Полезные материалы

Дивовижні пригоди буряка довгою в кілька тисячоліть

  1. Буряк родом з Індії і з Далекого Сходу
  2. Буряк популярний в народній медицині
  3. Кормової буряк - самий невибагливий
  4. Столовий буряк багатий корисними речовинами
  5. Цукрових буряків в природі не існувало, її вивели селекціонери
  6. 31% всього цукру в світі отримують з буряка
  7. 42 українських заводи виробили понад 2 млн т цукру в 2016 році
  8. "Глобинський цукровий завод" - лідер серед експортерів українського цукру

В Україні з буряка варять борщ, сахаразаводчікі завжди були шанованими людьми, а під час Голодомору людей рятували Бурякова очищення. Якщо в Англії від цинги лікувалися апельсинами і лимонами, то в Україні - буряком.

Україна без буряка - як Білорусь без картоплі. Залежно від сорту, його використовують в повсякденному раціоні як людей, так і домашньої худоби, з нього роблять цукор - виробництво зростає з кожним роком.

Буряк родом з Індії і з Далекого Сходу

самим древнім документом , В якому згадується цей овоч, вважається список рослин садів вавілонського царя Меродах-Бал'аданів , Який жив 2700 років тому. Але взагалі буряк вирощували вже 4 тисячі років тому заради бадилля, використовуючи листя в їжу і як ліки.

Дикий коренеплід також цінували стародавні греки. Вони приносили рослина в жертву богу Аполлону. Культурні форми буряка з'явилися вже до початку нашої ери. На території нинішньої України перші згадки про нього датуються 9-10 століттями. Пізніше, в 13-14 століттях - в країнах західної Європи. У 14 столітті буряк почали вирощувати в північній Європі. З кінця XIX і в XX столітті він поширився на всі континенти, крім Антарктиди.

Буряк популярний в народній медицині

Кращим лікуванням від цинги вважався квашений буряк. Крім того, він входить в багато дієтичні страви, які призначаються для лікування туберкульозу, а заграв буряковим соком наші предки лікували нежить. Їм також лікують виразки і тріщини на шкірі.

Кормової буряк - самий невибагливий

Сорт, яким годують тварин, виведений в Німеччині в 16 столітті.

Кормової буряк за хімічним складом мало відрізняється від інших видів, але його коренеплоди містять велику кількість клітковини і волокон, тому є хорошим кормом для худоби. Овоч тваринам дають як цілим, так і різаним. Коровам, наприклад, з розрахунку на одну голову можна давати до 35 кг буряка на добу. Якщо ж більше - у молока з'являється неприємний присмак і знижується жирність. Вівці з'їдають до 5 кг на добу; свині - до 7 кг на 100 кг живої маси; робочі коні - 15 кг. Свиням кормової буряк найбільш корисними давати в суміші з картоплею і паростками бобових або з кукурудзою і люцерною. Бадилля - хороший корм і для кіз. Дорослої козі дають по 3-4 кг бадилля на добу (зазвичай на ніч), додаючи в зелену масу крейда для нейтралізації кислотності (1 г крейди на 1 кг бадилля).

Оптимальна вага кормового буряка 1,9-2,2 кг Оптимальна вага кормового буряка 1,9-2,2 кг. джерело: camoni.co.il

Столовий буряк багатий корисними речовинами

Останнім часом дуже популярні десерти, наприклад, буряковий пиріг. У коренеплодах столового буряка містяться цукор, білки, органічні кислоти, мінеральні солі (магній, кальцій, калій, залізо, йод та інші), вітаміни, фолієва кислота, бетаїн. Саме в Столовий буряк багато барвників. А наші предки використовували його замість косметики, щоб надати рум'янець щік.

Цукрових буряків в природі не існувало, її вивели селекціонери

Їй всього кілька сотень років, але вона відіграє колосальну роль в світовій і українській економіці. Цукрові буряки вивів Андреас Маргграф в 1747 році, коли з'ясував, що цукор, який до цього отримували з цукрового очерету, міститься і в Буряка. У той час, вчений зміг встановити, що вміст цукру в кормовій буряку становила 1,3%. Учень Маркграффа продовжив його справу і в 1801 році обладнав в Нижній Сілезії фабрику, де цукор виробляли з буряка. Роком пізніше він отримав свій перший урожай чисто білого продукту з вмістом цукру 5-7%. З тих пір цукровий буряк поширилася, і зараз це основне джерело цукру після очерету. В сучасних сортах цукру більше 20%.

У 1840 році в Україні побудували перший бурякоцукровий завод - в місті Сміла. На кінець XIX століття в країні вже було 280 цукрових заводів, площа під цукровим буряком досягала 546 тис. Га.

Цукрові буряки білого кольору, на відміну від інших видів Цукрові буряки білого кольору, на відміну від інших видів. джерело: eshte-na-zdorovje.ru

31% всього цукру в світі отримують з буряка

Світове виробництво цукру перевищує 168 млн тонн, з яких близько 69% отримують з цукрової тростини і 31% - з цукрових буряків. близько 80% всіх посівних площ і валового збору цукрових буряків припадає на Європу. Найбільші посівні площі зосереджені в Україні, Росії, Франції, США, Польщі, Німеччини, Італії, Румунії, Чехії, Словаччини, Англії, Бельгії та Угорщини.

42 українських заводи виробили понад 2 млн т цукру в 2016 році

У нашій країні виробництво цукрових буряків збільшується щороку. З 13,6 мільйонів тонн цукрових буряків ми зробили 2 мільйони тонн цукру - майже на 40% більше показника минулого року. Якість буряка в цьому році теж вище: вище показники цукристості при прийомі і виходу цукру.

"Глобинський цукровий завод" - лідер серед експортерів українського цукру

Лідером серед експортерів українського цукру за результатами минулого року стало ПП "Глобинський цукровий завод": компанія відвантажила за кордон 81 тисячу тонн цукру на суму $ 39,7 млн. Всього за минулий рік вітчизняні виробники експортували рекордні для незалежної України 442,4 тисячі тонн бурякового цукру на загальну суму $ 215,9 млн.

Хоч буряк і родом не з України. але відмінно прижився в нашій країні, і уявити собі життя без нього вже не можна.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Помітили помилку?