Полезные материалы

Вагітна Фреймут поспішає на допомогу. Як Плюси провели перезапуск шоу «На ножах»

Не дарма кажуть, що нове - це добре забуте старе, яке потрібно грамотно одягнути і презентувати. У всякому разі, у плюсів це дуже навіть прокатує: останнім часом мовник активно бере в оборот то, що його глядач вже колись бачив, але призабув. Взяти хоча б вчорашню прем'єру шоу « на ножах »: Глядач знайомився з проектом в далекому 2012 році, але тепер тут все інакше, так що я просто не могла позбавити себе задоволення самостійно оцінити продукт.

Всім, кого долає « синдром каченяти », Доведеться боротися з ним з перших же кадрів. А все через зміну ведучого: якщо раніше цю почесну посаду займав мужній і пристрасний Арам Мнацаканов , То тепер на його місці - тендітна Ольга Фреймут , Яка, до всього іншого, на серйозному терміні вагітності. На сюжет це, звичайно, не дуже впливає (за винятком моментів, коли творці використовують Олін живіт для більшого загострення пристрастей), але ось манера вести, якщо ви були закохані в Арама, вас швидше за все розчарує. Але давайте про все по порядку.

Правила проекту не змінилися: команда приходить в збиткове заклад громадського харчування і протягом п'яти днів намагається навести там порядок.

Якщо Мнацаканов все і всюди встигав самостійно, то вагітну жінку вирішили злегка розвантажити, направивши їй в помічники Діму Борисова - він, до того ж, в ресторанному бізнесі розуміє куди більше Фреймут

Героями дебютного випуску другого сезону (�� це, до речі, теж матеріал для роздумів: чому було не зробити перезапуск проекту, якщо від першого в ньому не залишилося практично нічого?) Стали власники ресторану «Старе місто» в центрі Києва: Лена, якій заклад залишилося у спадок від померлого чоловіка, і її діти

Для початку глядачів знайомлять зі станом справ в в'януть ресторані. Робиться це, як і раніше, ось тільки екранного часу попередньої зйомок драмі приділяється куди менше: ось вам господиня, ось - директор, адміністратор і шеф-кухар, а з їх проблемами познайомимося по ходу. У шоу зразка 2012 року, пам'ятається, на знайомство відводилося добрих хвилин 10, за які вже перебував потенційний винуватець застою. Втім, на драматургію випуску новий підхід впливає скоріше позитивно: кому цікаво знати «вбивцю» з самого початку?

Крім того, потрібно віддати творцям належне в розподілі обов'язків «рятувальників» громадського харчування. На відміну від всюдисущого Арама, Ольга займається тільки тим, що виходить у неї найкраще: перевіряє кухню, лається з шеф-кухарем, інспектує чистоту ... словом, поводиться так само, як в « Ревізорі »І« інспектора Фреймут ». А от все інше лягає на плечі ресторатора зі стажем Діми Борисова. Він ламає голову над зміною концепції закладу, ділиться секретами успішного бізнесу (які, в общем-то, і не секрети ніякі, а, скоріше, здоровий глузд), стежить за роботою персоналу і навіть приносить продукти для готування.

До речі, у Фреймут, крім значних форм, в житті сталася ще одна глобальна зміна: на тому самому пальці тепер красується ось таке колечко

Природно, в кожному подібному проекті головне - загострення пристрастей, здатний утримати глядача біля екрану і створити інтригу. У першому випуску в якості затравки виступила історія самої власниці Олени, чоловік якої помер два роки тому, і тому зберегти ресторан в пам'ять про нього дуже важливо. Ну а коли аудиторія звикли до такого розкладу, масла у вогонь підлив шеф-кухар, наполегливо чинили опір присутності Фреймут в загальному і її новими правилами - зокрема.

Ну а коли аудиторія звикли до такого розкладу, масла у вогонь підлив шеф-кухар, наполегливо чинили опір присутності Фреймут в загальному і її новими правилами - зокрема

У якийсь момент навіть мені захотілося його стукнути: ну не можна ж доводити вагітну жінку до такого стану!

Скандали скандалами, але місію порятунку ніхто не відміняв. Після глибокого знайомства з реаліями, в яких живе ресторан, Фреймут і Борисов оголошують перший пробний вечеря і скликають повний зал гостей.

Неухильно дотримуючись законів жанру, вечір, звичайно ж, провалюється

Фреймут знову отримала можливість побути «інспектором» (волосся в тарілці, брудні скатертини), а команда шоу - всі складові майбутнього діагнозу

За підсумками перших двох днів глядачам дають зрозуміти, що саме в закладі йде не так. І тут, як і в більшості випусків першого сезону, ніяких сюрпризів: власник бізнесу звів участь до мінімуму, найнятий директор робить все на власний розсуд, а шеф - просто класний хлопець, який не вважає, що він комусь щось винен. Я б сказала, класика

Повільно, але вірно глядачів підвели до головного - преображення ресторану.

Повільно, але вірно глядачів підвели до головного - преображення ресторану

Якщо говорити виключно про зовнішній частині процесу, то ним керують дизайнери інтер'єрів Олександр і Володимир Юдін, які, кажучи словами проекту, тепер теж «на ножах»

А Оля з Дімою займаються куди менш помітними, але теж важливими справами: перша - задушевними розмовами з господинею, другий - натаскуванням шеф-кухаря. Загалом, все при справі. Так проходить ще кілька днів, відведених на реанімацію збиткового ресторану, і до п'ятого - фінального - дня команда готова презентувати і протестувати результати своєї праці.

Для початку - кардинально перероблений інтер'єр «Старого міста». Брати Юдін постаралися на славу, і тепер в залі навіть не пахне гіпсокартоном

Старе меню і цінова політика також наказали довго жити, що аудиторії продемонстрували за допомогою простенької графіки. Вона, до речі, з минулого сезону зазнала значних змін: ні тобі літаючих ножів, ні агресивних плашок. Всі м'яко і ненав'язливо, що, безумовно, плюс

Раз вже мова зайшла про оформлення, то не можу не відзначити підхід до монтажу. Не знаю, як вам, а особисто мені до сих пір згадується, як це робилося в першому сезоні - кадри змінювалися так стрімко, що мене все ще заколисує при одній лише думці про це. Про зашкалює кількість анонсів я вже мовчу ... Тут же, як і у випадку з графікою, оформлювачі проявили б о більшу гуманність і зробили перегляд комфортним. Та й музичний супровід вийшло: уваги від картинки не відволікає, а де треба - підсилює драматизм.

Та й музичний супровід вийшло: уваги від картинки не відволікає, а де треба - підсилює драматизм

Так, мало не забула: за допомогою графіки автори проекту додали ще й інтерактив з глядачами. У потрібний момент на екрані з'являється рецепт страви від Борисова, яке аудиторії пропонується приготувати в домашніх умовах, а потім надіслати на проект фото того, що вийшло. Цікаво, що зі знімками будуть робити надалі?

Фінал випуску, звичайно, передбачуваний. У команди рятувальників все виходить, в ресторан починають ходити відвідувачі, а через місяць Оля повертається перевірити, як прижилися нововведення.

Ви ж не думали, що перший випуск закінчиться провалом місії?

Підведення підсумків було б неповним без паралелей з першим сезоном «На ножах». З огляду на, що тепер тут усім заправляє Оля (Борисов відповідає за організацію роботи самого закладу), в проекті незримо витає дух «Ревізора» і «Інспектори Фреймут». Глядачеві такий підхід швидше за все сподобається, але особисто мені не вистачає запалу Мнацаканова, з яким він розносив ресторани пару років назад. Втім, можливо, я дарма чіпляюся, і Фреймут, народивши дитину, ще покаже нам, на що здатна: зараз-то провідною нервувати не можна, ось сценаристи її і бережуть.

Ну і наостанок покажу вам цифри, якими вже може похвалитися прем'єрний випуск: 10,97% за аудиторією 18-54 (50+) та 10,72% за 18-54 (вся Україна). Подивимося, чи вдасться Плюсам утримати планку в майбутньому.

Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter

Автор: МедіаНяня

? це, до речі, теж матеріал для роздумів: чому було не зробити перезапуск проекту, якщо від першого в ньому не залишилося практично нічого?
Втім, на драматургію випуску новий підхід впливає скоріше позитивно: кому цікаво знати «вбивцю» з самого початку?
Цікаво, що зі знімками будуть робити надалі?
Ви ж не думали, що перший випуск закінчиться провалом місії?