Полезные материалы

Профітролі: фото рецепт і 10 перевірених рад від Родзинки

Мені здається, в профитролей захований якийсь секрет - інакше ж не може так бути, щоб простий грудочка липкого тіста раптом виростав, піднімався, ставав легким, невагомим, повітряним і неймовірно привабливим? Мені здається, що в процесі приготування еклерів точно ховається диво - не вірю, що без нього тістечка можуть з гидких каченят перетворюватися в приголомшливих лебедів. Мені здається, всередині заварних є нерозгадана загадка - тому що просто так, без таємниць і містики неможливо поєднати масло, воду, борошно і яйця і отримати чудово пузаті порожнисті шматочки запеченого тесту, неможливо приготувати профітролі, навіть маючи під рукою перевірений фото рецепт ...

Офіційною датою народження народження профитролей прийнято вважати 16 століття - саме в цей період був вперше записаний рецепт заварного тесту. Однак, існує думка, що сама ідея приготування заварних тістечок виникла набагато раніше, просто не була оформлена в письмовому вигляді. Назва походить від слова "profit", що означає "вигода", "користь", що здається цілком логічним: маленькі шматочки тіста після знаходження в духовці значно виростають в обсязі, збільшуються, "приносять вигоду".

Найчастіше профитроли наповнюють солодкими начинками (заварний крем, сирне суфле, різні варіації масляного крему, шоколадний крем, збиті вершки), в той же час не менш популярні і несолодкі, закусочні наповнення. Часто профитроли подають з різними салатами - сирним, м'ясних, рибних. Цікаві грибні та овочеві начинки. Чим би ви не вирішили заповнювати порожнє заварне тісто, принцип приготування профитролей не змінюється, базовий рецепт один і той же.

Як приготувати профітролі, описано тут (За посиланням - перевірений рецепт заварного тесту з покроковими фотографіями), сьогодні пропоную зупинитися на базових принципах і основних рекомендаціях з приготування смачних заварних тістечок.


10 секретів, як приготувати смачні еклери і повітряні профітролі:


1. Щоб отримати по-справжньому смачні профітролі, воду (або молоко), в якій буде заварюватися борошно, необхідно добре нагріти (мінімум до 90 градусів), тільки після цього в ній можна розчиняти масло і тим більше вводити борошно. Не поспішайте - на цьому етапі це головний секрет.


2. Борошно в воду потрібно всипати відразу всю - і так само відразу інтенсивно вимішати, щоб домогтися однорідної структури. Деякі господині вважають, що борошно необхідно попередньо просіяти, однак, цю рекомендацію я завжди ретельно пропускаю - і тим не менше отримую ідеальні заварні тістечка.


3. Важливий і таємний прийом - після того, як ви ввели в тісто всю муку і розмішати до однорідності, не полінуйтеся попрацювати ложкою ще 2-3 хвилини. Це нехитре дію зробить тісто більш гладким, еластичним, а готові профітролі - легше, тонше, ніжніше.


4. Перед тим, як вводити в заварену з водою борошно яйця, слід почекати пару хвилин, щоб тісто злегка охололо. Це необхідно, щоб білок не згорнувся на етапі вмешіванія його в тісто - якщо це станеться, стінки профитролей при випічки не зможуть утримувати вологу всередині тістечок і порвуться, не дозволивши заварним вирости до максимального обсягу.


5. Яйця потрібно вводити в тісто строго по одному - і кожен раз вимішувати масу до повної однорідності. Знову - не поспішати, отримувати задоволення і радіти кожному руху, тому як кулінарія - це величезна радість, ось і діліться нею з тестом.


6. Класичний розмір профитролей - круглі, шароподібні тістечка діаметром до 4 см. Тісто можна отсаживать на деко за допомогою кондитерського шприца, а можна і просто викладати ложкою - у другому варіанті вийде не художньо-красиво, але затишно-привабливо і апетитно.


7. Якщо ви викладаєте тісто на деко ложкою, періодично опускайте її в воду - так тісто легше зніметься і не прилипне. Відсаджуючи тісто, не забувайте, що готові вироби збільшаться в обсязі мінімум удвічі.


8. Деко для випічки профитролей можна змастити тонким шаром масла або застелити папером для випічки, по якій провести долонею, злегка змоченою у воді. Зручно випікати заварне тісто на силіконових килимках - їх нічим обробляти не потрібно.


9. Духовку перед випічкою необхідно добре прогріти. Перші 10 хвилин заварні, як правило, випікають при температурі 200 градусів, потім температуру зменшують до 180 і випікають до золотистої скоринки і сухого дна.


10. Зберігати готові заготовки для профитролей можна до трьох днів в щільно зав'язаному поліетиленовому пакеті в шафі (тільки після повного охолодження!) І до трьох місяців - в такому ж пакеті, але в морозильній камері. Після розморожування тісто практично не змінює своїх смакових якостей.


Вдалого вам заварного тіста і смачних експериментів!