Полезные материалы

КВН: скандали і провали веселих і кмітливих

  1. Не слухайте колишніх кавеенщиків
  2. Виліт з клубу за невірність
  3. Дискваліфікація за дебош
  4. А судді хто?
  5. Прибуткова справа: переможців не судять

На самому початку з 1961 по 1971 роки в КВНі все відбувалося так, як і було задумано. Проект розвивався, відкривав нові обличчя і команди, і був єдиним дійсно розважальним і розумним на радянському телебаченні. Під жорстким контролем Держтелерадіо програма проіснувала 10 років. Потім КВН закрили у зв'язку з тим, що серед творців і учасників проекту було занадто багато євреїв. Сталося це після фінальної гри команд з Фрунзе, Єревана та Одеси. Ізраїль в той час головним ідеологічним противником СРСР. І на ТБ активно фільтрували особи цієї національності. Команди, авторів і редакторів розігнали. Залишилися тільки провідні: Олександр Масляков і Світлана Жильцова. Через 15 років в 1986-му КВН відродився заново. А в 1991-му Олександр Масляков організував незалежну компанію «АМіК», таким чином, приватизувавши гру і як формат, і як бізнес-проект.

З тих пір ведуться розмови про те, що КВН пішов в сторону від своєї первісної ідеї. Що з інтелектуальної гри він перетворився в естрадне шоу, де з'явилося багато заборонених тем, а оцінки членам журі відомі заздалегідь, тому що коштують не маленьких грошей.

Не слухайте колишніх кавеенщиків

На самому початку з 1961 по 1971 роки в КВНі все відбувалося так, як і було задумано

екс-редактор Вищої ліги КВН Дмитро Колчин. Фото: Перший канал

Не так давно екс-редактор Вищої ліги КВН Дмитро Колчин опублікував в соцмережах пост про те, що останнім часом у виступах команд категорично заборонені скетчі про головних осіб держав. Якщо вони не комплементарні. Не можна, наприклад, зробити сценку з негативним відтінком на тему: зустріч президента Росії з президентом Казахстану. Та й автори, які складали такі речі, кудись пропали. Рішення про вихід того чи іншого номера в ефір приймають люди з Першого каналу. Саме від них виходить жорстке редагування і перевірка контенту програми, а зовсім не від редакторів КВНу.

Колчин навів приклад такої цензури. Він розповів про те, як одна з команд на генпрогоне розігрувала номер про розбирання балкона. Фоном звучала пісня Віктора Цоя «Перемен». Але з'явився якийсь чоловік і заявив, що дана композиція тут звучатиме не повинна, тому що вона асоціюється з невдоволенням владою. За словами Дмитра Колчина, він і раніше стикався з подібними речами, коли був ще капітаном команди «СОК». І крісло редактора КВН він покинув саме через подібні втручань. Колчин навів приклад такої цензури

І крісло редактора КВН він покинув саме через подібні втручань

капітан команди «Урал» Віктор Пронін. Фото: vk.com

У прес-службі КВН на висловлювання Колчина, заявили, що все сказане - дурість. І сам Олександр Масляков на офіційному сайті попросив , Не слухати сумнівні висновки колишніх кавеенщиків. До Колчина на цензуру скаржилися і учасники казахстанської команди «Спарта». Вони повідомляли, що з їх номерів жорстко вирізаються острополітіческіе жарти. «Здається ще зовсім недавно чемпіони клубу - команда« Союз »співали в ефірі Першого про Обаму, Меркель і Путіна, - розповів в одному з інтерв'ю капітан команди« Урал »Віктор Пронін. - Зараз такого вже нікому зробити не дозволять. Про Путіна зараз жартувати зовсім заборонено, також як і про всіх інших політиків вищого ешелону. У КВН взагалі багато заборонених тем, серед них також релігія, хвороби, спиртне, наркотики.

Виліт з клубу за невірність

За довгі роки з КВНу вийшли безліч знаменитих акторів, режисерів, шоуменів, телеведучих, сценаристів, продюсерів і т.д. Але поки учасники знаходяться всередині гри, їм негласно заборонено вести самостійну концертну діяльність, а вже тим більше миготіти на інших телеканалах.

Через це назавжди закінчилися відносини з Клубом команди з Кривого рогу «95-й квартал». Їх дебют відбувся в 1998 році. У сезоні 2002-го команда дійшла до півфіналу. А в наступному році не досягла взагалі ніякого результату, і вирішила тоді піти у вільне плавання. З цієї причини стався конфлікт з керівництвом компанії АМіК в особі Олександра Маслякова. Володимиру Зеленському - капітану команди «95-й квартал» строго-настрого заборонили проводити в Києві ювілейний концерт. Йому сказали: «Або прибирай свої афіші, або вас більше немає в збірній». Зеленський вибрав другий варіант.

Володимир Зеленський. Фото: globallookpress.com

Гарік Харламов теж потрапляв під опалу Маслякова. Будучи капітаном команди КВН «Незолотая молодь», він паралельно з грою взяв участь в телепроекті «Радіоманія», чим викликав гнів Олександра Васильовича. Харламова оголосили персоною нон-грата. І тільки через кілька років Гарік зміг з'явитися на сцені КВН, вже як запрошений гість.

Для порівняння, команда «Уральські пельмені» зайнялася самопроізводства уявлень лише після того, як перемогла в Виший лізі і вийшла зі складу КВН. Скандали в «Уральських пельменів» почалися після того, як вони стали самостійно заробляти великі гроші.

Дискваліфікація за дебош

Нурлан Коянбаев, капітан команди «Астана.KZ». Фото: Перший канал

Традиційно будь-яка гра КВН проходить двічі. У перший день на ній присутні групи підтримки, журі і телекамери, в другій - тільки глядачі. У 2006 році на другому поданні напередодні програвши у півфіналі Нурлан Коянбаев капітан команди «Астана.KZ» влаштував у гримерці дебош. Засмучений кавеенщик, голосно лаявся на адресу ведучого КВН. У наступному сезоні команда працювала без свого фронтмена.

На самому початку шляху в 1993 році команда «Уральські пельмені» дивом уникла звільнення зі збірної. Хлопці дозволили собі вийти на сцену з моторошного похмілля і вели себе, м'яко кажучи, неадекватно. На перший раз їх простили. Більше такого «подвигу» ніхто не повторював.

На Міжнародному фестивалі в Сочі «КіВіН 2007« «Збірна малих народів» продемонструвала скетчі на тему внутрішньої системи КВН і його керівництва. Для команди це виступ в рамках Клубу стало останнім.

А судді хто?

У далекому 1997 році, в фіналі однієї з ігор залишилися дві команди «Транзит» і «Нові Вірмени». Вірмени програвали суперникам цілий бал. І тоді Юлій Гусман, будучи головою журі, оголосив нічию. З тих пір головою журі є Костянтин Ернст.

Навесні минулого року скандал трапився в прямому ефірі, коли Дмитро Нагієв відпустив кілька незручних жартів про внутрішню кухню КВН. Шоумен типу жартома розповів, що оцінки командам ставляться заздалегідь, а неугодні репліки членів журі потім вирізаються редакторами Першого каналу. Масляков пообіцяв Нагієву, що нічого з даної програми вирізане не буде. Нагієв Не вгамовувався, і коли прийшов час оцінювати гравців, він має намір піднімав не ті цифри, які слід було. Через нього Маслякова довелося просити журі переголосувати. А особисто Нагієву Олександр Васильович запропонував більше не з'являтися на КВНі в якості судді, якщо він буде і далі так погано себе вести.

Деякий час назад від Маслякова і Гусмана дісталося Леоніду Ярмольник і Сергію Шолохова. В одній з фінальних ігор КВН, коли судді озвучують свої враження від побаченого, як то не так висловився Сергій Шолохов. Йому здалася пошловатой жарт про другому підборідді Алли Пугачової, і він попросив гравців бути покорректнее в виразах. Тоді Юлій Гусман заявив Шолохова, що той взагалі нічого не розуміє в КВК.

А Леонід Ярмольник одного разу оцінив в 6 балів «Привітання» команди Владивостока. Притому, що інші судді більше четвірки їм не поставили. Олександр Масляков покартав Ярмольника, мовляв, потім за кулісами поясниш мені, чому ти так вчинив. З тих пір ні Шолохов, ні Ярмоленко в журі не з'являлися. Згодом актор пояснив свій відхід з суддівського складу КВН: «Ми посперечалися з Масляковим, хто з нас більше любить президента. Переміг Олександр Васильович ». Дійсно, жодне російське телешоу НЕ удостоювалися такої уваги влади. На відкритті нового молодіжного центру «Планета КВН» були присутні і Сергій Собянін, і Володимир Путін.

Прибуткова справа: переможців не судять

За достовірною інформацією Forbes, дохід компанії Олександра Маслякова «АМіК» становить не менше $ 3,5 млн на рік. Ці гроші йдуть і від телетрансляцій, і від гастрольних турів команд КВН, і від сольних виступів учасників кавеенівських ліг.

КВН стабільно стоїть в перших рядках рейтингу всіх гумористичних програм російського ТБ. Доступ гравців до телеефіру контролює особисто Олександр Масляков і його сім'я. Ексклюзивні права на покази Першому каналу продає його компанія «АМіК». При цьому «АМіК» зовсім витрачається на виробництво контенту. Написання сценаріїв, постановку номерів і високі бали для команд оплачують спонсори.

Для прикладу, у 2014 році Міністерство Чеченської Республіки офіційно розмістило на сайті держзакупівель замовлення на участь збірної Чечні в 1/4 фіналу КВН. При цьому відповідний контракт на 5,5 млн рублів був укладений за два з половиною місяці до того, як команда туди пробилася.

А судді хто?