Полезные материалы

Продукти з високим і низьким глікемічним індексом

  1. Наші читачі пишуть Тема: Схудла на 18кг без дієт Від кого: Людмила С. ([email protected]) Кому:...
  2. Глікемічний індекс фруктів
  3. Крупи для схуднення
  4. шкідливі продукти
  5. Як знизити глікемічний індекс продуктів
  6. Навіщо вважати і повна таблиця

Наші читачі пишуть

Тема: Схудла на 18кг без дієт

Від кого: Людмила С. ([email protected])

Кому: Адміністрації taliya.ru

Доброго дня! Мене звуть Людмила, хочу висловити свою вдячність Вам та вашому сайту. Нарешті таки я змогла позбутися від зайвої ваги. Веду активний спосіб життя, вийшла заміж, живу і радію кожному моменту!

А ось і моя історія

Ще з дитинства я була досить повною дівчинкою, в школі весь час дражнили, навіть вчителі називали мене помпушечкой ... це було особливо жахливо. Коли надійшла в універ на мене зовсім перестали звертати уваги, я перетворилася в тиху закомплексовану, жирну Зубрилов. Чого тільки не пробувала, щоб схуднути ... І дієти і всякі зелені кави, рідкі каштани, шокосліми. Зараз навіть не згадаю, а грошей то скільки витратила на всю цю марну фігню ...

Все змінилося, коли я випадково натрапила на одну статтю в інтернеті. Не уявляєте на скільки ця стаття змінила моє життя. Ні, не подумайте, там немає ніякого надсекретного методу схуднення, якими рясніє весь інтернет. Все просто і логічно. Всього за 2 тижні я схудла на 7 кг. У загальній сумі за 2 місяці на 18 кг! З'явилася енергія і бажання жити, записалася в тренажерку, щоб підкачати попу. І так, нарешті-таки я знайшла молоду людину, яка вже тепер став моїм чоловіком, любить мене шалено і я його теж. Вибачте, що так сумбурно пишу, просто згадую все на емоціях :)

Дівчата, для тих перепробував купу всяких дієт і методик по схудненню, але так і не зміг позбутися від зайвої ваги, приділіть 5 хвилин і прочитайте цю статтю. Я обіцяю, ви не пошкодуєте!

Перейти до статті >>>

  • бурий рис;
  • гречка;
  • сочевиця;
  • кисломолочні продукти;
  • несолодкі овочі та фрукти;
  • хліб з борошна грубого помелу.

Перераховані вище їжа повинна бути включена в щоденний раціон і може вживатися в будь-яких кількостях. Рис, гречку і сочевицю слід попередньо відварювати. А ось м'ясо і жири практично не мають вуглеводів, тому для них глікемічний показник не складається.

Як змусити себе правильно харчуватися

Людям, склад щоденного меню яких строго дозується, повинні цуратися перевищення дозування небезпечних продуктів. Уникнути серйозних наслідків можна, вчасно звернувшись за допомогою до фахівця. Так, реально буде розрахувати оптимальну порцію і графік харчування, який допоможе поліпшити самопочуття і схуднути .

Для успішного схуднення також важливо враховувати калорійність з'їденої їжі . Наприклад, сніданок неодмінно повинен бути ситним і багатим харчовими волокнами , Обід здоровим, а вечерю легким. Добре б планувати його задовго до відходу до сну. Глікемічний індекс рекомендованих продуктів харчування представить таблиця, наведена далі.

Їжа Глікемічний показник Кількість калорій на 100 г. Відварену картоплю 65 75 Овочеве рагу 55 100 Капуста квашена 15 17 Салат з огірків і помідорів 15 30 Отварная буряк 64 54 Отварная сочевиця 25 128 Гарбуз на пару 75 23 Квасоля запечена 40 127 Кабачок смажений 75 104 Білі гриби мариновані 12 30 Свіжа зелень (петрушка, кріп) 15 31

Ці продукти корисні для схуднення і їх слід будь-що-будь вводити в раціон. Проте уникати потрібно великої кількості смажених страв, в тому числі овочевих.

Вживання виключно здорової їжі і легкі фізичні навантаження гарантують зведення рівня глюкози в крові до мінімуму.

Глікемічний індекс фруктів

Глікемічний індекс фруктів багато залишають без уваги, і абсолютно марно. У них міститься маса вітамінів, мінеральних речовин, клітковини. Харчові волокна сприяють нормалізації роботи кишечника, що важливо для плавного схуднення. Крім того, у фруктах відсутні жири і присутні вуглеводи в невеликій кількості. Вони знижують апетит, а також зменшують загальну калорійність їжі.

Деякі плоди, наприклад, банани, бажано їсти вранці. Так, вони принесуть організму багато енергії і мінімум шкоди. Внизу наведено таблицю, яка містить інформацію про найбільш популярних фруктах.

Фрукти свіжі Глікемічний показник Кількість калорій на 100 рр. Апельсини 35 38 Грейпфрут 22 35 Банани 60 91 Яблука 30 44 Абрикоси 20 40 Груші 34 42 Хурма 55 60

Для схуднення корисний також свіжовичавлений фруктовий сік, який замінить пакетовані напої. Фахівці радять вживати вищенаведені види плодів щодня для того, щоб наситити організм вітамінами та поживними речовинами.

Глікемічний індекс цитрусових фруктів низький, а користь, яку вони приносять - відчутна. Уникати слід лише надмірного вживання солодких плодів, особливо ввечері.

Крупи для схуднення

Глікемічний індекс круп вкрай важливий, оскільки ці продукти є незамінними в раціоні кожної людини. Вони багаті харчовими волокнами, прекрасно насичують і допомагають залишатися в гарній формі. Залежно від сорту, крупа може піднімати або знижувати рівень глюкози в крові.

Розглянемо виключно корисні види зерен у вигляді каш на воді, які наведені в таблиці нижче.

Крупа Глікемічний показник Кількість калорій на 100 рр. Гречка 50 153 Пшоно 70 134 Перловка 25 50 Геркулес 66 49

Особливо цінна гречана каша. З огляду на невеликій калорійності і присутності в ній амінокислот, білків і антиоксидантів її рекомендують для харчування людей, хворих на цукровий діабет і тих, хто хоче позбутися зайвої ваги. Існує навіть спеціальна гречана дієта а так само особлива дієта на кашах .

Глікемічний індекс такого виду крупи незначний, внаслідок цього її допускається є більш ніж 1 раз на день.

Пшоняна каша також підходить для здорового способу життя. Її гликемия безпосередньо залежить від інтенсивності теплової обробки - чим рідині крупа, тим менше буде в крові глюкози.

Перлова каша є найбільш здоровою, так як вона результативно знижує апетит, а також містить лізин. Ця речовина вдосконалює якість шкірних покривів і омолоджує організм.

Завдяки щоденному вживанню геркулесу у людини підвищується рівень серотоніну, а зайва вага йде назавжди.

шкідливі продукти

Глікемічний індекс деяких продуктів настільки великий, що організм стрімко розщеплює вуглеводи в їх складі і відкладає глюкозу в підшкірні жирові резерви.

Наведений нижче список включає в себе шкідливу для людини їжу з підвищеним глікемічним індексом:

  • білий хліб;
  • чіпси;
  • газовані напої та пакетовані соки;
  • кондитерські вироби.

Така їжа, як правило, не містить цінної клітковини. Термічна обробка сприяє високому глікемічним показником, тому не слід зловживати смаженою їжею.

Глікемічний індекс і калорійність страв повинні знати люди, які хворіють на цукровий діабет або мають надлишкову масу тіла. Таким чином, вони зможуть тримати під контролем рівень глюкози в крові і стежити за загальним станом свого здоров'я. До речі, проблемна шкіра часто є наслідком вживання в їжу великої кількості їжі з високим рівнем глікемії. Організм в цьому випадку не може позбутися від токсинів і шлаків.

Глікемічний індекс деяких смачненького викликає різкий підйом рівня цукру в крові. У цей момент ми відчуваємо приємну ситість, але також організм виділяє після трапези багато інсуліну, який покликаний знижувати кількість цукру в крові, доставляючи його в клітини. Так, відчуття насичення швидко йде, виникає голод. Людина з'їдає наступну порцію улюбленої страви, а потім ще одну. Настає залежність від солодких і калорійних страв. Якщо це про Вас, то раджу дізнатися як відмовитися від солодкого .

Вчені навели докази, що часте вживання їжі з високим рівнем глікемії додатково завантажує підшлункову залозу, порушує синтез інсуліну. В результаті людина страждає від зниження чутливості організму до виробляється гормону, що згубно відбивається на його здоров'я і масі тіла. Сприяє цьому і підвищений апетит.

Як знизити глікемічний індекс продуктів

Глікемічний індекс має властивість змінюватися від впливу різних чинників. Розберемо список хитрощів, які знизять апетит і зроблять шкідливі страви корисними. Отже, зменшити рівень глікемії допоможуть наступні прийоми:

  • додавайте в блюда готову клітковину;
  • їжте салати або овочі перед прийомом їжі;
  • продукти слід варити а не смажити;
  • вибирайте трохи недостиглі фрукти;
  • їжте якомога більше овочів.

Харчові волокна знижують показник глікемії, а ось жири, навпаки, збільшують його. Тому так важливо правильно вибирати продукти на кожен день. Відомо, що збільшення в раціоні білкової їжі зменшує рівень цукру в крові за рахунок довгого перетравлення.

Важливо знати, що при довгому варінні або смаженні глікемічний показник буде ставати більш високим. Наприклад, розварені макарони набагато шкідливіше тих, які залишилися трохи сирими.

Лимонний сік і оцет - відмінний спосіб зробити їжу корисніше і смачніше. Живильні речовини будуть надходити в організм повільніше, а значить, і збільшення глікемії буде незначним.

Особливу увагу потрібно приділити переваги фруктам і овочам. Перестиглі плоди збагачені природними цукрами, які можуть виявитися шкідливими для діабетиків і тих, хто хоче скинути зайві кілограми. Саме завдяки цьому таке блюдо, як відварна молода картопля набагато корисніше старих і обсмажених бульб. Низький глікемічний індекс їжі - це основний крок на шляху до здоров'я і благополуччя.

Навіщо вважати і повна таблиця

У сучасному світі все частіше люди хворіють на цукровий діабет, страждають від порушення обміну речовин і зайвої ваги. Велика кількість їжі з високим глікемічним індексом на полицях магазинів істотно ускладнює вибір продуктів для ефективного схуднення і нормалізації роботи внутрішніх органів.

Схвалений список корисних і нешкідливих продуктів допомагає людині правильно підійти до складання раціону на кожен день і приготування їжі. Низький глікемічний індекс гречаної каші, хлібців, овочевих супів і кисломолочних напоїв сприяє правильній роботі кишечника, виведенню з організму токсинів, а також тримає нормальний рівень цукру в крові.

За бажанням людини, повна зведення продуктів, які йому підходять, може бути складена доктором виходячи з індивідуальних особливостей пацієнта.

Продукти з високим і низьким глікемічним індексом Посилання на основну публікацію