Полезные материалы

Нові знахідки алмазів - натуральний і синтетичний. Тенденції розвитку ринку синтетичних діамантів.

Головна

» Все про каменях »Нові знахідки алмазів - натуральний і синтетичний. Тенденції розвитку ринку синтетичних діамантів.

Компанія «Gemesis Diamond» - провідний світовий дистриб'ютор штучних алмазів і ювелірних виробів, виготовила найбільший і «чистий» в світі алмаз, створений в лабораторних умовах Компанія «Gemesis Diamond» - провідний світовий дистриб'ютор штучних алмазів і ювелірних виробів, виготовила найбільший і «чистий» в світі алмаз, створений в лабораторних умовах. Ювелірна вставка має огранювання «Ізумруд», показники кольору і чистоти E / VVS2 і важить 1,29 карат. Вартість ювелірного каменю оцінюється в 7633,64 доларів США. Представлений діамант, як і всі білі штучні камені Gemesis, був сертифікований Міжнародним гемологічний інститут (IGI) як діамант типу IIa. Відомо, що даний тип діамантів практично неможливо зустріти в природі. Компанія «Gemesis Diamond» з гордістю демонструє свою продукцію - штучно вирощені алмази, які за своїми характеристиками і якістю не поступаються природним коштовних каменів. У найближчому майбутньому компанія планує налагодити виробництво алмазів квітів D - F більшого розміру. Адже згідно з міжнародною шкалою кольору, кольору D і F вкрай рідкісні у природних діамантів, а D вважається ідеалом ахроматичності.

Компанія «Petra Diamonds» здобула на своїй алмазної шахті Куллінан (Cullinan) в Південній Африці високоякісний алмаз виняткового блакитного кольору вагою 25,50 карат Компанія «Petra Diamonds» здобула на своїй алмазної шахті Куллінан (Cullinan) в Південній Африці високоякісний алмаз виняткового блакитного кольору вагою 25,50 карат. Це не перший блакитний алмаз видобутий компанією «Petra Diamonds» на даній шахті з часу її придбання у 2008 році у компанії «De Beers». Раніше був знайдений алмаз вагою 26,6 карат, з якого вийшла ювелірна вставка вагою 7 карат - бездоганної чистоти діамант фантазійного яскраво-блакитного кольору, проданий згодом на аукціоні в 2009 році за 9,49 мільйона доларів. Цей діамант отримав назву «Зірка Жозефіни». Інший блакитний алмаз, вагою 39 карат, також видобуте на цій шахті, був проданий за 8,8 мільйона доларів.

На сьогоднішній день багато компаній - виробники займаються вирощуванням синтетичних діамантів за різними технологіями. Створюються в основному безбарвні алмази, а й присутні рожеві і білі, жовті та блакитні. Деякі компанії вже пропонують прикраси з ювелірними вставками з синтетичних діамантів. Однак поки основна маса синтетичних діамантів (близько 85%) є технічними і використовуються не в ювелірній промисловості, а в медицині і техніці, в силу характеристик каменів. Немає сумніву в тому, що технологія вирощування діамантів за останні роки удосконалилася, дозволяючи виробникам виходити на ринок з безбарвними діамантами великих розмірів. У травні 2010 року Геммологічний інститут Америки (Gemological Institute of America) сертифікував СVD-синтетичний діамант у формі перлини вагою 1,05 карата - перший синтетичний діамант такого ваги, сертифікований GIA. Взагалі вирощування синтетичних діамантів ювелірного якості є більш складною справою, ніж виробництво їх технічних аналогів. Так як це природний процес, він не так передбачуваний, як можна подумати. Іншими словами, тільки те, що діамант проводиться в лабораторії, не означає, що можна поставити на потік сам вид дорогоцінного каміння, щоб кожен раз з'являлися камені одного і того ж розміру, кольору і чистоти.

Сьогодні ювеліри здебільшого згодні з двох основних питань, коли справа стосується синтетичних каменів: навіть хоча все більше з'являється повідомлень про виробництво синтетичних діамантів, ще не досягнута точка, коли це буде представляти виклик бажанням споживачів мати справжній камінь. Дуже мало покупців запитують про синтетичних ювелірних каменях, якщо взагалі хтось запитує. Рітейлери також погоджуються, що вирощені в лабораторії камені мають застосування в промисловості, хоча і там деякі думають, що не обов'язково їм місце на їх складі.

Одні власники ювелірних магазинів заявляють, що поки не збираються виставляти на продаж ювелірні вставки з синтетичних каменів і прикраси з ними. Однак, якщо з'явиться покупець, який захоче мати штучний камінь - вони будуть шукати такий камінь. Все визначає попит. Інші власники ювелірних магазинів вже сьогодні пропонують покупцям прикраси з ювелірними вставками з синтетичних каменів - александрит, сапфір, рубін, будь-яких, крім діамантів! Не додають діамант до цього списку через символічності каменю: найтвердіша речовина на землі, яке існує вічно, і яким обмінюються в знак початку відносин на все життя. Іншими словами: діамант - це назавжди!

З середини минулого століття почався переполох, коли вперше ювелірну галузь попередили про появу «штучних діамантів». Минуло кілька століть, і поки всі сходяться на думці, що штучні діаманти не становлять загрози натуральним алмазам в ювелірній промисловості.


Повернутися назад

попередня новина наступна новина