. Ви прокачиваете м'язи всіх груп. Результати на райдерах краще, ніж на біговій доріжці. Негативними моментами все ж визнають монотонність цих вправ.

Фітбол і скакалка

Фітбол - м'яч для фітнесу, який потрібно підбирати в залежності від свого зростання. Нестійкість м'яча змушує тіло бути в напрузі протягом всього тренування. Ви підтягуєте прес, сідниці і стегна, балансування вимагає роботи і від інших м'язів.

Скакалка дозволяє схуднути швидко в районі живота і стегон. Дихання і серцева діяльність теж отримують дозу тренування. 100 стрибків протягом 15 хвилин з цим інструментом допоможуть також стрункості ніг.

Хула-хуп і диск «Грація»

Хула-хуп - відмінний засіб для навантаження не тільки на талію, а й інші м'язи всього тіла. Можна підібрати вправи з обручем для рук, плечей, спини. Можна направити навантаження на сідниці, стегна, ноги. Розвиваються координація рухів, гнучкість, йде ефективна кардіонагрузку.

Диск для хребта, талії, живота «Грація» - відмінний засіб для схуднення і тренування вестибулярного апарату. Легкий та зручний засіб впливу на м'язи корпусу. Вправи полягають в горизонтальному скручивании тіла, але руки і ноги беруть участь в процесі. Інтенсивні тренування дають дуже хороші результати, не вимагають ніякої фізичної підготовки.

Інтенсивні тренування дають дуже хороші результати, не вимагають ніякої фізичної підготовки

Вибір тренажера для схуднення за вами

Створити повноцінну базу для тренувань будинку можна самостійно, якщо у вас досить просторе житло. Все дуже індивідуально. Який вибрати тренажер для тренувань будинку при бажанні схуднути? Вашим вибором можуть стати і силові тренажери. Вибирайте кращий саме для вас. Ефективність буде залежати від спрямованості агрегату на потрібні м'язи, тривалості (не менше 30-40 хвилин) і систематичності тренувань.

Спонсор статті -

Оновлене: 17.07.2019 8:30

Ще статті по темі

Залишити коментар

Що робити?
Чи можна і за яких умов ефективно тренуватися і схуднути будинку?
Який апарат краще, а який тренажера вам не підходить?
Який вибрати тренажер для тренувань будинку при бажанні схуднути?