Полезные материалы

посадка велосипедиста

  1. Посадка велосипедиста: три позиції - це традиція
  2. Правильна посадка велосипедиста - запорука комфортного катання
  3. сідло
  4. кермо
  5. Висота

Після тривалого катання часто трапляється дуже неприємна річ - ти зістрибує з велосипеда, а все тіло так і ломить. Здавалося б, проїхав не багато, і навантаження особливої не було, а плечі болять, голова від болю в шиї відвалюється, руки затекли, спину ломить. В чому справа? Велосипед неправильний ?! Дороги погані ?! На ці питання можна довго не шукати відповідей, поки в один прекрасний день хтось не підкаже, якою має бути правильна посадка людини, що сидить за кермом велосипеда. Посадка велосипедиста дуже важлива, тому що вона є запорукою комфортних, приємних, тривалих покатушек.

Посадка велосипедиста: три позиції - це традиція

Посадка велосипедиста визначається умовами їзди. Існує три позиції, в яких їздець може відчувати себе «у своїй тарілці». Посадка може бути високим, середнім і низьким. Велосипедист займає перераховані вище положення в залежності від декількох факторів. Такими факторами можуть стати зустрічний або попутний вітер, спуск або підйом, гонка або нешвидка прогулянка, врешті-решт, тип велосипеда, будь то гірський велосипед або спортивний.

Якщо у вас виникне бажання просто покататися по набережній або в парку, насолоджуючись красою навколишнього середовища, ви не станете згинатися, притискати лікті до тулуба, опускаючи тіло до рами Якщо у вас виникне бажання просто покататися по набережній або в парку, насолоджуючись красою навколишнього середовища, ви не станете згинатися, притискати лікті до тулуба, опускаючи тіло до рами. Навпаки, зайнявши природне, рівне становище, злегка зігнувши руки в ліктях для амортизації, притримуючи кермо, ви зможете без особливої ​​напруги оглядати дорогу і навколишню місцевість. При такій посадці легко кататися в нешвидкому темпі, в сторону вітру або на пологих спусках.

Середня посадка велосипедиста характерна для ділянок дороги з підйомами, крутими спусками і зустрічним вітром. Руки зігнуті в ліктях, тулуб більше опущено до рами. Середня посадка більше підходить для велотуристів, які щодня долають великі відстані.

Низьку позицію забезпечує спортивний велосипед. Його пристрій вимагає від гонщика «розкластися» на рамі, впертися руками в спортивний зігнуте кермо і спостерігати за дорогою як би з-під лоба. Руки сильно зігнуті в ліктях, при цьому їх не можна розчепірювати, а потрібно тримати на ширині плечей. Згруповані тіло забезпечує менший опір вітрі.

Правильна посадка велосипедиста - запорука комфортного катання

Навіть в разі правильно обраного режиму катання може виникнути дискомфорт в різних частинах тіла. Для вибору зручної посадки велосипедиста потрібно налаштовувати сам велосипед. Насамперед - перевірити положення сідла, керма, висоту рами або підсідельного штиря.

сідло

Отже, сидіння на велосипеді - це як основа основ техніки їзди, це невід'ємний компонент, який відповідає за посадку велосипедиста, розташування і зручне розміщення його м'якого місця. Якщо сідло відповідає пропорціям і вимогам їздця, то він може уникнути болю на п'ятій точці і зробити приємними всі свої покатушки.

Сидіння повинно бути встановлено чітко горизонтально. Воно не повинно бути опущено ззаду або попереду, інакше руки почнуть або підтягувати тулуб до керма, або утримувати центр ваги, упершись в кермо. Через постійне напруження рук таке навантаження може привести до проблем з шиєю і хребтом.

Сидіння може бути м'яким і жорстким, вузьким і широким Сидіння може бути м'яким і жорстким, вузьким і широким. Вузькі і жорсткі сідла сприяють тривалих поїздок, а широкі і м'які тільки заважають роботі сідничних м'язів і підходять скоріше для початківців. Жорсткі сидіння спочатку можуть викликати неприємні відчуття, але всі недоліки заповнить спеціальна велоодяг з м'якими вставками - «памперсами».

кермо

Взаємозв'язок між сідлом і кермом також визначає посадку велосипедиста. Сидіння повинно бути на одному рівні з рульовим винесенням, а якщо потрібно посадка з великим нахилом тулуба, то вище керма на 5 см.

Для крос-кантрійного катання краще рівний, що не вузький кермо. Чим ширше кермо, тим легше заїжджати на крутий підйом. Якщо на гірському байці тривалий час їхати по трасі, краще обзавестися «рогами» до керма, щоб можна було міняти положення рук, запобігаючи утомі кистей. Керуючись порадами по налаштуванні, не варто забувати про індивідуальні вимоги. Перш за все, комфортно повинно бути тому, чиє воно велосипед.

Перш за все, комфортно повинно бути тому, чиє воно велосипед

Висота

Посадка велосипедиста визначається також висотою сідла, що відповідає зростанню людини. Не повинно бути такого, як за часів популярності «Україна», коли діти каталися на цих громіздких машинах стоячи на педалях , А зупиняючись, ледве-ледве діставали ногами до землі.

В даний час підбір ростовки - не проблема. Можливість регулювати підсідельний штир полегшує це завдання. Потрібно, щоб велосипедист, сидячи в сідлі, без праці діставав до педалей і мав можливість вільно крутити їх, але при цьому не міг торкатися землі. Якщо нога недостатньо випрямляється, потрібно підняти підсідельний штир. Але не варто перестаратися - запас «подседелкі» у вертикальній трубі рами завжди повинен бути достатнім, щоб в момент сильного тиску уникнути тріщин і надламів штиря або рами.

Вибір найбільш зручної посадки велосипедиста і остаточна установка сідла, висоти сидіння і керма проводиться після багаторазових поїздок в різних дорожніх умовах. Правильна комплексна настройка велосипеда і відповідний розмір рами зроблять катання будь-якого гонщика або любителя приємним і безболісним.

Олександра Сіренко , тільки для Dnipro.Bike

PS Відео-дессерт. Чи є серед велосипедистів справжні супермени? Виявляється, є! Сьогоднішній відео роллікі - тому підтвердження.

В чому справа?
Велосипед неправильний ?
Дороги погані ?
Чи є серед велосипедистів справжні супермени?