Полезные материалы

Молочна кислота в м'язах | Як її вивести з організму?

  1. 2. Харчування Всі хочуть отримати якийсь результат від тренувань у спортзалі: домогтися рельєфу,...
  2. 4. Сауни та гарячі ванни
  3. 5. Масаж
  4. 6. Режим

2. Харчування

Всі хочуть отримати якийсь результат від тренувань у спортзалі: домогтися рельєфу, набрати масу, схуднути, підтягти тіло і т.д. Однак не всі замислюються про харчування. Якщо не дотримуватися співвідношення КБЖУ, то результату добитися дуже складно, можна навіть сказати, що неможливо. Ми знаємо, що білок відповідає за будову м'язів і що чим більше м'язів, тим краще метаболізм. Міститься він в м'ясі, рибі, сирі, бобових, яйцях. Головне - дотримуватися балансу, так як надмірне споживання білка може привести до порушень в роботі кишечника і печінки.

Жири незамінні в збалансованому харчуванні, вони відповідають за здоров'я шкіри, волосся, нігтів. Недостатнє їх споживання може позначитися не тільки на вашій зовнішню красу, а й на самопочутті (м'язова слабкість, занепад сил, депресія).

вуглеводи - найголовніший джерело енергії, при недостатній кількості вуглеводів спостерігається занепад сил, а це позначається на ефективності тренувань.

Таким чином, при недотриманні правильного співвідношення КБЖУ, ви не тільки не зможете домогтися результату, але і можете нашкодити своєму здоров'ю.

3. Питний режим

Слід вживати достатню кількість води . Людина складається з води на 70%. Більша кількість води знаходиться в м'язах, з цього випливає, що достатня її споживання позитивно впливає на тривалість і інтенсивність навантажень. Завдяки достатній споживання води, кров розріджується, поліпшується її циркуляція, що теж допомагає позбутися від болю. Для того, щоб визначити, скільки ж потрібно пити, можна скористатися формулою для жінок: вага тіла треба помножити на 31. Ви отримаєте обсяг води в мілілітрах (наприклад, 65 кг х 31 = 2015 мл, тобто два літри на добу). Чоловіки вага тіла множать на 35. У вас вийде необхідний обсяг води в мілілітрах (наприклад, 86 кг х на 35 = 3010 мл, тобто 3 літри на добу). При високих навантаженнях або в жарку погоду цей обсяг потрібно збільшувати на 0,5-1л на добу.

4. Сауни та гарячі ванни

Для позбавлення від молочної кислоти можна також відвідувати сауну або приймати гарячу ванну - це дієвий спосіб від позбавлення від болю і печіння. Гарячий душ відразу після тренування допомагає поліпшити кровообіг.

5. Масаж

У багатьох професійних спортсменів є масажисти, так як відновлення без масажу у них тривало б набагато довше. масаж можна робити не тільки в салонах або фітнес-клубах, але і розминати м'язи самостійно.

6. Режим

Якщо тренуватися регулярно, то організм починає краще адаптуватися до навантажень. З плином часу молочна кислота утилізується швидше. У спортсменів, що займаються професійно, рівень концентрації набагато менше, ніж у новачків.

Спорт повинен стати невід'ємною складовою способу життя здорової людини. Слухаючи своє тіло і орієнтуючись на свої відчуття під час тренувань, ви навчитеся вибирати правильну інтенсивність тренувань, вчасно забезпечувати м'язам відпочинок і правильно відновлюватися після тренувань. Вищенаведені поради допоможуть вам уникнути болю після тренування і прискорити прогрес. Будьте здорові!