Полезные материалы

Судовий наказ про стягнення боргу: як скасувати і отримати, інструкція

  1. Отримання судового наказу
  2. Як отримати судовий наказ
  3. П'ять кроків до отримання судового наказу
  4. Як відбувається скасування судового наказу про стягнення заборгованості
  5. 1. Як ви можете дізнатися про судовий наказ?
  6. 3. Що робити далі? Копія наказу на руках, ви на нервах і не знаєте подальших дій, то просто читаємо далі.
  7. Отримання судового наказу: плюси і мінуси
  8. Скасування судового наказу: плюси і мінуси
  9. Коли можна вдатися до скасування судового наказу?


Дорогі читачі

Дорогі читачі! Радий вітати Вас на своєму інформаційному порталі присвяченому допомоги боржникам у різних сферах.

У цій статті розглянемо з Вами питання, про те як отримати судовий наказ. Банки вдаються до цього способу частіше - чим до виконавчого провадження, адже їм можна обійтися всього лише судовим наказом.

Боржники звичайно запитають мене, а навіщо ти нам розповідаєш про якісь судових наказах? Справа в тому, що у боржників є спосіб його скасувати 🙂 Уже подобається? Тоді читаємо далі і я розповім Вам як скасувати судовий наказ легко в короткий термін. В кінці статті обов'язково розглянемо плюси і мінуси наказного провадження.

Щоб нам з Вами розібратися в тонкощах цієї теми, давайте на прикладі:

Потенційний клієнт оформив споживчий кредит в банку і став звичайно позичальником, тобто повноцінним клієнтом банку. Настав неприємний момент для клієнта і він виходить на прострочення і не знаходить варіантів для оплати боргу. В кінцевому підсумку потрапляє в реєстр боржників і тепер з ним будуть працювати не усміхнені співробітники банку, а відділ по стягненню заборгованості, що звичайно боржникові не принесе особливої ​​радості.

Звичайно банк не буде мовчати, прощати, жаліти Вас і в разі тривалої несплати боргу передасть інформацію в юридичний відділ, де ті в свою чергу підготують досудову претензію і відправлять з повідомленням на Вашу адресу і далі вже буде проводитися процедура судового стягнення.

Ось на цій саме стадії і вирішують багато банків обмежитися тільки судовим наказом, адже якщо їм подавати позов до суду і порушувати виконавче провадження, то це затягнеться для них на тривалий час.

Зараз я розповім Вам, що це і з чим це їдять? Добре звучить ? 🙂 Тоді поїхали!

🙂 Тоді поїхали

Отримання судового наказу

І так розглянуті будуть наступні питання:

  • Що таке судовий наказ і як дізнатися про нього?
  • Надам посилання судового наказу зразок
  • Ризики для боржника, наслідки
  • Скасування судового наказу про стягнення заборгованості

Давайте спочатку звернемося до законодавства, а саме в цивільно-процесуальному кодексу РФ (ЦПК РФ), а точніше до статті 121 ЦПК РФ, в якій йдеться про те, що суддя виносить постанову для стягнення з боржника сум необхідних для погашення заборгованості, при цьому суд звертається до статті 122 ЦПК.

Виходить, згідно зі статтею 122 ЦПК РФ - судовий наказ видається, якщо угода була здійснена в простій письмовій формі, а Ви запитаєте що робити в цьому випадку, а відповідь проста, адже кредитний договір є звичайною письмовою формою і не більше того.

Якщо банк звернеться до судових-приставам, то вони зобов'язані на підставі цього ж судового наказу порушити виконавчо виробництво і провести всі необхідні заходи.

Як отримати судовий наказ

Перше що зробить банк, так це направить заяву в суд, а той в свою чергу зобов'язаний протягом 5 днів винести судовий наказ з моменту подачі заяви до суду.

Наказ мирового судді буде відправлений до банку і він його отримає без судового розгляду, т.к розгляд заяви відбувається без сторін у справі і явка в суд не обов'язкова. Звичайно в даному випадку думка боржника нікому не цікаво.

Банку звичайно це дуже вигідно, дешево і швидко. Не потрібно прикладати ніяких зусиль, щоб отримати судовий наказ. Попросту банк відправляє заяву в суд, прикладаючи до заяви додатково кредитний договір, інформацію про заборгованість, виписки і через 5-10 днів судовий наказ готов.Не доводиться банку нічого доводити в суді, найняти адвоката , найняти юриста . Далі просто передається судовий наказ судовим приставам і система закрутиться.

П'ять кроків до отримання судового наказу

  • 1. Складаємо заяву для отримання на руки судового наказу;
  • 2. Згадуємо які документи відносяться до заборгованості і прикладаємо їх до заяви;
  • 3. Оплачуємо державне мито в розмірі 50% від суми, яка покладена для розгляду позовної заяви (відповідно до ст. 333 п. 19 НК РФ);
  • 4. Всі ці документи направляємо зручним способом мировому судді за місцем знаходження відповідача (див. Договір, яка встановлена ​​підсудність);
  • 5. Через 5 днів отримуємо судовий наказ і направляємо його в відділ судових приставів (за місцем проживання боржника).

Начебто і живити ілюзій не потрібно, щоб виконати ці 5 заповітних кроків, все виявляється так легко і просто. Виникає слідчо питання, а як його скасувати? Дочекалися? 🙂 Тепер перейдемо до найсмачнішого, адже інакше навіщо я Все це пишу.

Як відбувається скасування судового наказу про стягнення заборгованості

Порадую Вас відразу, що скасувати судовий наказ по кредиту дуже легко.

Попереджаю, що головне це не пропустити терміни для подачі заяви. Ну, а щоб скасувати його - просто потрібно подати заяву про його скасування.

1. Як ви можете дізнатися про судовий наказ?

  • При укладанні кредитного договору, Ви вказували адресу, ось по ньому суд і висилає копія судового наказу поштою;
  • Найпоширеніший спосіб - це отримання судового наказу від судового пристава і не дивуйтеся реальності, якщо прийшов судовий пристав. Він надасть Вам копію судового наказу та свого постанову, в якому вказані всі підстави.

2. У кожному з цих випадків пам'ятайте, що у Вас є всього 10 днів для скасування судового наказу, але і тут є на що звернути увагу:

  • 10 днів відраховується з моменту отримання судового наказу і не важливо як Ви його отримали, поштою та іншими подібними способами;
  • Якщо ж отримали через пристава, то тут з'являється прибавка в часі, але потрібно звертатися до суду з заявою для отримання судового наказу. Відразу Вам його звичайно малоймовірно отримати в той же день, але подавши заяву потрібно буде почекати 2-5 днів;

Зразок заяви, для отримання судового наказу про стягнення боргу можете завантажити прям зараз (натисніть на нього).

3. Що робити далі? Копія наказу на руках, ви на нервах і не знаєте подальших дій, то просто читаємо далі.

Глибоко вдихаємо і видихаємо, адже зараз займемося безпосередньо питанням, про те як скасувати судовий наказ!
Нічого вигадувати, придумувати, додумувати не потрібно. Просто беремо заяву, заповнюємо і направляємо його в суд - для скасування судового наказу.

Що писати в заяві? Пишіть, що Ви «Не згодні з розрахунком неустойки», «з пред'явленими сумами не згоден», «судовий наказ про стягнення боргу із зазначенням невідповідними сумами боргу», точніше потрібно дивитися по Вашій ситуації, але тут одні з декількох прикладів. Цілком цього достатньо для скасування судового наказу.

Світовий суддя отримавши від Вас заяву - розгляне заяву і при цьому винесе ухвалу про скасування судового наказу. Даними діями звичайно не виграти судову суперечку і не втекти далеко від боргів, але судові пристави відстануть від Вас, що дозволить зробити будь-які ще кроки.

Банк отримав на руки ухвалу про скасування судового наказу та у нього залишиться варіант з поданням позовної заяви до суду з явкою обох сторін, але на це знову потрібен час, гроші і кошти.

Банк отримав на руки ухвалу про скасування судового наказу та у нього залишиться варіант з поданням позовної заяви до суду з явкою обох сторін, але на це знову потрібен час, гроші і кошти

Отримання судового наказу: плюси і мінуси

плюси:

  • Всього 5 днів і наказ на руках, а це велика економія часу;
  • Оплачувати потрібно всього 50% від суми державного мита, а це ще й економія бюджету;
  • Не потрібно викликати до суду відповідача і позивача;
  • Вимоги за кредитним договором будуть на користь кредитора на 100%;
  • Наказ це вже як виконавчий документ і не потрібно отримувати виконавчий лист;
  • Шанс, що скасують судовий наказ по статистиці 50/50.

мінуси:

  • Діє цей спосіб отримання наказу тільки по кредитних картах, споживчими кредитами;
  • Навіть через тривалий час - скасування судового наказу є реальною;
  • Вимоги кредитора тільки до 500 000 рублів.

Діє цей спосіб отримання наказу тільки по кредитних картах, споживчими кредитами;   Навіть через тривалий час - скасування судового наказу є реальною;   Вимоги кредитора тільки до 500 000 рублів

Скасування судового наказу: плюси і мінуси

плюси:

  • судовий наказ про стягнення боргу можна з легкістю скасувати;
  • припиняється виконавче-виробництво;
  • як тільки скасували судовий наказ по кредиту, то Ви можете вберегти своє майно.

мінуси:

  • скасувавши наказ, знайте, що відсотки і неустойки за кредитом будуть нараховуватися і далі;
  • відтягуєте час, а не виграєте справу;
  • банки часто, щоб не подавати позовну заяву в суд - просто продають борг колекторам;
  • якщо знаєте, що незабаром у Вас з'являться гроші і Ви зможете погасити борг, то цей спосіб має місце.

Самий ВАЖЛИВИЙ питання поставте собі: чи потрібно мені скасовувати судовий наказ?

На цей питання відповісти можете тільки Ви і більше ніхто, адже кожен випадок індивідуальний і залежить від багатьох обставин.

Коли можна вдатися до скасування судового наказу?

Припустимо зважилися на скасування судового акта, щоб:

  • вирішили домовитися з банком в досудовому порядку;
  • зняти арешт з нерухомості або якийсь інший власності, щоб вивести його з власності;
  • потягнути час, щоб не лоскотати собі і близьким нерви;
  • ну і якщо маєте можливість оскаржити суму боргу;

Давайте тепер подивимося правді в очі і зрозуміємо, а чи потрібна відміна судового наказу про стягнення заборгованості, щоб відтягнути час?

Тут буде моя рекомендація і вона говорить, що не варто цього робити, а ось чому:

Уявіть, що судовий наказ про стягнення боргу скасований і що отримуємо в результаті:

  • борг буде в банку тільки збільшуватися і зменшити його вже не вийде;
  • банк вибере шлях продажу боргу або буде самі подавати позов до суду для стягнення;
  • скільки б не відтягували час, а банк отримає остаточне рішення про стягнення боргу.

Шановний читач, сподіваюся Ви виберете правильний шлях. Так само хочу зауважити, що на практиці буває так, що відбулося скасування судового наказу, але судовий пристав виконавець продовжує утримувати доходи в рахунок погашення. Не забувайте контролювати процес і щоб судовий пристав був про все повідомлений.

Звичайно банк в образі на Вас і може передати скасований судовий наказ по кредиту - судовому приставу, а той в свою чергу зробить примусове стягнення.

Радий був розповісти різні тонкощі, якщо прийшов судовий пристав і які кроки робити далі. Ви тепер знаєте, що це таке, як дізнатися про наказ і що робити, якщо судовий наказ не отримував.

Я буду радий відповісти на Ваші питання і не забувайте залишити відгук - для мене це важливо.

Вам може бути це цікаво:

1. Як ви можете дізнатися про судовий наказ?
3. Що робити далі?
Боржники звичайно запитають мене, а навіщо ти нам розповідаєш про якісь судових наказах?
Справа в тому, що у боржників є спосіб його скасувати 🙂 Уже подобається?
Зараз я розповім Вам, що це і з чим це їдять?
Добре звучить ?
Виникає слідчо питання, а як його скасувати?
Дочекалися?
1. Як ви можете дізнатися про судовий наказ?
3. Що робити далі?