Полезные материалы

Наслідки носіння взуття на високих підборах: шкода високих каблуків | Асоціація підприємств легкої промисловості Республіки Казахстан

Мільйони жінок всього світу носять взуття на високих підборах і просто обожнюють її, вони готові витратити цілий статок на пару нових туфель і з посмішкою переносити біль, яка виникає при їх носінні. Але, як і в багатьох інших модних божевілля давно минулих днів, дослідники знайшли в цьому безліч недоліків - ними було доведено, що носіння взуття на високих підборах навіть протягом відносно короткого періоду часу може впливати на організм. Вчені стверджують, що хода молодих жінок, які носять каблуки більше 40 годин на тиждень (навіть в разі, коли вони взувають взуття на низьких підборах), сильно відрізняється від ходи жінок, які не носять взуття на підборах. В майбутньому це призводить до травм і деформацій стопи.

Вплив взуття з високим каблуком на ступні

Взуття на високих підборах, безсумнівно, має великий вплив на ступні. Носіння такого взуття несе шкідливий вплив на ступні, яке в майбутньому може вилитися в постійні болі або навіть необхідність хірургічного лікування. Згодом, взуття на високих підборах або взуття з вузьким або загостреним носком може викликати: Бурсит великого пальця

Бурсит великого пальця стопи - кісткові нарости, які з'являються навколо основи великого пальця, і провокують його загинання в сторону інших пальців, що може викликати хворобливі відчуття; Мозолі - це потовщення ділянки шкіри, яке зазвичай з'являється після тривалого тертя. Згодом мозолі можуть викликати біль, часто з'являються разом з бурситом великого пальця стопи; Молотоподобний палець - це стан виникає, коли кінець пальця, часто другого, загинається донизу через носіння тісного та незручного взуття, яке призводить до деформації. Такий стан можна виправити тільки за допомогою медичних пристосувань або хірургічного втручання; Неврома Мортона - це пошкодження нервів в області плесна, яке призводить до потовщення тканин, а далі до болів і оніміння. Часто для зняття симптомів доводиться вдаватися до хірургічного втручання і видаляти частину тканини; Шишка: технічна назва цього стану - деформація Хаглунд. Це кістковий наріст на п'яті, який з'являється в результаті постійного тертя і тиску твердого задника і ремінців взуття на високих підборах. Єдиним способом вилікувати цей стан є хірургічний, за допомогою якого видаляється зайва кісткова тканина; Метатарзалгія - це хворобливе запалення головок плеснових кісток стопи в результаті постійного тиску на метатарзальних кістки, які розташовані між пальцями і підйомом ступи.

Носіння взуття на високих підборах підвищує ризик ушкоджень щиколотки, оскільки воно впливає на баланс: чим вище платформа або каблук, тим вище ризик. Жінкам невисокого зросту з короткими ногами і маленькими ступнями стає набагато важче ходити. При ходьбі в туфлях на високих підборах хода у них сильно змінюється, на відміну від випадків, коли вони носять взуття на плоскому каблуці, оскільки, завдяки каблуків, їх зростання значно збільшується, а, отже, їм доводиться балансувати, що часто призводить до ризику падінь , а отже до деформації, розтягування і переломів щиколотки.

Вплив взуття з високим каблуком на ноги і коліна

Носіння взуття на високих підборах впливає на ноги і коліна. Звичайно, взуття на високих підборах візуально подовжує ноги і покращує їх форму, але вона може і провокувати появу деяких серйозних проблем, які викликають труднощі при ходьбі, навіть якщо Ви надягнете взуття на плоскому каблуці. Ахіллесова сухожилля: носіння взуття на високих підборах викликають значне скорочення Ахіллесова сухожилля, що вже через відносно короткий період часу може викликати серйозні проблеми з ходьбою, оскільки це сухожилля відповідає за амортизацію стопи; цю функцію беруть на себе м'язи гомілки, що може призвести до травм; Литкові м'язи: як і у випадку з ахіллесовим сухожиллям носіння взуття на високих підборах викликає скорочення камбаловидной і литкового м'яза. Згодом це може привести до ригідності литкових м'язів, що буде викликати болі при носінні взуття на високих підборах; Коліна: високі каблуки значно збільшують тиск на коліна, особливо на внутрішню їх частина, саме тут найчастіше розвивається остеоартрит у жінок. Одне з досліджень показало, що тиск на колінний суглоб збільшується на 26%, що є значним показником, беручи до уваги сили, яким вже схильний колінний суглоб.

Вплив взуття з високим каблуком на стегна і хребет

Носіння взуття на високих підборах змінює механіку всього тіла, в результаті чого здебільшого тіла потрібно якось балансувати для того, щоб уникнути падіння. Незважаючи на те, що виглядаєте Ви, можливо, і добре, це стан зміненої механіки тіла може спровокувати деформацію стегон і хребта. Високі каблуки змушують таз видаватися вперед, збільшуючи поперековий вигин і змушуючи випинатися сідниці. Це може створювати значний тиск на поперековий відділ, що в майбутньому може привести до проблем з хребтом. Страждають також і стегна, адже литкові м'язи при носінні взуття на високих підборах працюють не так ефективно, як без неї, і тому деяку частину навантаження переймають на себе стегнові м'язи. З плином часу це може викликати пошкодження дрібної мускулатури навколо стегнових суглобів, які відповідають за нормальну ходу.

Наші рекомендації

Нижче ми наводимо деякі поради для тих, хто все-таки не хоче відмовлятися від взуття на високих підборах.

Як можна звести потенційну шкоду високих каблуків до мінімуму: Обмежте носіння взуття на високих підборах до 2-3 разів на тиждень. Якщо це неможливо, намагайтеся знімати їх настільки часто, наскільки це можливо, наприклад, сидячи за столом;

Коли Ви сидите, спробуйте частіше згинати й розгинати ноги, так Ви допоможете литкових м'язів залишатися в тонусі;

Віддайте перевагу танкетки, а не каблуків-шпильок, адже танкетка забезпечує кращу підтримку Вашої ступні;

Взуття краще купувати в кінці дня, адже ступні трохи набрякають за день, тому вони трохи збільшуються в розмірах, що забезпечить Вам більш зручну посадку. Природно, взуття на високих підборах робить Ваші ноги стрункими і привабливими. Однак при частому носінні вона може провокувати появу серйозних проблем.

Тому радимо Вам одягати туфлі на шпильках тільки у свята; віддайте перевагу більш комфортного взуття, яка забезпечить кращу підтримку Вашої ступні, що сприятливо відіб'ється на всьому тілі. При використанні матеріалу активне посилання на www.webmedinfo.ru обов'язкове. Поділіться: 4421

джерело: http://www.webmedinfo.ru/posledstviya-nosheniya-obuvi-na-vysokom-kabluke-vred-vysokix-kablukov.html

У Митному союзі пропонують заборонити кеди і високий каблук

com/news/detail/id/1387654/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter> http://newsland.com/news/detail/id/1387654/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Слідом за мереживними трусами російських жінок хочуть позбавити балеток і туфель на шпильці.

Популярні кеди, балетки і каблуки-шпильки можуть бути оголошені поза законом у зв'язку з небезпекою, яку вони несуть для здоров'я росіян. Депутат нижньої палати парламенту Олег Міхєєв ( «Справедлива Росія») направив звернення (є в розпорядженні «Известий») на ім'я глави Євразійської економічної комісії Віктора Христенка. У своїй пропозиції парламентарій пропонує включити нові медичні ортопедичні вимоги до взуття в техрегламент Митного союзу. Серед іншого першої в опалу депутата потрапила взуття з плоскою підошвою - кеди і балетки, а також взуття з високим каблуком. Всі ці модифікації взуття, хоч і користуються великим попитом у населення, призводять до порушень будови стопи.

Олег Міхєєв зазначив, що, згідно зі статистикою, близько 40% дорослого населення страждає плоскостопістю. Багато в чому і через це в 2014 році відбувся перший призов юнаків до ВС Росії з плоскостопістю, так як без цього захворювання знайти призовника, за словами депутата, практично неможливо.

- Раніше від незручного взуття страждали в основному жінки, оскільки левову частку ускладнень викликають високі підбори-шпильки, носіння яких призводить до розвитку поперечної плоскостопості, бурситу, невромами, деформацій і інших ускладнень, - розповів Міхєєв. - Але тепер в групу ризику потрапляють і чоловіки. Модні кеди, лоуфери, мокасини без каблука - теж небезпечні для здоров'я. У такому взутті не підтримує подовжній звід стопи, результат - плоскостопість, деформація м'язів гомілки, варикоз нижніх кінцівок, хронічна венозна недостатність.

Сьогоднішній регламент Митного союзу на взуття визначає параметри міцності кріплень деталей, водонепроникності, хімічний склад, проте біомеханічних і ортопедичних вимог в ньому немає.

У прес-службі Євразійської економічної комісії (ЄЕК) «Известиям» повідомили, що там розглядають будь-яку пропозицію по зміні технічного регламенту і в залежності від обгрунтованості пропозицій вносять свої корективи.

- Є певна процедура, відповідно до якої це буде відбуватися. За час вступу до нас ініціатива передається експертній раді, який складається з профільних фахівців. Однак саме внесення поправок в регламенти у нас законодавчо не закріплено, а в зверненні депутата Міхєєва мова йде про поправку до вже прийнятих регламенти, - зауважили в ЄЕК. - Тому не можна точно сказати, як довго буде розглядатися його ініціатива, але те, що їй буде приділено належну увагу, можна сказати, абсолютно точно.

Фахівці-медики також вважають, що відсутність чітких параметрів і обмежень на виробництво і реалізацію взуття створюють проблеми зі здоров'ям громадян.

- Загроза здоров'ю через носіння високих каблуків і плоскому взутті дійсно існує. Причому це стосується не тільки жінок, а й чоловіків і навіть дітей. Каблук вище 4,5 см руйнує не тільки стопу, а й колінні суглоби, кістки тазу, впливаючи на жіночі органи, приводячи до опущення стінок піхви, випадання матки, а також впливає на суглоби хребта і навіть головний мозок, - розповів хірург-ортопед Володимир Хорошев. - В кінцевому підсумку це призводить до неуважності, втрати уваги, пізніше - втрати пам'яті, ранньої інвалідності.

Також лікар зауважив, що в європейських країнах зовсім інше ставлення до виробництва і носіння взуття.

- Треба відзначити, що в СРСР за цим теж особливо не стежили. А ось в країнах Європи популярність ортопедичних устілок і правильний вибір взуття дають пенсіонерам можливість і в 80, і часом навіть в 90 років ходити нормально, тоді як наші пенсіонери через неуважність до цього питання вже в 55-60 років часом ледве пересувають ноги, - сказав Хорошев.

Однак автор проекту Alevtina Project і дизайнер взуття Алевтина Кам'янецька вважає, що від висоти каблука нічого не залежить.

- Вибираючи собі взуття, важливо звернути увагу на марку виробника, якість колодки, порівняти це з власними параметрами. Якщо колодка зроблена відповідно до анатомічними особливостями стопи, що частіше зустрічається у виробників фірмового взуття і взуття ручної роботи і майже ніколи не буває правилом у виробництві дешевої китайської взуття, то вона безпечна для здоров'я, - заявила вона. - У мене самої величезна колекція взуття, є серед неї і модельна, на підборах. Однак в сумці я намагаюся носити змінне взуття без каблука, яка рятує мене в тих випадках, коли потрібно дати ногам відпочинок протягом дня або ж зберегти модельну на нерівному ділянці дороги.

Деякий час назад на території Митного союзу була введена заборона на виробництво, ввезення і продаж мереживних трусів через те, що ця продукція не відповідала техрегламенту МС. Захисником мереживних трусів тоді виступив заступник голови Мінпромторгу Віктор Євтухов, який обіцяв домогтися скасування цієї заборони в Росії.

поділитися в соц мережах:
Com/news/detail/id/1387654/?