Полезные материалы

Стрибок у висоту з розбігу, способом хвиля

Стрибки у висоту з розбігу, способом хвиля - це спосіб стрибків у висоту, який вимагає дуже швидких рухів усіх частин тіла в польоті. Виконується стрибок в довжину з розбігу способом хвиля наступним чином.

Розбіг в способі «хвиля» проводиться з того ж боку, що і в стрибках способом «переступання», але кут його щодо планки значно збільшується, наближаючись до прямого (75-90 градусів) Розбіг в способі «хвиля» проводиться з того ж боку, що і в стрибках способом «переступання», але кут його щодо планки значно збільшується, наближаючись до прямого (75-90 градусів). Місце поштовху відповідно віддаляється на 130-135 см від вертикальної площини планки.

Коли стопа махової ноги, просуваючись вперед, пройде над планкою, стрибун починає її активне опускання з поворотом носком всередину. Одночасно, як і в стрибках у висоту способом «переступання», але з дещо більшим поворотом носком назовні, піднімається толчковая нога. Тулуб повертається в бік поштовхової ноги. Коли Махова нога закінчить свій рух вниз, толчковая розташовується над планкою паралельно їй, а тулуб в результаті повороту і нахилу в сторону розбігу залишається разом з руками поки ще перед планкою. Верхня частина тулуба займає більш низьке положення, ніж таз стрибуна. Руки або звисають вниз, або, для збільшення нахилу тулуба, відведені назад і спрямовані догори.

Надалі відведенням махової ноги назад і вгору досягається випрямлення і деякий прогин тулуба, підйом і «піти» від планки його верхній частині і відведенням рук. Опускання поштовхової ноги сприяє цьому підйому. Приземлення відбувається на поштовхову ногу. До моменту приземлення особою до планки.

Спосіб стрибка у висоту, називається «хвилею» через схожість з цим поняттям послідовного переміщення окремих частин тіла по вертикалі. Крива траєкторія окремих частин тіла в польотної фазі стрибка у висоту є хвилеподібну лінію.

Між стрибками у висоту з розбігу способами «переступання» і «хвиля» немає принципової різниці. Основна відмінність в ступені повороту і нахилу тулуба в сторону поштовховою ноги і розбігу, а також в швидкості і амплітуді рухів в польоті. Тому можливий проміжний варіант стрибка у висоту, який не можна повністю віднести ні до одного з описаних способів. Саме такий різновид техніки стрибків у висоту отримала досить широке поширення серед жінок. У спортивних колах багато хто називає цей спосіб техніки стрибків у висоту «півхвилею».

У стрибку способом «півхвилею» розбіг виконується під великим кутом до планки, ніж в стрибках у висоту способом «переступання» (50-70 градусів). Рух частин тіла після відштовхування нагадує техніку стрибків способом «хвилі». Виняток становить приземлення. Тут, як і в способі «переступання», воно проводиться на махову ногу.

Одним з варіантів такого «проміжного» способу, середнього між стрибками у висоту з розбігу способами «переступанням» і «вільний», стрибала світова рекордсменка у висоту з розбігу І. Балаш.

Крім стрибків у висоту з розбігу способом хвиля, ви також можете почитати і про найсучаснішому способі стрибків у висоту - Фосбері-флоп .

Terro, спеціально для «Сайту про спорт» sportbox.by

Фото: flickr.com; by Poiseon Bild & Text

Ви можете залишити коментар.