Полезные материалы

Вивихи плечової кістки в плечовому суглобі

  1. Основні причини вивихів плеча.
  2. Фахівці.
  3. Відновлення після вивиху плеча.

Плечовий суглоб є самим рухомим суглобом в тілі людини, тому що може здійснювати рухи в усіх трьох площинах Плечовий суглоб є самим рухомим суглобом в тілі людини, тому що може здійснювати рухи в усіх трьох площинах. Сам суглоб складається ізсуставной поверхні лопатки (гленоідальной западини), головки плечової кістки, яка абсолютно відповідає западині за формою і ключиці. Головка плечової кістки кріпиться в належному положенні завдяки хрящовому валика, який розташовується по краю гленоідальной западини, і сполучної тканини, що утворює суглобову капсулу. Навколишні суглоб м'язи та сухожилля гарантують йому стабільність і міцність.

Але саме така рухливість є винуватицею вивихів і пошкоджень плеча (з огляду на те, що площа дотику суглобових поверхонь невелика). Вивих плеча - це порушення стабільності, при якому в результаті фізичного впливу відбувається випадання головки плечової кістки з гленоідальной западини. Вивихи плечової кістки в плечовому суглобі бувають передніми (зустрічаються найчастіше), задніми і нижніми (залежить від напрямку зсуву голівки плечової кістки).

Основні причини вивихів плеча.

  • Травми, отримані при падінні на витягнуту руку або прямий удар в область плеча
  • Вроджені аномалії суглобів і кісток (гіперподвіжность і ін.)
  • Часті одноманітні обертальні рухи, які повторюються тривалий час (більшою мірою характерні для спортсменів)

Ознаки вивиху.

  • Гострий біль в області плеча (при первинному вивиху у потерпілого від різкого болю може наступити непритомний стан з блювотою і нудотою)
  • Обмеження рухливості суглоба
  • Явна деформація плечового суглоба
  • Найменші рухи рукою викликають сильні больові відчуття
  • Втрата чутливості в області плеча і кисті
  • Набряк тканин в області вивиху

Діагностика.

Діагностика вивиху включає себе детальний огляд пацієнта, обмацування пошкодженого суглоба і призначення рентгенографії в двох проекціях пошкодженого суглоба. За допомогою отриманого рентгена лікар виявляє тип вивиху, чи немає перелому, і визначається зі способом вправляння. У більш серйозних випадках для уточнення діагнозу лікар може призначити комп'ютерну та магнітно-резонансну томографію . При наявності серйозних пошкоджень необхідна консультація хірурга.

Фахівці.

Лікування вивихів плечової кістки.

Для відновлення нормальної працездатності плечового суглоба постраждалого потрібно терміново доставити у відділення травматології, де йому буде надана кваліфікована допомога.

При вивиху плеча лікування відбувається в кілька етапів.

  1. Знеболювання (місцева анестезія або загальний наркоз, визначає лікар)
  2. Вправлення вивиху (консервативне або оперативне, за показаннями)
  3. Іммобілізація (додаткова фіксація вправлення вивиху за допомогою бинтів або гіпсової пов'язки, тривалість 3 6 тижнів)
  4. Прийом знеболюючих і протизапальних ліків
  5. реабілітація

Відновлення після вивиху плеча.

Реабілітаційні заходи проходять в кілька етапів. На початковому етапі в перший тиждень після травми хворому показаний спокій з обмеженням будь-яких дій в плечовому суглобі, застосовуються холодні компреси, лікар призначає електрофорез. Рекомендується здійснювати легкуюразмінку кистей і зап'ястя (для виключення в подальшому атрофії м'язів руки). На наступних етапах відбувається поступове посилення вправ для розробки руки (комплекс вправ підбирається індивідуально для кожного пацієнта), призначаються різні фізіотерапевтичні процедури. Строго дотримуючись всіх рекомендацій лікаря, продовжуючи займатися гімнастикою для розробки суглоба і дотримуючись елементарних вимог безпеки, можна уникнути серйозних наслідків (наприклад, повторного вивиху і т.д.)