Полезные материалы

Як сформувати корисну звичку

Звички сильно впливають на людську долю, адже вважаються визначальним фактором можливостей

Звички сильно впливають на людську долю, адже вважаються визначальним фактором можливостей. Невелика частина реакцій, які виникають під впливом внутрішніх або зовнішніх подразників, знаходиться під контролем. Решта ж реакції контролюються рефлексами і звичками. Не варто думати, що людина не може вплинути на них. Навпаки, звички можуть бути свідомо змінені при бажанні.

Придбання нової, як і позбавлення від шкідливої ​​звички - завдання не з легких. Потрібно досить тривалий час на її впровадження. Але якщо ви будете дотримуватися певних правил, то ви зможете виробити корисну звичку.

Етапи формування звички:

1) Починати потрібно тільки з однієї звички. Якщо ви візьметеся за кілька відразу - нічого не вийде. Наприклад, почніть бігати вранці. Протягом одного-двох тижнів намагайтеся закріпити цю звичку - через деякий час вона буде даватися вам легко. Потім можна приступати до наступного. Наприклад, прокидатися раніше. Якщо попередня звичка не закріпилася, то не потрібно братися за наступну.

2) Вироблення звички вимагає мотивації. Задайте собі питання, навіщо вам це потрібно? Чи зміниться ваше життя, якщо ви закріпіть певну звичку? Дайте відповідь на ці питання чесно, якщо необхідно, то запишіть ваші ідеї.
План впровадження необхідно розділити на невеликі частини і виконувати їх поступово. Так буде простіше домогтися результатів. Більш того, ви зможете бачити і контролювати свої успіхи. План повинен бути максимально конкретним. Наприклад, якщо ви вирішили вставати раніше, то потрібно ввечері лягати раніше. Складіть розклад на ранок, щоб встигнути зробити більше.

3) Не варто себе перевантажувати. Якщо ви почали робити вправи, то задайте собі найбільш комфортну навантаження, а потім поступово збільшуйте кількість і складність вправ. Почавши відразу з великого навантаження, ви не тільки не зможете виробити хорошу звичку, а й швидко втратите інтерес до зарядки. Для деяких буде важко тренуватися протягом навіть 5 хвилин в день. Але через якийсь час звичка почне поступово вкорінюватися. І можна буде збільшувати час вправ.
Необхідно пам'ятати, що головний ключ до отримання гарної звички - це регулярність виконання дій. Не варто вигадувати відмовки, відкладати задумане. Так ви ніколи не досягнете успіху.

4) Можна скласти розклад на вироблення хороших звичок. Заведіть спеціальний щоденник, куди будуть занесені всі ваші плани. Вкажіть дні або місяці на виконання. Коли одна звичка буде закріплена, викресліть її з плану і переходите до наступної.
Пропуск одного дня - це не смертельно. Пропуск двох днів - серйозно, але теж не страшно. А ось якщо ви пропустите три дні, відведених для закріплення звички, то всю роботу доведеться проробляти спочатку. Пам'ятайте про це. Не варто себе картати, просто почніть заново, адже кожен має право помилятися. Головне - це не опускати руки. Рухайтеся далі, тоді ви зможете прийти до заповітної мети.

5) Навіть найменші поступки - це істотний удар по вашій копіткій роботі. Якщо ви вирішили кинути курити, то одна сигарета може привести до того, що ви знову зірветься і закурите. Якщо ви вибрали правильне харчування, то невелика баночка кока-коли може зруйнувати всі ваші попередні досягнення. Не можна потурати маленьким слабкостям, інакше ви ніколи не зможете закріпити корисну звичку.

6) Однак не варто заганяти себе і перетворювати життя в сліпе слідування плану. У будь-який виробленні корисних звичок має бути щось позитивне. Робіть собі невеликі подарунки, які пов'язані зі звичкою. Якщо ви вирішили бігати вранці, то відмінним винагородою стануть нові кросівки. Якщо ви вибрали письменницьке або журналістське ремесло, то купіть собі красиву ручку. Ці дрібниці повинні радувати вас, мотивувати до подальшої роботи.

7) Відзначайте свої щоденні успіхи. Записуйте, скільки часу ви сьогодні приділили виробленню звички. Якщо можливо, то записуйте і кількість вправ. Наприклад, скільки віджимань або присідань ви виконали за день.

8) Як вже було сказано, пропуск одного дня - це не злочин. При кропіткій роботі весь тиждень можна влаштувати собі один вихідний. Головне, щоб відпочинок не заважав подальшій роботі над звичкою. Якщо ви весь тиждень харчувалися правильно, то не варто в вихідні пускатися у всі тяжкі. Але відпочивати все одно потрібно. Поспілкуйтеся з друзями, добре виспіться, поїдьте на природу. Це дасть вам сили для подальшої діяльності.

9) Для досягнення успіху потрібно отримувати задоволення від вашої роботи. Вироблення звички - це не каторга, яка потрібна для кращого життя. Вона вже є кращим життям. Тому ви повинні отримувати тільки позитивні емоції. Не варто зупинятися на звичці, якщо вона приносить вам незручності, якщо ви важко переносите її вироблення. Здорова їжа теж може бути смачною, якщо ви надаєте значення її смаку. Яблуко може приносити задоволення. Фізичні вправи - це робота над своїм тілом. Відчуйте, як воно наповнюється здоров'ям, як ростуть м'язи. Насолода звичкою - це безцінна нагорода. Вашою метою має стати сам шлях, як виробити звичку, а не кінцевий результат.

І в завершенні варто відзначити, скільки часу вам буде потрібно для закріплення нової звички. Тут вчені не можуть дати точної відповіді, дехто стверджує, що потрібен 21 день, інші кажуть, що 40 днів. Ця цифра є індивідуальною для кожного. Відчуйте, що говорить ваш організм. Якщо певним чином впливати виконується автоматично, то звичка вже сформована. І кількість днів вже не має значення. Головне - це не зупинятися, поки звичка не стане дійсно звичної для вас.

СПІЛЬНА СПРАВА • ЗДОРОВА РОСІЯ

Задайте собі питання, навіщо вам це потрібно?
Чи зміниться ваше життя, якщо ви закріпіть певну звичку?