Полезные материалы

Медведєв запропонував компенсувати витрати на покупку приставок для цифрового ТБ

  1. Допомогти малозабезпеченим
  2. цифрове ТБ
  3. спікер переживає

Поетапний перехід з аналогового на цифровий формат почнеться з лютого 2019 року і повинен тривати півроку Поетапний перехід з аналогового на цифровий формат почнеться з лютого 2019 року і повинен тривати півроку   Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв   Фото: ТАСС, Володимир Смирнов   Москва

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв

Фото: ТАСС, Володимир Смирнов

Москва. 15 листопада. INTERFAX.RU - Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що остаточний перехід до цифрового формату телемовлення в РФ почнеться з лютого і триватиме півроку. Малозабезпеченим, у яких немає приймає цифровий сигнал телевізора, влада повинна допомогти придбати приставку.

За словами прем'єра, необхідно визначити порядок тих регіонів, де буде запускатися цифрове телебачення в повному обсязі в тестовому режимі.

Медведєв підкреслив, що необхідно дотримуватися розроблений графік переходу з аналога на цифру.

"Важливо, щоб ті питання, які можуть виникнути, якщо звернуться люди, вирішувалися без зволікань", - зазначив він.

"Хотів би звернути увагу всіх колег: перехід з аналогового сигналу на цифровий повинен пройти для наших телеглядачів максимально гладко", - підкреслив прем'єр-міністр.

Допомогти малозабезпеченим

Він зазначив, що в питанні переходу з аналогового на цифрове мовлення основна відповідальність лежить на регіональну владу, в тому числі в допомозі тим, у кого можуть виникнути труднощі з придбанням приставок для прийому цифрового сигналу.

"Не дивлячись на те, що сьогодні практично повністю вийшли з ужитку телевізори, які не можуть приймати цифровий сигнал, все-таки у кого-то вони є. І цих людей не можна залишити без телебачення", - розповів Медведєв.

За його словами, потрібно компенсувати витрати соціально незахищеним громадянам на придбання приставок.

"Ця процедура повинна бути простою. Тому потрібно подивитися, як вона на селі буде організована - це може бути і пошта, і якісь інші можливості. Там потрібно буде як раз запропонувати придбати ось цю приставку. Сподіваюся, що міністри, які відповідають за технологічну сферу, контролюватимуть це питання ", - пояснив прем'єр-міністр.

Він додав, що потрібно також надати технічну допомогу в підключенні і в налаштування обладнання.

Медведєв підкреслив, що необхідно дотримуватися розроблений графік переходу з аналога на цифру.

"Важливо, щоб ті питання, які можуть виникнути, якщо звернуться люди, вирішувалися без зволікань", - зазначив він, додавши, що основна відповідальність у цьому питанні лежить на регіональну владу.

"У будь-якому випадку поза зоною охоплення" цифрою "не повинен залишитися жоден будинок", - сказав Медведєв.

"Саме тому обрана поступова процедура переходу на цифрове мовлення по всій території країни", - підкреслив прем'єр.

Завершуючи засідання, Медведєв сказав: "Давайте приймемо протокольне рішення. Просив би всіх, хто до цього причетний, в тому числі і комісію по цифровому телебаченню, яку очолює заступник голови уряду - керівник апарату уряду, затвердити план переходу і стежити за тим, яким чином він реалізується ".

цифрове ТБ

Як повідомлялося, Росія повинна повністю перейти з аналогового на цифрове телемовлення. Російські громадяни отримають можливість дивитися телеканали першого і другого мультиплексу в високій якості. У них входять "Перший канал", "Росія 1", НТВ, "5-й канал", "Культура", "Росія 24", "ТВ Центр", "Матч ТВ", "Карусель", ОТР, "Рен ТВ ", СТС, ТНТ," п'ятниця "," Домашній "," Зірка "," Мир "," Муз-ТВ "," Спас ".

Для переходу на цифрове мовлення громадянам не доведеться викидати старі телевізори. Раніше заступник міністра зв'язку і масових комунікацій Олексій Волін повідомляв, що для цього необхідно буде придбати недорогі телеприставки, ціна яких в середньому становить 700-800 рублів.

спікер переживає

Разом з тих 7 листопада спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко заявила , Що верхня палата російського парламенту звернеться до уряду з проханням вжити заходів з тим, щоб значне число росіян не залишилося без доступу до телемовлення після переходу на "цифру" в наступному році.

"Дійсно негайно (потрібно) звертатися в уряд, щоб був прийнятий комплекс заходів. Крім того, треба подивитися, як законодавчо надати право суб'єктам РФ підтримувати незахищені верстви населення, тому що супутникова приставка дорого коштує, пенсіонери собі не зможуть дозволити цього", - сказала спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко на засіданні палати.

Так вона відреагувала на слова голови Комісії Ради Федерації з розвитку інформаційного суспільства Людмили Бічний, яка нагадала, що в поточному році закінчується дія програми "Розвиток телемовлення в РФ на 2009-2018 рр.", В зв'язку з чим припиняється її фінансування з федерального бюджету і планується відключення аналогового наземного ефірного мовлення з 10 січня 2019 року.

"В результаті понад 800 тисяч домогосподарств не матимуть доступ до цифрового ефірного мовлення, що становить 1,4% загального числа домогосподарств на території РФ", - сказала Бокова.

Крім того, сенатор зазначила, що є проблема з поширенням регіональних телеканалів (їх понад 70). "Відключення аналогового мовлення ще більше посилить проблему поширення таких телеканалів", - сказала Бокова.

Матвієнко відзначила, що Рада Федерації отримує багато звернень з регіонів з цієї проблеми.

"Проблема дуже складна, це цифрова нерівність (...) Буде велике невдоволення людей і треба дійсно вживати заходів для вирівнювання ситуації", - сказала вона.

У свою чергу голова комісії СФ з інформаційної політики Олексій Пушков сказав на засіданні палати, що в уряду дуже жорстка позиція з даного питання на даний момент і, швидше за все, буде потрібно особисте втручання Матвієнко в ситуацію, що склалася.

"Якщо потім буде необхідно, звернемося до президента", - сказала на це Матвієнко.