Полезные материалы

Як не поправлятися від мучного: секрети персонального шеф-кухаря

  1. Приєднуйтесь до нас в Facebook , Twitter , Instagram - і завжди будьте в курсі найцікавіших...
  2. Ольга Милованова - в минулому персональний кухар для VIP-клієнтів, шеф-пекар і шеф-кондитер Hotel de...
  3. Дивіться також:

З настанням весни все актуальнішими стають питання, пов'язані з правильним, здоровим харчуванням, і як при цьому не втратити смак. Будь-яка їжа повинна бути неодмінно смачною.

Як би ми не прагнули зробити їжу легкою і корисною, якщо вона буде несмачною - всі старання марні. Адже організм не обдуриш - він все одно потім доїсть. І зовсім корисним, а смачним.

Приєднуйтесь до нас в Facebook , Twitter , Instagram - і завжди будьте в курсі найцікавіших новин шоубізу і матеріалів журналу «Караван історій»

Чи можливо зробити улюблену всіма випічку - головного ворога нашої стрункості - менш шкідливою для фігури і здоров'я, ми дізналися у авторитетного фахівця в сучасній випічці, шеф-пекаря і шеф-кондитера з Одеси Ольги Милованова .

Ольга Милованова - в минулому персональний кухар для VIP-клієнтів, шеф-пекар і шеф-кондитер Hotel de Paris Odessa - MGallery by Sofitel. Зараз працює викладачем в кулінарній школі «Перша українська гастрономічна школа» і шеф-пекарем ресторану Vinobroteria

Як відомо, найкорисніша їжа росте разом з нами на одній землі. Щоб зберегти здоров'я на довгі роки, вживати потрібно в переважній більшості місцеві сезонні продукти. Так сталося, що Україні пощастило з щедрою грунтом, яка особливо благоволить вирощування смачних хлібів.

Чому нам важко відмовитися від мучного?

Я багато думала і читала про те, чому нам так складно відмовитися від хліба, картоплі і всього, що є похідним від них. Крім самого простого аргументу - що це просто смачно, дуже серйозним і впертим є той факт, що історично наша країна переживала кілька харчових катаклізмів, таких як Голодомор, війни, бурхливі 90-ті, і це не могло пройти безслідно для нас як для нації - ми повинні наїдатися. Найчастіше про запас.

Чим шкідливий хліб?

Найшкідливішим елементом хліба є те, що це - вуглеводи в чистому вигляді і те, що посіви перед збиранням обробляються пестицидом. Саме пестицид викликає в організмі людини непереносимість пшеничного білка.

Але в наших силах зробити хліб не тільки насичує, але і корисним. Зокрема, для людей з проблемами травлення, з надмірною вагою, для маленьких дітей і для спортсменів.

На сьогоднішній день є всі можливості, щоб мінімізувати шкоду від випічки і не відмовляти собі в улюблених продуктах, необхідно лише трохи задурити на деталях.

Висока хлібопечення

Зараз хлібопечення переживає небувалий розквіт в усьому світі. Пекарів різних націй і культур об'єднує одне - прагнення виростити натуральну закваску і спекти на ній хліб, небувалої краси, смаку і аромату. Такі прості поняття-борошно, вода, сіль, об'єднують цих людей в гільдії, школи, асоціації, - і марафон артізанскіх хлібів на просторах «Фейсбуку» просто фантастичний! Він нікого не залишає байдужим.

Крафтового закваска проти «швидких» вуглеводів

Наприклад, самий низький глікемічний індекс у хліба, який пройшов тривалу ферментацію. Що це означає? Побутовою мовою це означає, що потрібно шукати в продажу хліб, виготовлений на крафтового заквасці, а не на промислових дріжджах.

Так як процес вибражіванія тесту на заквасці в рази повільніше, ніж на промислових дріжджах - бродіння має іншу мікробіологічну пріроду- працюють не тільки дріжджі, що розвинулися в заквасці, але і молочно-кислі бактерії, які і розщеплюють цукру в складі пшеничного борошна, тим самим полегшуючи роботу нашого організму.

Так як процес вибражіванія тесту на заквасці в рази повільніше, ніж на промислових дріжджах - бродіння має іншу мікробіологічну пріроду- працюють не тільки дріжджі, що розвинулися в заквасці, але і молочно-кислі бактерії, які і розщеплюють цукру в складі пшеничного борошна, тим самим полегшуючи роботу нашого організму

Авторські хліба Ольги Милонова

Ми не отримуємо «швидких» вуглеводів, відтак не набираємо зайву вагу і не перевантажує нашу печінку і кишечник, що сприяє профілактиці діабету та інших розладів травлення. Це вже не кажучи про те, що смак і аромат хліба на заквасці просто фантастичний, цей хліб не черствіє так швидко, як куплений у великих виробників і абсолютно точно - не пліснявіє, за умови правильного зберігання.

По-кільки процес виробництва такого хліба дуже тривалий і вимагає повної віддачі і людської участі, такий хліб не може проводитися масово і коштувати дешево. Потрібно підібрати собі заслуговує довіри приватну пекарню або домашнього майстра і купувати у них хліб для своєї родини.

безглютеновая випічка

для людей з непереносимістю глютену ця рада не працює, так як необхідно виключати вживання глютену. До безглютенових продуктів відносяться рис, гречка, кукурудза, тапіока, кокос, мигдаль. Також, деякі види спеціально вирощеного вівса і древній сорт пшениці - Спельта.

Також, деякі види спеціально вирощеного вівса і древній сорт пшениці - Спельта

Цільнозернові макарони, крупи, пластівці і хліб - багаті клітковиною і більш низькокалорійні

Спельта характеризується тим, що вона не сприймає ніяку хімічну обробку ґрунту, тому її білок практично без шкоди засвоюється організмом людей з непереносимістю цього самого білка.

Але непереносимість глютену може мати різні ступені і слід розуміти, що більшість підприємств, які виробляють борошно працює на потоці і обладнання не миється між помелом зерна містить глютен і зерна, що не містить глютен, тому, здавалося б, безглютенові сорту борошна можуть містити сліди глютену, що у людей з целіакію може викликати серйозні ускладнення.

Але непереносимість глютену може мати різні ступені і слід розуміти, що більшість підприємств, які виробляють борошно працює на потоці і обладнання не миється між помелом зерна містить глютен і зерна, що не містить глютен, тому, здавалося б, безглютенові сорту борошна можуть містити сліди глютену, що у людей з целіакію може викликати серйозні ускладнення

Безглютеновий домашній хліб - не тільки безпечний для здоров'я, але і діетіч

З метою запобігання анафілактичного шоку і серйозних ускладнень у людей з целіакію, купувати безглютенові продукти слід у сертифікованих виробників. Як правило, це європейські і американські марки. Самостійно піч будинку хліб на цих сумішах не складає особливих труднощів, і дає залізну гарантію, що в організм не потрапить нічого зайвого.

Житні хліба - корисно, але не дієтично

Житні і пшенично-житні хліба дуже корисні з точки зору наявності вітамінів і мікроелементів. У періоди голоду люди, що харчувалися житнім хлібом, ніколи не хворіли авітамінозом.

Але необхідно пам'ятати про те, що якщо є захворювання шлунково-кишкового тракту, пов'язані з підвищеною кислотністю, такий хліб вживати не можна.

Не варто також переоцінювати дієтично житній випічки. Калорійність житнього хліба трохи нижче пшеничного, тому налягати на нього не варто - це також небезпечно для фігури.

Таким чином, для підтримки активності та високої якості життя можна і потрібно вживати в їжу хліб, приготовлений на натуральних заквасках, повністю або частково з цільнозерновий борошна. При цьому, звичайно ж, дотримуючись почуття міри.

Дивіться також:

Як харчуватися на початку весни, щоб уникнути авітамінозу і повернути шкірі пружність, а волоссю силу

Меган Маркл і принц Гаррі вибрали незвичайний весільний торт

Цитрусова дієта української прими балерини Катерини Кухар

Чому нам важко відмовитися від мучного?
Чим шкідливий хліб?
Що це означає?