Полезные материалы

Що краще вибрати, офісне крісло або стілець? - Блог інтернет-магазину «Злата-Меблі»

  1. У чому відмінність стільця і ​​крісла

Настає момент, коли кожен батько замислюється над тим, що краще купити дитині: офісне крісло або стілець? Чим же вони відрізняються і як їх правильно вибрати - про це ми Вам розповімо в нашій статті. Настає момент, коли кожен батько замислюється над тим, що краще купити дитині: офісне крісло або стілець

У чому відмінність стільця і ​​крісла

  1. Підлокітники. Першим питанням зазвичай стає: чи є у цього предмета меблів підлокітники чи ні? Адже навіть в англійській мові є два різних слова "chair" і "armchair", які відрізняються наявністю місця для розташування рук у другого. Але на сучасному ринку існує маса моделей крісел не оснащені підлокітниками, а також стілець, до якого їх прилаштували не стає автоматично кріслом.
  2. Висота. Найголовнішою відмінністю стільця від крісла можна назвати висоту сидінь. Знаменитий французький архітектор Ле Корбюзьє створив спеціальну шкалу, за якою можна визначити оптимальний розмір об'єкта по відношенню до зростання середньостатистичний людини. Він визначив дві висоти столу: обідньої, яка становить 72-75 сантиметрів і журнального - 72 і нижче. Висота сидіння стільця зазвичай становить 45-50 сантиметрів, а крісла 40-42 сантиметри. На стільці зручніше сидіти за обіднім столом, а ось до журнального столика більше підходить крісло. Тому якщо до Вас закрався сумнів, що перед Вами стоїть: стілець або крісло, поставте його до столу.
  3. Ще раз про підлокітниках. Тепер Ви самі розумієте, що підлокітники тут не грають ніякої ролі. Теж стосується і жорсткості сидіння. На сьогоднішній день крісла виготовляють з різних матеріалів, включаючи дерево, пластик, метал і скло - м'який настил в них відсутній. Лише висота сидіння має значення. Поруч зі стільцем повинен стояти тільки високий стіл, будь то обідній або робочий - не має значення. А ось крісло розміщувати доречніше поруч з журнальним столиком, інакше Вам доведеться упиратися грудною кліткою в стільницю.
  4. Пропорції. У стільця і ​​у крісла існують і інші характеристики. Нерідко трапляється, що меблеві фабрики виробляють цілі колекції, в яких можна знайти різні варіації крісел і стільців. Якщо їх все виставити в ряд, то різницю зможе вловити навіть дитина. Але розглядаючи їх окремо побачити різницю між стільцем з підлокітниками і кріслом зможе не кожен. Для того, щоб побачити відмінність, зверніть увагу на пропорції. У стільця сидіння більш вузьке і не таке глибоке, як у крісла. У крісла, в свою чергу, більший нахил спинки і на ньому можна розміститися, підібгавши під себе ноги.

Як вибрати крісло або стілець для дитини

Важливо пам'ятати, що від вибору комп'ютерного крісла або стільця залежить правильна постава, а також зір дитини. Меблі для роботи за комп'ютером повинна сприяти запобіганню м'язової втоми, зберігати працездатність і забезпечувати комфортом.

Для юного школяра існують спеціальні групи меблів для роботи за комп'ютером. До неї відносять:

  • стільці;
  • крісла;
  • табурети;
  • колінні стільці.

Комп'ютерні стільці можуть бути з підлокітниками або без. Вони бувають пластикові, м'які або дерев'яні. Існують моделі, в яких є спеціальна підставка для ніг, яку можна регулювати, підлаштовуючи під зріст дитини.

Найпопулярнішими вважаються м'які комп'ютерні стільці. Вони зазвичай мають яскравий і привабливий дизайн, м'яке сидіння і спинку, але, мабуть, на цьому їх позитивні риси закінчуються, адже від них немає ніякої користі хребту. Згодом він втомиться, затікають м'язи і дитині вже не так зручно сидіти. Він може почати спиратися на свою руку або підлокітник, що несприятливо для його постави.

Сидіння і спинка стільця повинні регулюватися. В цьому Вам допоможе ортопедичний комп'ютерний стілець. Він відрізняється особливою конфігурацією спинки, а також можливістю підлаштовувати її під зріст дитини. Більш того, такі стільці розроблені спеціально для того, щоб підтримувати і коректувати поперековий відділ. Спинка сприяє зниженню навантаження на хребет, здатна захистити його від появи статичних травм і запобігає розвитку сколіозу та остеохондрозу. Постава на такому стільці буде постійно змінюватися.

Ортопедичні крісла є не просто зручним місцем для сидіння за комп'ютером, вони також забезпечують профілактичні дії, спрямовані на захист від порушення кістково-м'язового апарату. У дітей хребет знаходиться ще на стадії розвитку, тому дуже важливо зберегти гарну поставу. Сколіоз досить часто зустрічається серед дітей, щоб попередити його появу однієї з захисних заходів, які приймаються батьками, має стати придбання ортопедичного місця для сидіння.

У ортопедичних крісел в порівнянні з іншими спинка є більш масивною. Дитина зможе регулювати її нахил, а також висоту самого сидіння, що дозволяє йому розміститися в найзручнішою для нього позі. Форма спинки забезпечує підтримку хребта і сприяє зняттю його втоми. Не варто лякатися розмірів таких предметів меблів, так як вони повинні відповідати комплекції дитини. Занадто велике і глибоке крісло буде провокувати дитини зайняти неправильну позу.

Ортопедичні крісла в більшості випадків оснащені підголівником, підлокітниками і коліщатками на нижній частині. Деякі моделі оснащені спеціальною металевою підставкою для малюків, адже коли людина сидить, його коліна повинні бути в зігнутому положенні під кутом 90 градусів.

Ортопедичні табурети - відносно новий вид меблів, який набирає все більше популярності. На зовнішній вигляд вони здаються зовсім незручними і непрактичними, особливо через відсутність спинки, але це далеко не так. Ортопедичні табурети оснащені м'яким сидінням, яке регулюється по висоті і розміщується в центрі на шарніре.Такіе сидіння можуть бути круглої або прямокутної форми.

Щоб розташуватися на табуреті, потрібно тримати рівновагу, так як сидіння не стоїть на місці, а рухається. Для прийняття правильної пози необхідно випрямитися, а ноги поставити на підлогу на ширині плечей. Перебуваючи в такій позі, стегна роблять кругові рухи, що дозволяє підтягнути і натренувати м'язи. Для людей, які ведуть сидячий спосіб життя - це відмінний варіант. Більш того, він робить профілактичні дії від захворювань, причиною яких стає застій крові в органах малого таза, а також від порушень постави.

Виробники таких табуреток заявляють, що їх використання сприяє поліпшенню пам'яті, уваги і координації рухів, підвищується настрій і працездатність. Крім того, дитина стає більш посидючим і у нього з'являється прагнення до навчання.

Головною перевагою таких меблів можна назвати те, що на ній неможливо сидіти згорбившись. При її використанні у дитини не будуть затікати і втомлюватися м'язи за рахунок поперемінної навантаження. Тому на ортопедичному табуреті можна сидіти до восьми годин поспіль, не втомлюючись.

Ортопедичні колінні стільці є найбільш незвичайним видом меблів для роботи за комп'ютером. Вони можуть бути оснащені спинкою, а можуть випускатися і без неї. Такі стільці мають сидіння, але також доповнені м'якою підставкою під коліна. Підставка потрібна для того, щоб людина, що сидить на такому вигляді меблів, зміг опиратися на коліна. Відгуки говорять про те, що в перші дні використання можуть затікати ноги. Але хребет буде знаходитися в правильному положенні, а м'язи шиї і спини не будуть напружені.

Ортопедичний колінний стілець хороший в тому випадку, якщо дитина не буде проводити багато часу за комп'ютером, адже його можна використовувати кілька годин.

Що краще: крісло або стілець - вирішувати Вам самим. Підбирати слід в залежності від висоти столу, а також переваг Вашої дитини. Моделі високої якості можна знайти на zlatamebel.ua .

Крісла та пуфи від Zlatamebel

Коментарі

Першим питанням зазвичай стає: чи є у цього предмета меблів підлокітники чи ні?