Полезные материалы

підвищений інсулін. як знизити інсулін

  1. підвищений інсулін. А що таке інсулін?
  2. як знизити інсулін відео
  3. як знизити інсулін? Чи не худну 🙁
  4. що таке інсулінорезистентність
  5. Інсулінорезистентність. аналізи
  6. підвищений інсулін і гліколіз
  7. чи допоможе біг при підвищеному інсуліні

підвищений інсулін, як правило, не обіцяє нічого хорошого.
як знизити інсулін без поїдання пігулок?
виліковний чи діабет-2?
сьогодні в статті обговорюємо метод зниження інсуліну підвищений інсулін, як правило, не обіцяє нічого хорошого

підвищений інсулін. як знизити інсулін

підвищений інсулін. А що таке інсулін?

Отже, друзі мої, для тих, хто на каналі вперше або для тих, хто хотів би освіжити свою пам'ять, ролик про інсулін перебуває ось тут . Всім дуже і дуже раджу його подивитися. Зараз я коротко поясню, що ж таке інсулін, дуже коротко, щоб цей ролик був автономним. Інсулін - це наш основний транспортний гормон. Він займається транспортуванням глюкози, тягає він в глікоген в м'язи, власне кажучи, тягає він її в жир в наш. Проблема полягає в тому, що пояснити йому, куди тягати, не виходить. Він тягає туди, куди вважає за потрібне.

І є у інсуліну одна не дуже гарна особливість - він намертво блокує ліполіз, один з етапів жироспалювання. Якщо ми хочемо позбутися жиру на високих рівнях інсуліну жирові клітини адипоцити не віддають тригліцериди в кров, відповідно, у нас не може бути схуднення за рахунок жирової тканини, тобто жир ми не втрачаємо на високих рівнях інсуліну.

Саме тому завжди на протязі 2 років на своєму каналі я розповідав про те, що для того щоб не допускати сплесків інсуліну, які на рецепторном рівні блокують це саме жиросжигание, необхідно уникати вживання продуктів, які мають високий глікемічний індекс і вуглеводних продуктів у великій кількості. Тому що вони викликають підняття рівня глюкози, а інсулін якраз глюкозу тягає і слідом за цим підвищується рівень інсуліну. Глюкозу він, звичайно, перетягав, але при цьому заблокує жиросжигание.

як знизити інсулін відео

як знизити інсулін? Чи не худну 🙁

Однак сьогодні ми розглянемо більш складне питання - яким же чином нам можна знизити рівень інсуліну в тому випадку, якщо ми харчуємося правильно, тобто ми не їмо солодкого, ми не їмо мучного, ми не їмо цукерок ніяких, ми не п'ємо солодкої газованої води, ми робимо все правильно, а рівень інсуліну у нас настільки високий при цьому, що схуднути виходить з великим-великим трудом. Ми худнемо, але якось не дуже добре, що з цим робити, і з чим пов'язана така проблема?

Отже, сьогодні я вам розповім коротко опеньків-таки про таке поняття, як інсулінорезистентність. Тема ця дуже велика, інсулінорезистентність, перший крок до діабету-2 (інсуліннезалежний.) Це перший крок до різного роду хвороб, він завжди супроводжує ожиріння, тому про інсулінорезистентність буде окремий ролик.

Але сьогодні я розповім коротко, чому так відбувається. Значить якщо ми все робимо правильно, а рівень інсуліну у нас все одно високий, це означає, що у нас з'явилася інсулінорезистентність.

що таке інсулінорезистентність

Що це означає? Це метаболічне порушення і це порушення відображає той факт, що м'язові і інші тканини погано взаємодіють з інсуліном, заважаючи інсуліну доставляти глюкозу в ці тканини.

Насправді причин дуже багато, це все буде окремо, але зараз основна проблема, яку ми будемо розглядати, це те, що у нас піднімається рівень глюкози. У відповідь на це підшлункова залоза бета-клітинами починає секретувати наш гормон інсулін, але у відповідь на секрецію інсуліну, який тягає на собі цю глюкозу, рецептори тканин не хочуть його приймати.

Що відбувається? У нас відбувається так звана компенсаторна гіперінсулінемія, тобто підшлункова залоза починає нарощувати і нарощувати, і нарощувати секрецію інсуліну, і рівень інсуліну зашкалює. Коли його дуже багато, тоді вже хоч якось ці рецептори тканини починають утилізувати цю саму глюкозу.

Інсулінорезистентність. аналізи

До тих пір, поки підшлункова залоза справляється з цим, з рівнем глюкози, підтримуючи його в нормальному стані, ви, якщо здасте аналіз на кров, ви нічого не помітите, у вас буде цукор в нормі, той же самий глікірованний гемоглобін, а поджелудочная- то заліза насправді працює на знос, вона оре і оре, і оре, і оре.

І рано чи пізно з роками призводить це до того, що підшлункова залоза говорить «пф, все, я скінчилася, здрастуй, діабет». Але це те, що нас чекає в найближчому майбутньому, може бути, через 10-20 років, а зараз-то у нас проблема, що ми не можемо через це схуднути, тому що інсуліну дуже багато, він блокує жиросжигание. Ось ми дієту тримаємо і начебто харчуємося правильно, а що-то у нас все хреново йде, повільно-повільно-повільно. Що ж з цим робити?

Відповідь, як не дивно, знаходиться в цьому ролику , Який я недавно записав, і я тоді сказав, що до цього ролику буде дуже багато відсилань. І ось сьогодні перша з цих посилань. Вся фішка, яким чином ми можемо знизити інсулін, криється саме в способах освіти енергії для нашого тіла.

Коротенько я розповім про те, що наше тіло працює на аденоізінтріфосфате (АТФ), це наша енергетична розмінна монета. Абсолютно все, від м'язових рухів до роботи мозку, воно все абсолютно задіюється за допомогою АТФ. АТФ - це універсальне паливо. Питання в тому, що запасів цього палива дуже мало, на пару секунд вистачає роботи і далі йдуть різні способи ресинтезу АТФ з глюкози, з жирів, з глікогену, з білків, з чого завгодно.

підвищений інсулін і гліколіз

Зараз ми розглянемо такий етап ресинтезу АТФ, як гліколіз. Чим він примітний? Гліколіз примітний тим, що при ресинтезі АТФ, за допомогою анаеробного гліколізу у нас утворюються лише жалюгідні 2 молекули АТФ, а далі лактат.

Коли ви піднімаєте штангу або працюєте гантелями, у вас починає м'язи палити секунд через сорок - через хвилину, так? Це як раз наслідок того, що у вас накопичився лактат, молочна кислота, це печіння в м'язах. Це означає, що ви працюєте в анаеробному режимі. Однак що ж в цьому хорошого? Що ж в цьому хорошого, коли там всього лише 2 молекули АТФ?

А хорошого в цьому те, що саме цей гліколіз запускає цілий ланцюжок адаптаційних процесів нашого організму, які підвищують чутливість тканин до інсуліну. Значить, ще раз тепер уважно. Інсулін взаємодіє з нашими тканинами, протягуючи туди глюкозу за допомогою рецепторів. Це особливі білки, в якому інсулін чіпляється, і він в змозі протягнути туди глюкозу.

Коли у нас розвивається інсулінорезистентність, це означає, що у нас або рецепторів мало, або вони нечутливі. Тобто навколо рецептора плавають молекули інсуліну з глюкозою, а рецептор сидить такий «а-а, плавай далі, мені нічого не треба», я ніби як би і готовий прийняти, у нас голод-то є енергетичний, але я млявий. І тут ви починаєте працювати залізом, зі штангою. Ви змушуєте свої м'язи працювати, до того ж працювати не просто, а в анаеробному режимі, в якому можна отримати з кожної молекули глюкози всього лише жалюгідні 2 молекули АТФ, а енергії-то треба багато, ой, як багато. До чого це призводить?

Це призводить до того, що тушка починає панікувати. Вона каже: «Хлопці, нас вбивають, нас змушують працювати, треба вичерпати всю глюкозу, яка в крові є». А яким чином можна вичерпати всю глюкозу в крові, яка є? Єдиним способом - підвищуючи чутливість цих самих рецепторів до інсуліну. Ось в чому фішка. Отже, ви працюєте в анаеробному режимі, отримуєте з цього всього 2 молекули АТФ. Тіло починає панікувати, і для того щоб вичерпати всю глюкозу, яка є, тому що ви женете і женіть, і женіть, ви тренуєтеся, вона починає підвищувати як адаптаційного механізму чутливість тканин.

як знизити інсулін

Притому найцікавіше, що підвищується чутливість тільки м'язової тканини до інсуліну. Жир-то не працює, тільки м'язи працюють. До чого це призводить? Це означає, у нас інсуліну, для того щоб дотягнути глюкозу, потрібно менше, чутливість-то підвищилася. І якщо раніше плавали 10 молекул з глюкозою навколо одного рецептора, він так сидів «е, я взагалі ніяк», то зараз «нас вбивають, дай сюди».

Відповідно, нам вже досить 3 молекул, (це я образно висловлююсь, так, щоб було зрозуміло) Нам вже досить 3 молекул інсуліну з глюкозою, для того щоб до нього причепився якийсь рецептор. До чого це призводить? Це призводить до того, що підшлунковій залозі треба менше напружуватися і менше секретировать інсуліну для того, щоб вся глюкоза утилізувати, притому утилізувати саме м'язами.

Тому що підвищується чутливість м'язових рецепторів, ось що важливо, м'язи-то працюють, жир - немає. І це шикарно. Саме тому, коли у нас є це саме метаболічне порушення, підвищений рівень інсуліну або резистентність до інсуліну, саме тому, коли ми починаємо худнути і раптом у нас постає плато і т.д., нам необхідний не біг на доріжці, а саме анаеробна робота з обтяженнями . Саме вона змушує рецептори м'язової тканини підвищувати чутливість до інсуліну, відповідно, підшлункову залозу секретировать менше інсуліну, тому що рецептори і чутливість підвищили і, в общем-то, багато інсуліну не треба, його вистачає і менше. І, відповідно, як тільки у нас впав рівень інсуліну, ми починаємо спокійно витрачати наші жири за рахунок того, що пішов ліполіз. Вот такой вот механізм.

чи допоможе біг при підвищеному інсуліні

І ось тоді питання на засипку - а чому ж тоді, власне кажучи, не бігова доріжка? Чим вона гірша? А гірше вона, тим, що вона запускає механізм ресинтезу АТФ за рахунок окислення жирних кислот. Так, ми витрачаємо жири, якщо вони там є, звичайно, і отримуємо в якості енергії аж 138 в середньому молекул АТФ на 1 жирну кислоту, це дуже багато, це не 2, які ми отримуємо при анаеробному гліколізі.

Але це не підвищує чутливість м'язової тканини до інсуліну, тому що жирні кислоти протягуються через внутрішню мембрану мітохондрії зовсім навіть не інсуліном, йому все одно. Крім того, високий рівень інсуліну нам реально заважає схуднути і отримати ці самі жирні кислоти. Тому бігова доріжка для підвищення чутливості м'язових рецепторів до інсуліну і, відповідно, зниження рівня інсуліну, не підходить. Ось такий от секрет.

Що ж, друзі мої, на сьогодні це все, підписуйтесь на канал . Нагадую, з вами був Базиліо, фахівець з почину, чи не кидання нового життя з понеділка, канал FreshLife28 . На сьогодні все, всім до побачення.

А що таке інсулін?
К знизити інсулін без поїдання пігулок?
Виліковний чи діабет-2?
А що таке інсулін?
Ми худнемо, але якось не дуже добре, що з цим робити, і з чим пов'язана така проблема?
Що відбувається?
Що ж з цим робити?
Чим він примітний?
Коли ви піднімаєте штангу або працюєте гантелями, у вас починає м'язи палити секунд через сорок - через хвилину, так?
Однак що ж в цьому хорошого?