Полезные материалы

Горох нут: вирощування на дачі цілком реально

  1. Підготовка ґрунту до посадки
  2. Як здійснюється посів
  3. Горох нут: вирощування і догляд

Горох нут є однорічної культурою, яка не вимагає особливого догляду за собою. Виростити його цілком реально навіть в польових умовах. Горох нут є однорічної культурою, яка не вимагає особливого догляду за собою

Вирощування гороху ну не викликає ніяких складнощів. виростити його можливо навіть в польових умовах.

Основна вимога для вдалого розведення і зростання культури - це низький ступінь засміченості ділянки та відсутність бур'янів з потужною кореневою системою.

Підготовка ґрунту до посадки

Для вирощування нуту, необхідний чистий, не засмічений ділянку.

Дуже часто горох нут висаджується перед посівом озимої пшениці, так як суттєво покращує родючість грунту, підвищуючи врожайність. Це обумовлено утворенням бульбочок, які сприятливо позначаються на врожайності наступних посаджених культур на цій же ділянці грунту. Слід зазначити, що після баранячого гороху (так ще називають нут) в землі краще накопичується і довше зберігається волога.

Само по собі вирощування нуту є ефективний і найбільш поширений спосіб обробки грунту на ділянці. Перед тим як посадити горох, необхідно ретельно переорати землю, по осені вирівняти поверхню ділянки, на початку весни після сходу снігу заборонено, що дозволяє закрити вологу і зберегти її в глибоких шарах грунту. Якщо ж на ділянці було відзначено велику кількість бур'янів, необхідно попередньо провести дискування, що дозволяє знищити залишки коренів, які за досить короткий проміжок часу знову проростуть і знищать культуру. На більш засмічених грунтах рекомендується провести процедуру два-три рази, дотримуючись між ними один-два тижні.

Горох нут вирощують з насіння, які слід перед посадкою ретельно обробити спеціальним препаратом, призначеним для підвищення врожайності. Це дозволяє позбавити насіння від різних шкідників, які можуть вразити їх при тривалому або неправильному зберіганні.

Як здійснюється посів

Форми насіння нуту при дозріванні.

Безпосередньо посів починається в той момент, коли температура землі підніметься до позначки + 5-6 градусів за Цельсієм. Спеціальної сільськогосподарською технікою здійснюється посів насіння на певну глибину. Параметри посіву багато в чому залежать від особливостей ґрунту. Перш за все це вологість землі. Чим вище вологість грунту, тим менша глибина посіву насіння. Для сухої землі необхідно покласти насіння на глибину не менше ніж 15 сантиметрів, щоб вони змогли отримати вологу з глибоких шарів грунту.

Як правило, посів проводиться рядковим способом, між рядами слід дотримуватися невелику відстань для можливості проходу. Також застосовується широкорядний і стрічковий спосіб посадки. Вибір певного способу передбачає певну кількість насіння. Найбільша кількість насіння використовується для рядкового способу, найменше - при широкорядній. При рівномірній посадці визрівання і проростання паростків здійснюється одночасно. При надмірно сухому грунті (наприклад, в деяких регіонах країни) застосовують кільчасто-шпорові катки (спеціалізоване обладнання для посіву насіння), які дозволяють отримати дружні сходи.

Горох нут: вирощування і догляд

Вирощування багато в чому залежить від якісного догляду. Звичайно ж, велика кількість бур'янів на ділянці негативно відіб'ється на зростанні однорічної культури. Уникнути цього можна шляхом боронування і дискування після збирання попереднього врожаю будь-якої культури. Також регулярне боронування дозволяє видалити утворилася після випадання опадів кірку, яка перешкоджає швидкому пророщування насіння. На дачі може використовуватися невеликий трактор з причіпної бороною. Перше боронування необхідно провести через тиждень після появи перших паростків. Як правило, в цей період горох нут має кілька листочків. Через тиждень після першого слід провести друге. Нут вимагає поперечного або діагонального способу боронування щодо посіву з невеликою швидкістю (в середньому 5-6 км / год). Щоб виростити хороший горох нут, можуть використовуватися механічні способи видалення бур'янів. Але вони повинні завершитися перед початком проведення боронування.

Але вони повинні завершитися перед початком проведення боронування

Для повного дозрівання культури необхідно 80 днів, деякі сорти досягають терміну до 120 днів.

Після визрівання культури горох необхідно правильно прибрати. Як правило, нут проходить стадію дозрівання практично одночасно на всій ділянці. Переважно горох нут забирається комбайном, так як боби не схильні до розтріскування і осипання, а саме рослина не вилягає на землі. Як правило, прибирання культури можлива вже через 80 днів після посадки, для деяких сортів цей період може становити до 120 днів. Звичайно ж, не слід упускати момент дозрівання, так як небажано, щоб нут потрапляв під осінні дощі, що призведе до псування рослин.

Після прибирання горох нут необхідно очистити від різних домішок, а при підвищеній вологості зерен слід ретельно їх висушити. Навіть залишки бур'янів сприяють підвищенню рівня вологості, тому сушка проводиться відразу після збирання. Оптимальним варіантом просушування вважається свіже повітря і сонячне проміння. З цією метою насіння на підготовленому полотні розсипаються відносно невеликим шаром, після чого перелопачують. Тільки після ретельної підготовки насіння на зберігання їх можна пересипати в мішки або насипом, шар якої не повинен перевищувати 1,5 м. В іншому випадку перестане надходити кисень, насіння почнуть псуватися і зопрівати.

За рахунок чого горох користується популярністю? Перш за все це соковиті плоди, які приємні на смак і мають соковиту текстуру. Цілком може стати майданчиком для вирощування присадибна або дачний ділянки, так як нут невибагливий в догляді. До того ж відносно невеликі городи - це підходящий варіант для посадки однорічного гороху, який не займає великої кількості місця. У період цвітіння ця рослина прикрасить своїм зовнішнім виглядом будь-яку ділянку землі. Тому горох нут дуже поширений серед досвідчених садівників і городників-любителів, які не мають глибоких знань в посадці і вирощуванні будь-яких культур.

За рахунок чого горох користується популярністю?