Полезные материалы

Вихід з дієти I 9 правил

  1. Золоте правило води
  2. 9 правил виходу з дієти без шкоди для здоров'я

У сучасному світі існує безліч способів привести себе в гарну фізичну форму, але багато людей, пройшовши лише через різні види дієт, стають на шлях правильного і раціонального харчування. Якщо дівчина все-таки зважилася сісти на дієту і пройти її до кінця, щоб побачити нарешті на вагах довгоочікувані цифри, то можна впевнено сказати, що на шляху до стрункості вона пройшла тільки одну третину шляху. Але що ж входить в інші дві третини цього шляху?

Але що ж входить в інші дві третини цього шляху

Перш за все, звичайно, необхідно закріпити досягнуті результати, а потім займатися подальшим удосконаленням свого тіла. Однак, на жаль, досить часто дієта робить досить негативну послугу: після строгих заборон і відмов в бажаних продуктах і довгих обмежень може наступити різкий зрив і зажори, який буває складно зупинити, якщо людина не володіє самоконтролем.

Зараз ми детально розберемо, як вийти з дієти без шкоди для здоров'я і як уникнути повернення ненависних кілограмів. Ми також розглянемо загальні правила, якими не слід нехтувати.

Золоте правило води

Майже кожен другий з тих, хто досяг відмінних результатів в спортзалі або тих, кому не чужий фітнес, говорить про важливість води для людського організму. Багато цьому головному правилу не дотримуються і не прислухаються до порад, але тут як то кажуть: «поки сам не спробуєш, не повіриш». Кількість води, споживаної в добу залежить від ваги, зазвичай воно розраховується виходячи з 30-40 мл на 1 кг ваги.

При схудненні вкрай важлива відмінна робота травної системи. Вода є основним каталізатором при утворенні слини, шлункового соку і жовчі в печінці. Брак води і клітковини призводить до порушення засвоєння їжі, провокуючи утворення запорів. Подібні збої можуть призвести до відкладення зайвого жиру в організмі, чого можна уникнути налагодивши питний режим.

Подібні збої можуть призвести до відкладення зайвого жиру в організмі, чого можна уникнути налагодивши питний режим

Іншим важливим аспектом є тренування. Під час занять спортом організм працює швидше, тому м'язи потребують насиченні живильними речовинами і киснем. Так як кров виконує в тому числі і транспортну функцію, то при недостатній кількості води в організмі, кров стає трохи густіше, сповільнюючи подачу кисню і поживних речовин. Це негативно позначається на стані клітин, погіршуючи самопочуття, що може перешкоджати проведенню ефективної тренування через настання апатії і занепаду сил.

9 правил виходу з дієти без шкоди для здоров'я

  1. У раціоні худне повинні бути продукти, які були в ньому під час дієти. Продукти можна вводити поступово. Якщо це була низькокалорійна дієта, то потрібно додавати повільні вуглеводи (геркулес, гречана крупа, перловка, коричневий рис і т.д.). Бажано їх вживати в першій половині дня. Наприклад, один прийом вуглеводу вранці - вівсянка на воді з одним фруктом і двома яйцями.
  2. Також потрібно додавати в день лише по одному виду продукту. Якщо на дієті не дотримувався підрахунок калорій, необхідно розрахувати калорії одного дня на дієті і додавати до вашого розрахунку по 50-60 калорій в тиждень, при цьому контролювати свою вагу.
  3. Потрібно іноді прислухатися до організму і задовольняти його потреби, але маленькими порціями. Такі послаблення допоможуть не зірватися на всіх солодощах світу.
  4. Фізичні навантаження, навіть мінімальні, наприклад, домашні функціональні тренування по 20-30 хвилин в день допоможуть вам досягти тіла вашої мрії.
  5. Звичайно це міф, що після шести годин вечора їсти не можна, але потрібно розуміти, що витрати енергії і обмінні процеси в організмі знижуються в другій половині дня. Це означає, що чим легше вечерю ввечері (овочевий салат, яйця, стакан кефіру, знежирений сир), тим більше шансів не побачити вранці додаток ненависних кілограмів.
  6. 60-70% раціону в кращому випадку повинні складати овочі (бажано свіжі) і фрукти, адже саме вони багаті різноманітними вітамінами і клітковиною, які так необхідні нашому організму.
  7. Якщо все-таки стався зрив, ні в якому разі не можна влаштовувати розвантажувальний день або день голоду, так як це буде провокувати організм на нові зриви. Новий день треба почати з раціону, якого ви дотримувалися, а зайва пара кілограмів, які затрималися у вигляді води в організмі, піде за пару днів.
  8. Під час і після дієти необхідний постійний контроль. При цьому в розрахунок беруться не тільки цифри, які відображаються на вагах, а й обов'язково робляться заміри. Часто трапляється, що при грамотному харчуванні і правильних тренуваннях вага може стояти, а ось форма стає помітно краще.
  9. Після виходу з дієти у багатьох міняються смакові звички і уподобання. Їжа, яку ви їли до дієти може сприйматися по-іншому. Слідуючи вашим новим смакам, ви можете знайти на просторах інтернету велика різноманітність смачних і корисних рецептів з тих продуктів, які радували вас під час дієти. Наприклад, приїлася куряче філе, приготоване по-новому, може заграти новими цікавими смаками і стати коронною стравою на святковому столі! Варто тільки включити фантазію!

висновок

З усіх цих правил можна сформулювати один висновок - кожен повинен знайти для себе найбільш підходящий йому раціон харчування, дотримуючись який після дієти, людина зможе зберегти досягнуті результати, покращувати фігуру і своє здоров'я.

Але що ж входить в інші дві третини цього шляху?