Полезные материалы

Як правильно відрегулювати висоту сидіння на своєму велосипеді

Установка правильної висоти сидіння на велосипеді, здавалося б, така проста річ, що ви могли подумати, що автори цієї статті опишуть Вам кращий метод і справа в капелюсі, але не тут-то було Установка правильної висоти сидіння на велосипеді, здавалося б, така проста річ, що ви могли подумати, що автори цієї статті опишуть Вам кращий метод і справа в капелюсі, але не тут-то було!

З одного боку, всі експерти сходяться на думці, що якщо ви неправильно відрегулюєте висоту сидіння, наслідки можуть бути сумними. Дослідження показують, що занижений рівень сидіння може скоротити час настання втоми на цілих 12 відсотків.

Отже велосипедисти з обмеженим часом, дійсно можуть отримати більше від коротшою тренування за рахунок установки рівня сидіння, відмінного від оптимального і таким чином, створивши собі додаткове навантаження.

Це цікава теорія, але навіть, якщо зробити так, то все-одно потрібно знати, як же визначається ця «правильна» висота, щоб знати в яку сторону усложнять.Чітайте далі, щоб з'ясувати, як саме це зробити ...

1 Метод п'яти

Кожен власник велосипедного магазину або інструктор тренажерного залу підкаже вам цей метод. Ви розміщуєте п'яту Вашого взуття на педаль і ставив висоту сідла так, щоб ваша нога стояла прямо, в нижній частині циклу педалі, а таз залишався в горизонтальному положенні.

Незважаючи на це, немає практично ніяких наукових обгрунтувань, щоб довести правильність цього методу, і це часто призводить до заниженої висота сідла.

Професор Університету для Жінок в Міссісіпі, Вілл Пелевер, який написав кілька статей, які порівнюють методи пошуку найкращого рівня сидіння, стверджує: «Основна проблема полягає в тому, що цей метод не враховує індивідуальні відмінності в стегні, гомілки і довжині ніг.»

2. Метод 109%

Більш надійний метод був розроблений Хемлі і Томасом в статті 1967 г. Вони експериментували з різними рівнями висоти сідла і виявили, що ідеальним було становище, коли сідло було розташоване на висоті 109% від довжини ваших ніг, при вимірюванні від осі педалі (в нижньому положенні ) до верхньої частини сидіння.

При цьому, вимірювання потрібно проводити по внутрішній частині Ваших ніг (стоячи на підлозі) від ступні до рівня промежини. Для цього, встаньте лицем до стіни і покладіть досить-таки товсту книгу між ніг, як ніби це сідло. Стійте прямо, п'яти на підлозі, верхня частина книги краєм стосується стінки.

Відстань від підлоги до верхньої частини книги є шуканої величиною. Найкраще, щоб виміряти його кілька разів і обчислити середнє.

Цей метод виявився надзвичайно популярним і рекомендується багатьма тренерами ТОП-рівня. Проте, недавнє дослідження професора Пелевера виявили, що цей метод поступається методу Холмса (див. Нижче).

3 Метод LeMond

Це популярний варіант, заснований на методі 109%. Вперше він був застосований трекратним переможцем Тур де Франс Грегом Лемонд.
Крім того, використовуючи довжину ніг в якості основної величини, ця формула обчислює 88,3% від вашої довжини ніг (обчисленої за методом 109%) і використовує його, щоб виміряти відстань від центру каретки до верхнього краю сидіння.

Пелівер пише, що цей метод часто призводить до різній висоті сидіння, в порівнянні з методом 109%, і хоча він працює для багатьох людей, але це не може бути ідеальним методом для людей, у яких довжина стегна вище середнього.

4 Метод Холмса

Цей метод був спочатку розроблений, щоб знизити кількість травм при їзді на велосипеді, і використовує повністю інший підхід ніж три перераховані вище.
Він використовує пристрій, названий гоніометр для вимірювання кута колінного суглоба в нижній частині ходу педалі. Холмс рекомендує кут між 25 і 35 градусів і ближче до 25 для страждаючих тендинитом колінної чашечки.

Цей метод може вам здатися хитромудрою. Якщо ви його таким вважаєте, то сміливо використовуйте попередні три. Якщо ж ні, то можете придбати гоніометр за 15-20 $, наприклад на Ebay.

Дослідження проф. Пелевера показали, що установка висоти сидіння на основі кута коліна 25 градусів перевершує всі інші методи (в тому числі під кутом 35 градусів). «Використання гониометра і кут 25 градусів, безумовно, метод, який я б рекомендував,» говорить він.

Не покладайтеся на метод «відчуваю себе комфортно». «Якщо ви вже педалювали з рівнем сідла, нижче ніж оптимальний, то на початку можете відчувати себе не дуже звично," говорить Пелевер.

«Тим не менше, як ваше тіло адаптується (як правило, в два-три тижні), в новій позиції будете почувати себе не тільки комфортно, але і зможете підвищити продуктивність при тривалих Велоподорожі (велотурах по Криму).»

Звичайно, якщо ви все ще відчуваєте себе незатишно після декількох тижнів, то вам потрібно буде внести корективи. Найкраще, щоб використовувати кут коліна 25 градусів в якості відправної точки. Попросіть кого-небудь поспостерігати ззаду, щоб гарантувати, що ваші стегна не розгойдуються взад - вперед поперек сідла, коли педаль досягає своєї нижньої точки. Якщо це ваш випадок, то для комфорту, кут повинен бути скоректований у бік підвищення.

«Коли я завершую настройку рівня сідла на чиєму-небудь велосипеді, то їх кут коліна коливаються, як правило, десь між 25 і 30 градусами, але набагато ближче до 25, в більшості випадків», говорить Пелевер.

Дивіться також