Полезные материалы

Спортивна травма зап'ястя

Травми зап'ястя, які, можливо, не здаються серйозними спочатку, при відсутністю лікування, вибивають багатьох спортсменів з колії на кілька місяців і можуть мати тривалий ефект впливу на функціональність суглобів.

Спортивні травми руки варіюються від, здавалося б «незначних» проблем з тими, які відразу видно, наприклад, перелом або вивих зап'ястя або суглоба пальця.

Травми, які пов'язані з конкретною діяльністю, включають в себе:

Великий палець лижника. Травма, при якій розривається зв'язка біля основи великого пальця. Це відбувається, коли людина падає вперед і великий палець згинається назад.
Тенісний лікоть. Травма, при якій сухожилля на зовнішній стороні передпліччя пошкоджується і починає відторгатися від кістки. Незважаючи на те, що ця травма бере свій початок біля ліктя, біль може поширюватися вниз по передпліччя.
Локоть гольфіста. Схожий на тенісний лікоть, ця травма зачіпає сухожилля на внутрішній стороні ліктя.

Тендиніт Де Кервена. Запалення сухожилля, яке проходить вниз по передпліччя, через зап'ясті, до великого пальця. Ця травма викликана, в тому числі, використанням клавіатури, грою в гольф і риболовлею.
Переломи зап'ястя. Відбуваються в результаті багатьох спортивних заходів. Одними з найбільш частих видів травм є травми у початківців ролерів або сноубордистів, які падаюбт, як правило, тому, на руки.
Баскетбольний палець. Виникає в результаті будь-якої спортивної діяльності, де рука вступає в контакт з м'ячем. Ця травма коливається по тяжкості від розтягнення зв'язок до простої дислокації, яка може бути виправлена. Але в деяких випадках бувають більш складні пошкодження - серйозний вивих або перелом суглоба.

Тендиніт. Може також зустрічатися у важкоатлетів з поганою технікою або у тих, хто намагається підняти занадто велику вагу занадто рано. Крім того, у початківців практику йоги може виникати ця проблема, в результаті поз, які надають занадто великий тиск на сухожилля, ще не готові до таких навантажень.

діагностика
Незалежно від тяжкості травми, швидке увагу з боку ортопеда може істотно вплинути на швидкість відновлення пацієнта і здатність продовжувати займатися спортом. Для того, щоб визначити ступінь травми, дуже важливо отримати рентгенівський знімок. При несвоєчасному лікуванні перелому, може виникнути артрит і сильний біль. Пошкодження середнього суглоба пальця може бути особливо важким, так як цей суглоб має важливе значення для стиснення руки в кулак.

лікування
На щастя, багато хто з описаних травм можна лікувати за допомогою простих процедур, які дають відмінні довгострокові результати. Вивихнутий палець можна вправити і вирівняти в кабінеті ортопедичного хірурга. Якщо палець зламаний, суглобу може знадобитися знерухомлення.

Великий палець лижника можна лікувати за допомогою простої процедури, при якій відновлюється зв'язка. Ця операція проводиться під місцевою анестезією і не вимагає госпіталізації. Корекція цієї зв'язки має вирішальне значення, так як великий палець відповідає за близько 50% функції рук, зокрема, за будь-який рух, яке вимагає опозиції, таке, як обхват чашки або іншого предмета.

Сухожильні травми, які є результатом захоплення ракетки або при грі в гольф (або в результаті поганої техніки) або при численних повторень під час підйому ваги, можуть зажадати різних видів лікування. Вражений суглоб можливо необхідно буде знерухомити. Може також знадобитися терапія, щоб зменшити запалення і набряк. Це може включати в себе ультразвукове лікування або іонофорез. Під час ионофореза на уражену ділянку на шкіру наноситься кортизон крем, який вбирається в шкіру за допомогою невеликого електричного заряду. Можуть також знадобитися ін'єкції кортизону або інших протизапальних ліків. Якщо ці заходи не допомагають, може знадобитися хірургічна операція з метою відкриття тунелю, щоб звільнити місце для сухожиль. Або, в деяких випадках, щоб видалити хвору тканину, що може забезпечити полегшення. Після операції і відновлення пацієнт отримує інструкції про те, як змінити свою діяльність, щоб уникнути повторення травми.

Методи лікування переломів зап'ястя або суглобів пальців варіюють в залежності від тяжкості перелому. Важкі переломи часто є найбільш складними. У таких випадках кістки можуть бути роздроблені на безліч осколків. Ці переломи можуть також бути відкритими, тобто коли кістка виходить за межі шкіри, що веде до високого ризику зараження. У разі тяжких або своєчасно нелікованих переломів може знадобитися поєднана реконструкція або заміна суглоба .

Задати питання лікарю або записатися на консультацію Ви можете за номером +972 54-803-4532, email: [email protected] або заповнивши контактну форму.

Ми відповімо Вам протягом найближчих декількох годин і будемо раді допомогти.

З повагою,
команда ResultMed