Полезные материалы

Правила при грі в настільний теніс, вимоги до висоти сітки і приміщенню, ракетка і столів

  1. Загальні правила гри в настільний теніс
  2. Твір подачі в настільному тенісі
  3. Твір ігрового розіграшу
  4. Правила парного розряду в настільному тенісі
  5. активізація гри

Згідно Вікіпедії, настільний теніс виник на кордоні дев'ятнадцятого і двадцятого століть і називався «пінг-понг» через звуків, що видаються при зіткненні між кулькою і ракеткою «пінг» і між кулькою і столом «понг» Згідно Вікіпедії, настільний теніс виник на кордоні дев'ятнадцятого і двадцятого століть і називався «пінг-понг» через звуків, що видаються при зіткненні між кулькою і ракеткою «пінг» і між кулькою і столом «понг». Сама гра доступна практично всім людям, незалежно від віку чи статі, а також фізичної форми. До цієї гри із задоволенням грають і інваліди-колясочники. Розглянемо коротко її правила.

Загальні правила гри в настільний теніс

Вимоги, що стосуються приміщення для гри і ігрового інвентарю

  1. Гравцям виділяється простір, що має розміри не менше - довжина 14 метрів, ширина 7 метрів, висота 5 метрів.
  2. Ігровий стіл встановлюється на висоту 760 міліметрів. Його розміри: довжина 2740 міліметрів, шириною 1520 міліметрів. По довжині стіл розділений навпіл тонкою лінією.
  3. Ігровий стіл повинен забезпечувати відскік вільнопадаючою кульки з висоти 30 сантиметрів на висоту 23 сантиметри.
  4. М'яч має масу 2700 міліграм і діаметр 40 міліметрів, він повинен бути матовий, оранжевого або білого кольору.
  5. Сітка встановлюється на висоті 15,25 сантиметра і виступає з боків столу на таку ж відстань.
  6. Ракетка повинна мати ширину, приблизно рівну висоті сітки, і обов'язково мати різні кольори сторін.
  7. Грати в настільний теніс можна тільки за умови, що освітленість в будь-якій точці ігрового столу складає не менше 500 люкс.
  8. Додаткові вимоги до ракетці полягають в тому, що вісімдесят п'ять сотих її заснування повинно бути з деревини, накладки застосовувати дозволено одно- або двошарові і ракетку перед грою необхідно пред'явити на огляд судді і супернику перед початком гри. Те ж саме стосується і в разі зміни ракетки.

Правила проведення одиночних ігор

Сам одиночний матч складається з семи партій: до чотирьох перемог одного з гравців. Кожна партія ведеться до рахунку 11, при цьому перевага одного з гравців має бути не менше 2 очок. За рахунку 10:10 гра ведеться до переваги однієї зі сторін в 2 очка і теоретично може бути нескінченною, зустрічався і рахунок 65:63.

Після проведення кожної партії гравці зобов'язані змінити ігрову сторону, робиться це для дотримання рівних умов гри. Якщо в матчі проводиться сьома партія, зміна сторін проводиться гравцями після розіграшу десятого очка.

Перед грою в настільний теніс проводиться жеребкування, яка визначає право першої подачі і сторону столу. У наступній партії гравці міняються черговістю подачі і стороною столу.

Твір подачі в настільному тенісі

Подачі в настільному тенісі виробляються гравцями по черзі по 2 поспіль Подачі в настільному тенісі виробляються гравцями по черзі по 2 поспіль. За рахунку 10:10 гравці подають подачі по черзі.

Сама подача є складним технічним елементом, мета подачі - заволодіти перевагою в подальшому розіграші, а в ряді випадків і відразу виграти розіграш. До цього елементу пінг-понгу (друга назва настільного тенісу, що походить від звуку видаваного кулькою при грі) суддями приділяється підвищена увага.

  1. Гравець, що виробляє подачу, повинен знаходитися за закінченням ігрового столу, але обов'язково на своїй половині майданчика.
  2. Кулька повинен бути підкинутий вгору на відстань не менше 16 сантиметрів і в момент зіткнення з ракеткою повинен бути вище поверхні стола і перебувати за його межами.
  3. Гравець, що подає не має права що-небудь прикривати підкинутий кульку або свою ракетку, причому суперник повинен мати можливість вільно бачити як сторону ракетки, якій проводиться подача, так і момент її зустрічі з кулькою.
  4. Після проведення удару по ігровому м'ячу той, згідно з правилами пінг-понгу, спочатку повинен вдаритися об свою половину столу і тільки потім перелетіти на сторону суперника.
  5. У разі, якщо при перельоті на ігрову половину майданчика м'ячик зачепить сітку, а тільки потім торкнеться половини столу суперника, призначається перегравання цього очка.
  6. Подача вважається вчиненою з того моменту, як м'ячик б підкинутий.
  7. У разі порушення хоча б одного з правил при подачі, наприклад, непотрапляння на половину столу суперника, розіграш вважається завершеним і очко присуджується приймаючій стороні.

Твір ігрового розіграшу

Саме початок розіграшу збігається з початком подачі і завершується присудженням очка однієї з протиборчих сторін Саме початок розіграшу збігається з початком подачі і завершується присудженням очка однієї з протиборчих сторін.

Під час розіграшу категорично забороняється грати, перебуваючи поза своєї половини ігрового майданчика, так як це може завдати травми суперникові або глядачам і карається присудженням очка супернику.

Але також існує заборона під час розіграшу торкатися поверхні столу або сітки будь-якими частинами тіла або ракеткою. При такому порушенні розіграш негайно припиняється, і розігрується очко також присуджується протилежному боці.

Під час розіграшу потрібно після удару м'ячика про свою територію перекинути його над сіткою так, щоб він вдарився об стіл на території суперника. Перемагає той, хто першим змусить суперника будь-яким образам припуститися помилки.

У разі, якщо гравець переправляє м'яч немає над сіткою, а збоку від неї (таке можливо при косих ударах), розіграш вважається програною, і очко нараховується змагається стороні.

При можливому варіанті одночасного порушення правил гравцями, наприклад, при обопільній одночасному торканні столу гравцями, суддя повинен визнати розіграш відбувся і призначити перегравання.

Після кожного шостого розіграшу у суперників з'являється право короткої перерви для витирання поту рушником. Руки можна протирати в будь-який момент, за умови дуже короткої паузи.

Після кожної партії призначається хвилинну перерву, після четвертої велику перерву, чия тривалість становить від п'яти до десяти хвилин і довжина регулюється суддею змагань.

Рішення судді є остаточними і можуть змінюватися тільки за рішенням суддівської комісії. Але це, як правило, буває тільки на дуже великих змаганнях.

Правила парного розряду в настільному тенісі

Увага! Перед тим як займатися ставками на спортивні події, подивіться рейтинги букмекерів. Серед них є шахраї ...


Загальні правила гри в парний пінг-понг збігаються в основному з грою в одиночному розряді, але все ж є певні нюанси, і допомагає в грі тонка середня лінія Загальні правила гри в парний пінг-понг збігаються в основному з грою в одиночному розряді, але все ж є певні нюанси, і допомагає в грі тонка середня лінія.

Розглянемо точніше, як грати в настільний теніс вчотирьох.

Перш за все, після жеребкування перемогла в ній пара вирішує, хто з них почне подавати першим, хто програв жеребкування гравці вирішують, хто стане на прийом.

Ці гравці стають по діагоналі один навпроти одного, кожен за своїм прямокутником, що складається з чверті столу.

Подача випливає з чверті подає в чверть приймає, причому середня лінія вважається входить в територію прямокутника. У разі непотрапляння в необхідну чверть очко зараховується приймають.

Відбиває може направити м'ячик в будь-яку частину половини столу суперників, гравець, який подавав при цьому, стосуватися м'ячика права не має, і відображати удар суперника повинен його напарник. Те ж саме стосується і приймаючої пари. Порушення черговості удару є грубим порушенням, і розіграш тут же вважається завершеним з присудженням перемоги в ньому суперникам.

Обмін ракетками між партнерами в процесі розіграшу суворо заборонений, так як такі, що один і той же колір боку ракеток можуть надавати м'ячику абсолютно різне обертання.

Після закінчення своїх подач гравці однієї з команд зобов'язані змінити свої прямокутники, щоб забезпечити ротацію між прийомом і подачею у кожного з учасників поєдинку.

Чергування черговості прийому і подачі всередині команди покладено на самих членів пари. Недотримання цього правила веде до програшу поточного розіграшу. Суддя при цьому вказує причини прийняття рішення.

У разі виникнення спірних ситуацій, коли істину встановити неможливо, суддя призначає перегравання.

активізація гри

Якщо партія затягується, наприклад, розіграно менше вісімнадцяти очок, а партія триває вже більше десяти хвилин, суддя може запропонувати активізувати гру Якщо партія затягується, наприклад, розіграно менше вісімнадцяти очок, а партія триває вже більше десяти хвилин, суддя може запропонувати активізувати гру. Рішення про вступ в дію цього варіанту приймає кожен гравець особисто і без будь-якого тиску ззовні.

У разі строго обов'язкового обопільної згоди гравців пропозицію судді вступає в силу. Тоді в дію вступає правило тринадцяти ударів. Якщо після подачі проведена чортова дюжина правильних повернень м'ячика, а розіграш триває, він зупиняється і перемога присуджується приймаючій стороні. Подачі при цьому строго чергуються.