Полезные материалы

Мадрид. Традиції і мистецтво

1 день Мадрид. Прибуття в Мадрид. Зустріч і розміщення в готелі. Вільний час. Пішохідна екскурсія: старе місто, площа де ла Вілья, площа Майор, район Ла Латіна c розповіддю про традиційні свята і кухні, звичаї та історії столиці Іспанії. Ночівля.

2 день Панорама Мадрида. Сніданок. Оглядова е кскурсія по столиці Іспанії: площі Колумба та Іспанії, бульвари Реколетас і Кастельяно, пасео Прадо, монументальна арена «Лас Вентас», храм Дебот, Сан-Франциско Гранде, вокзал Аточа. Обід. Вільний час. Ночівля.
Мадрид - столиця країни і один з найкрасивіших міст світу, що володіє колосальним культурним і художнім спадщиною. Тут природним чином поєднуються сучасні бізнес-центри і середньовічна архітектура, кращі нічні клуби Європи, найбільші аутлет, прекрасні парки і, звичайно ж, безліч музеїв.

Пасео дель Прадо - один з головних бульварів міста, що простягнувся з півночі на південь від площі Сибелес до ротонди імператора Карлоса V. Крім того, що це прекрасна пішохідна зона, це ще й місце, в якому зосереджені відразу кілька найважливіших культурних та туристичних об'єктів.
Національний музей Прадо в Мадриді, що володіє однією з найбільших в світі колекцій європейського мистецтва, вперше був відкритий для публіки в 1819 році. На сьогоднішній день Прадо має найбільш повним зібранням робіт Ієроніма Босха, Ель Греко, Дієго Веласкеса, Гойї. Тут можна побачити картини таких майстрів як Рафаель, ван Ейк, Рубенс, Дюрер, Тіціан і інші. Серед останніх придбань музею Прадо - картини Пітера Брейгеля і Франсиско Пачеко, написані в XVI-XVII століттях.

3 день Толедо і його скарби. Сніданок. Екскурсія в Толедо, древню столицю Іспанії. Огляд архітектурного ансамблю міста, Кафедрального собору, церкви Сан-Томе, синагоги Санта Марія Бланка. Знайомство з народним ремеслом дамаскене. Вільний час. Ночівля.
Толедо - стародавня столиця Іспанії і один з найкрасивіших міст у світі (не дарма він заслужив любов великого художника Ель Греко, який малював його десятки разів). Місто зберігає сліди різних епох: акведук, кріпосні стіни і арена від часів Римської імперії, мечеть Крісто-де-ла-Лус, гігантський готичний собор і замок Алькасар. Приїхавши в Толедо, ми відкриваємо для себе оточене стінами скупчення будинків, розташованих на гірських схилах кольору охри.

Приїхавши в Толедо, ми відкриваємо для себе оточене стінами скупчення будинків, розташованих на гірських схилах кольору охри

Візитна картка Толедо - фортеці, а найвідоміша з них - Толедский Алькасар, займаючи найвище становище в місті, Алькасар, з найдавніших часів, служив центральною точкою оборонної системи Толедо. Ще одна прикраса міста - Толедский собор, будівництво якого почалося в 1226 році на місці, де раніше стояла вестготських церква VII століття, і закінчилося в 1493 році. Це унікальний пам'ятник історії і духовний центр країни - тут знаходиться кафедра архієпископа-примаса Іспанії. І сьогодні в соборі служать месу по мосарабскіх обряду, яке збереглося від вестготів.

4 день Музей Прадо і музей Тіссена. Сніданок. Екскурсія в музей Прадо * і музей барона Тіссена * з гідом. Огляд найзначніших шедеврів іспанської та європейської живопису світового рівня. Вільний час для подальшого самостійного огляду. Ночівля.

Музей Прадо. Нарівні з Лувром та Ермітажем музей Прадо вважається найбільшим в світі. Тут зібрані багатюща колекція іспанського живопису, шедеври італійських, фламандських і голландських майстрів. Офіційно музей в Мадриді був відкритий в 1819 році в парку Прадо, завдяки якому він і отримав свою назву. Будівництво музею тривало понад 20 років під керівництвом іспанського архітектора Хуана де Вільянуева. Перша колекція музею Прадо налічувала понад 300 картин, зараз тут зберігається понад 6 тисяч полотен, більше 400 скульптур і творів ювелірного мистецтва.

Перша колекція музею Прадо налічувала понад 300 картин, зараз тут зберігається понад 6 тисяч полотен, більше 400 скульптур і творів ювелірного мистецтва

В музеї знаходиться грандіозна колекція іспанського живопису, представлені такі майстри як Ель Греко, Дієго Веласкес і Франсіско Хоссе де Гойя. Полотна Ель Греко легко відрізнити від картин інших майстрів, колорит його творів надзвичайно багатий і відразу ж впадає в очі яскравими, насиченими мазками, експресивністю і енергійністю виконання. У музеї Прадо, наприклад, можна побачити такі його полотна, як «Трійця» і «Розп'яття з Богоматір'ю, Іоанном та Марією Магдалиною», а також «Хрещення Христа».
Представник іспанського золотого століття і один з кращих портретистів Іспанії, Дієго Веласкес писав незвично реалістичні картини, суворої колірної гами і ретельно підібраних кольорів. Серед відомих картин Дієго Веласкеса в музеї Прадо можна побачити: «Тріумф Вакха або П'яниці», «Портрет Філіпа IV в мисливської одязі», «Ізабелла Бурбон на коні».

Серед відомих картин Дієго Веласкеса в музеї Прадо можна побачити: «Тріумф Вакха або П'яниці», «Портрет Філіпа IV в мисливської одязі», «Ізабелла Бурбон на коні»

Один з перших представників образотворчого мистецтва епохи романтизм Франсиско Хосе де Гойя не так легко пізнаваний особливо на початку своєї творчості, коли на його полотнах спалахували вогнями яскраві, життєстверджуючі мазки. Після Великої Французької Революції в його творчості на зміну світлим відтінкам прийшов трагізм і морок, різкість графіки і незвична стрімкість малюнка. У музеї Прадо зберігаються практично всі його твори, в тому числі і знамениті «Оголена маху» і «Одягнена маха», «Сімейство Карла IV», «Повстання 2 травня 1808 в Мадриді» і ін.

Музей Тіссена-Борнеміси в Мадриді, знаходиться в межах так званого Triangulo del Arte - «Золотого трикутника мистецтва», маленького району, в якому розташовано кілька великих музеїв, в тому числі знамениті музей Прадо і музей королеви Софії. Як багато інших музеї в цій зоні, експозиція Тіссена-Борнеміси пропонує відвідувачам велику колекцію живопису, в якій багато творів найзнаменитіших художників, що охоплює період в 8 століть.

Як багато інших музеї в цій зоні, експозиція Тіссена-Борнеміси пропонує відвідувачам велику колекцію живопису, в якій багато творів найзнаменитіших художників, що охоплює період в 8 століть

Названий музей на честь творців-колекціонерів - батька і сина Тіссеном, володарів угорського титулу барона Борнеміси. У 1992 році син перевіз колекцію зі Швейцарії до Іспанії і помістив в цей музей, спеціально для неї побудований, а потім її купило іспанський уряд. На той момент це була одна з найбільших приватних колекцій світу.

5 день Мадрид і його генії. Сніданок. Пішохідна прогулянка по кварталу Літераторів, в якому жили Мігель Сервантес, Тірсо де Моліна, Кальдерон де ла Барка. Відвідування будинку-музею Лопе де Вега * ( https://www.youtube.com/watch?v=YcR4vRAAMl4 ) Видатного іспанського поета і драматурга. Вільний час для відвідування музею Сучасного мистецтва імені Королеви Софії * (квиток включений, огляд самостійний). Ночівля.

Центр мистецтв королеви Софії рекомендуємо всім любителям сучасного живопису. Малолюдно, але при цьому навколо Далі, Пікассо і навіть Кандинський! Приголомшлива тераса з красивою панорамою, дуже стильні скляні ліфти. Цей художній музей називають Музеєм королеви Софії, але офіційна його назва - Національний музей Центр мистецтв королеви Софії (Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía (MNCARS)). Головна його мета - показати і розповісти про авангардному мистецтві іспанських майстрів XX століття. Це один з трьох найбільш відвідуваних музеїв в Мадриді. Разом з Музеєм Тіссена-Борнеміси і Прадо він становить «Золотий трикутник мистецтв».

Музей пропонує здійснити захоплюючу подорож по історії сучасного іспанського мистецтва в трьох напрямках: Вторгнення ХХ століття: утопії та конфлікти (1900-1945гг), Війна закінчилася? Мистецтво в розділеному світі (1945-1968 рр), Від заколоту до постмодернізму (1962-1982гг). Головний експонат музею - легендарна «Герніка», шедевр Пабло Пікассо, що зображає біль жертв бомбардування міста Герніки 27 квітня 1937 року. У Центрі мистецтв королеви Софії представлена ​​основна колекція сучасного мадридського мистецтва, яка охоплює переважно період з початку XX століття до 1980-х років. Щоб познайомитися з більш пізніми роботами іспанських художників, варто відвідати Міський музей сучасного мистецтва (Museo Municipal de Arte Contemporáneo).

У залах музею можна познайомитися з творчістю відомих іспанських художників XX століття - Мікеле Барсело; Хосе Гутьєрреса Солани, уродженця Мадрида; Ігнасіо Сулоага, відомого баскського художника. Тут представлені картини Бенджаміна Паленсія, пов'язані з іспанським рухом 1930-х років; художника з Барселони Антоні Тапіес. У музеї можна познайомитися з поп-мистецтвом Едуардо Арройо і з представниками напряму абстрактного живопису Ейсебіо Семпер і членами групи «Екіп 57» (Equipo 57), яку заснували в 1957 році іспанські художники, які перебували в Парижі у вигнанні, а також Пабло Палацуело. Знаменитий поет і драматург Федеріко Гарсіа Лорка теж малював: в музеї можна побачити кілька ескізів його роботи. Варто звернути увагу на твори скульптора Пабло Гаргальо, автора бронзового бюста Пабло Пікассо. У Центрі мистецтв королеви Софії виставлені твори відомих баскських скульпторів - Едуардо Чільіди і Хорхе Отеіси.
Час роботи: ПН: 10:00 - 21:00; ВТ: вихідний; СР-СБ: 10:00 - 21:00; ВС: 10:00 - 19:00.
Як дістатися: Їхати на метро до станції Atocha (L1) або до Lavapiés (L3). Доїхати можна на автобусі E1, 14, 59, 85, зупинка Plaza Emperador Carlos V.

6 день Мадрид і його пристрасті. Сніданок. Самостійне відвідування музею стадіону Сантьяго де Бернабеу * (квиток включений, огляд самостійний) .Знайомства з найпотаємнішої іспанською пристрастю - любов'ю до футболу. Вільний час. Для бажаючих за окрему плату занурення в полум'яний світ фламенко (пропонуються різні шоу на вибір). Ночівля.

Сантьяго де Бернабеу - це храм, в якому грає «Реал Мадрид». Стадіон у Мадриді, який ми знаємо під назвою «Сантьяго Бернабеу», був відкритий 14 грудня 1947 року. Раніше він називався «Новий Стадіон Чамартін», а в січні 1955 року на Генеральній Асамблеї Арбітрів було прийнято рішення назвати стадіон іменем Сантьяго Бернабеу, президента клубу і творця стадіону.
Стадіон «Сантьяго Бернабеу» можна відвідати не тільки під час матчу, а й з екскурсією. Ви зможете оглянути інтерактивну виставку, вийти на трибуни через коридор гравців, зайти в президентську ложу і Зал трофеїв, зали для преси і технічні приміщення, а також в роздягальні команд, де можна сфотографуватися поруч з шафами улюблених гравців.

Час роботи: понеділок - субота з 10:00 до 19:30, неділя та офіційні свята з 10:30 до 18:30. Стадіон закритий 25 грудня і 1 січня. У дні матчів екскурсії можливі не пізніше ніж за 5 годин до початку гри.
Екскурсія проводиться з аудіогідом і займає близько 1,5 годин.

7 день Мадрид і його скарби. Сніданок. Пішохідна екскурсія по парку Ретіро, колишнім королівським угіддям з відвідуванням Королівської фабрики Гобеленів *. Вільний час. Ночівля.

Ночівля

8 день Аеропорт. Сніданок. Трансфер в аеропорт. Кінець туру.

Com/watch?
Музей пропонує здійснити захоплюючу подорож по історії сучасного іспанського мистецтва в трьох напрямках: Вторгнення ХХ століття: утопії та конфлікти (1900-1945гг), Війна закінчилася?