Полезные материалы

Новонароджений після виписки: як за ним доглядати

  1. Дитяча кімната
  2. Тепло маминих рук
  3. Новонароджений після виписки: як годувати?
  4. Прогулянки новонародженого після виписки
  5. Чистота - запорука здоров'я малюка
  6. Нові знання та вміння

На сайті для мам supermams На сайті для мам supermams.ru кажуть, що найскладніше для молодої мами відбувається в перші дні після виписки з пологового будинку. Молоді мами часто губляться, залишившись вдома з дитиною один на один, не знають, як правильно взяти його на руки, як за ним доглядати і що з ним робити.

Новонароджений після виписки поступово звикає до нової обстановки, до мами, до тата. Тому ви повинні бути гранично уважні і спостережливі, щоб навчитися розуміти, коли малюк хоче їсти, коли у нього крутить животик, коли плаче від того, що не може покакать.

Протягом перших трьох днів після виписки до вас додому прийде дільничний дитячий лікар і медсестра. Вони оглянуть дитини і поставлять його на облік в дитячій поліклініці, дадуть відповідь на всі ваші питання і дадуть рекомендації по догляду за ним.

Дитяча кімната

Ще до народження малюка варто облаштувати дитячу кімнату або місце в своїй кімнаті, якщо не хочете залишати його одного на ніч. Ліжечко краще поставити в глухий кут без вікна, щоб не було протягів, щоб малюку не заважало спати сонце вдень і місяць вночі.

Зробіть над ліжечком балдахін, якщо його не було при покупці, щоб ви могли прикрити ліжечко від загального освітлення в кімнаті. Поруч розмістіть пеленальний столик або широкий комод, кришку якого застелите байковим ковдрою , Складеним у кілька шарів.

У ящиках комода розмістіть всі речі для новонародженого . Тут же поруч повинна бути тумбочка або столик з дитячими речами: пляшечками, сосками, дитячої аптечкою, серветками та іншими необхідними речами першої необхідності.

Тепло маминих рук

Не бійтеся брати дитину на руки, робіть це впевнено, адже він відчуває ваше хвилювання. Тримайте малюка двома руками, притримуючи головку. У перші дні після виписки новонародженого можете сповивати перед годуванням і після купання, так вам легше буде впоратися з цим рухомим грудочкою.

Не тримайте малюка на витягнутих руках, намагайтеся притиснути його до себе, близькість маминого тіла швидко заспокоює малюка і дає йому відчуття захищеності.

Новонароджений після виписки: як годувати?

У перші дні після повернення додому з пологового будинку малюка годують на його вимогу, поки в мами не нормалізується лактація, і дитина не призвичаїтися правильно смоктати груди. Перед годуванням бажано дати малятку 1-2 кавових ложечки кип'яченої водички або кілька крапель з чистою піпетки.

Прогулянки новонародженого після виписки

У перший тиждень зазвичай малюка не виносять на прогулянку, особливо якщо виписка новонародженого взимку припала на морозні дні. Але можна виносити його на балкон і на лоджію на 5 хвилин 2-3 рази в день, одягнувши по погоді і сезону.

Для прогулянок можна придбати «кенгурушку» або слінг, тоді ваші руки будуть вільні, ви зможете проходити там, де не може проїхати коляска і малюк буде спокійний, відчуваючи вашу близькість. Якщо пологи припали на холодну пору року, слід запастися теплим ковдрою або конвертом. На сайті supermams.ru ви можете знайти поради, як вибрати конверт для новонародженого .

Чистота - запорука здоров'я малюка

Купання - необхідний і щоденний ритуал, щоб у дитини не з'явилися попрілості і роздратування. Перші два тижні після виписки новонародженого купають в кип'яченій воді, температура якої 36-37 ° С, поки остаточно не заживе пупок. У воду можна додати слабкий розчин марганцю - він має дезінфікуючі властивості і підсушує будь-які подразнення, або відвари череди, ромашки, кори дуба, материнки.

Купають малюка зазвичай ввечері перед останнім годуванням. Протягом дня можна користуватися спеціальними вологими антисептичними серветками при зміні памперсів. Але після дефекації дитини краще підмивати теплою водою.

http://youtu.be/UDnqGxtQWag

Нові знання та вміння

  1. Новонароджений після виписки вимагає від молодої мами багато знань і умінь. Дуже відповідальний момент - обробка пупкової ранки. Після купання ранку змазують акуратно розчином брильянтового зеленого або 3% розчином перекису водню. Не можна вручну прибирати з ранки підсохлі скоринки і коросточки. Бажано спочатку накладати на місце пупка стерильну пов'язку, щоб випадково не подряпати ранку одягом або руками.
  2. Мамі самостійно доведеться чистити малюкові носик, вушка, а також підстригати нігті на пальчиках. Організм новонародженого після виписки деякий час очищається, тому необхідно щодня:
  • промивати очі кип'яченою водою за допомогою ватних дисків після сну;
  • оглядати і чистити вушка ватяними турундочку, звичайні вушні палички не рекомендується застосовувати для немовлят;
  • чистити носові проходи ватними турундочку, які спонукають малюка чхнути, звільняючи носик від «Козюля».

Втішний ритуал перед сном

Намагайтеся укладати малюка спати, поклавши в ліжечко. Нахиліться на них, погладьте, поговоріть ласкаво або заспівайте тихо колискову - ці дії заспокоюють його. Не поспішайте привчати новонародженого після виписки до закачування на руках або в ліжечку. Якщо малюк вередує або плаче, цьому є якась причина, крім тієї, що йому не хочеться спати.

Багато радять її класти малюка спати в своє ліжко, так як він буде чути запах молока, що не дасть спокійно заснути. Але багато мам говорять, що з малюком під боком спиться краще, так що вирішувати вам! Для сну можна придбати спальний мішок для немовлят, який представляє собою мішок у вигляді довгої сукні з застібками на плечах і блискавкою посередині. Спальний мішок збереже тепло навколо малюка, не з'їде з нього вночі і не накриє з головою під час сну, що може статися з ковдрою або покривалом. Якщо ви кладете малюка спати в його ліжечко, вам корисно буде почитати, чи потрібна подушка новонародженому .

У перші дні після виписки з пологового будинку у мами з'являється багато різних питань, записуйте їх в блокнот, який покладіть поруч - «під рукою». Не соромтеся задавати всі ваші запитання вашому педіатра або дитячої медсестрі, а блокнот допоможе вам нічого не забути.

-
Автор - Пашина Наталія, сайт supermams.ru - супермама

При копіюванні цієї статті активна, не закритим від пошукачів посилання на supermams.ru обов'язкове!

Новонароджений після виписки: як годувати?