Полезные материалы

вивих

  1. причини вивиху
  2. симптоми вивиху
  3. Методи діагностики вивиху
  4. Методи лікування вивиху

Вивих - це патологічний стан, при якому спостерігається зміщення суглобових поверхонь відносно один одного.

Нормальна робота суглоба можлива, якщо суглобові поверхні кісток, що зчленовуються конгруентний один одному (тобто їх форми взаємно відповідають) Нормальна робота суглоба можлива, якщо суглобові поверхні кісток, що зчленовуються конгруентний один одному (тобто їх форми взаємно відповідають). При вивиху кінцівки кісток розходяться, конгруентність втрачається, і рух в суглобі стає неможливим. Медики кажуть, що вивих - це стійке і повне зміщення; стійке - тому що змістив кістки самі знову не сходяться, так і залишаються усунутими, а повне означає, що поверхні, які повинні стикатися, не стикаються навіть частково. Зазвичай при вивиху відбувається розрив капсули суглоба, і одна з суглобових поверхонь виходить через цей розрив. Якщо сталося часткове, а не повне зміщення, такий стан називають не вивихом, а підвивихи.

причини вивиху

Вивих може відбутися в будь-якому суглобі. Типова ситуація виникнення вивиху - травма. Так, вивих відбувається, якщо рух в суглобі виявляється надмірним (виходять за межі нормальної рухливості). Як правило, це - примусовий рух (наприклад, в результаті падіння: людина падає на відведену назад руку і отримує вивих плеча). Також до вивиху може привести удар в область суглоба. Вивихи, що виникли внаслідок травми, називаються травматичними.

Вивих може мати і нетравматичний походження. У цьому випадку він обумовлений руйнуванням суглобових кінців кісток в результаті таких захворювань, як поліомієліт , Остеомієліт, артрит , артроз , Туберкульоз. Подібні вивихи називаються патологічними.

Виділяють також вроджені вивихи. Патологія в цьому випадку виникає ще на внутрішньоутробному етапі розвитку плода.

Особливо розглядають так звані звичні вивихи. Звичним вивихом називається вивих, що виникає в одному і тому ж суглобі навіть при невеликому травматичному впливі. Це відбувається через слабкість суглобового апарату (капсули, зв'язок, м'язів) або зміни конфігурації суглобових поверхонь. У більшості випадків звичний вивих виникає в разі, якщо після вправляння травматичного вивиху суглобу була занадто рано повернута рухливість.


симптоми вивиху

Вивих в результаті травми зазвичай супроводжується характерним бавовною. В області пошкодженого суглоба розвивається набряк, пацієнт може відчувати поколювання, оніміння , Жар (потерпілий суглоб «горить»).

Основними симптомами вивиху є:

Біль в суглобі

Біль посилюється при спробі руху. Хворий виявляє неможливість або значну обмеженість руху в суглобі.

деформація суглоба

Суглоб міняє свою форму. Зазвичай це видно при простому візуальному огляді.

Методи діагностики вивиху

Основний діагностичної процедурою у разі вивиху є рентгенографія пошкодженого суглоба.

рентгенографія

Щоб точно продіагностувати захворювання, запишіться на прийом до фахівців мережі «Сімейний лікар».

Методи лікування вивиху

Що треба робити при вивиху

При виникненні вивиху, перш за все, слід забезпечити іммобілізацію постраждалого суглоба (тобто забезпечити його нерухомість). Найкраще накласти шину, але якщо це неможливо, іммобілізація повинна бути виконана за рахунок підручних засобів - хустки, шматка тканини і т.п. Для зменшення набряку і зняття болю рекомендується використовувати холодний компрес. Підійде подрібнений лід з морозилки, також можна використовувати пляшку з холодною водою. Можна прийняти знеболюючий препарат.

Вивих треба вправити, і бажано це зробити швидко. Якщо вивих не має права протягом 1-2-х днів, що розвинулася набряклість сильно ускладнить вправлення, і для лікування вивиху може знадобитися хірургічна операція (розріз тканин). Але ні в якому разі не намагайтеся вправити вивих самостійно! Успішні випадки подібного самолікування досить рідкісні, а ризик заподіяти собі додаткову біль і погіршити ситуацію - значний.

Консультація фахівця

При вивиху слід якомога швидше звернутися в травмпункт або в поліклініку до лікаря-травматолога. кваліфіковану допомогу лікаря-травматолога або хірурга можна отримати в будь-який з поліклінік «Сімейного лікаря».

Не займайтеся самолікуванням. Зверніться до наших фахівців, які правильно поставлять діагноз і призначать лікування.

Оцініть, наскільки був корисний матеріал

спасибі за оцінку