Полезные материалы

Звичний вивих плеча

Прив ичний вивих плеча або хронічна нестабільність в плечовому суглобі.
Прив ичний вивих плеча або хронічна нестабільність в плечовому суглобі Це стан, в більшості своїй, придбане. Виникає воно, зазвичай при травмі плечового суглоба, наприклад при падінні на витягнуті руки. В результаті, пошкоджуються м'які тканини суглоба.

Існує тест, пройшовши який, ви можете зрозуміти, чи загрожує вам звичний вивих плеча чи ні. Кистю однієї руки, ви обхвачуєте шию, а другою рукою за лікоть притискуєте руку до себе. Якщо, при цьому ви не в змозі в достатній мірі привести руку до тулуба - ви прямий претендент на цю патологію, в цьому випадку, для діагностики необхідно зробити магнітно-резонансну томографію цього суглоба.

Таким чином, при падінні на витягнуті руки відбувається задній вивих плеча. Таких вивихів не багато (1-2% від загального числа зі звичним вивихом плеча). У ольшинство пацієнтів трапляється передній вивих плеча (головка плечової кістки виходить з суглоба спереду від ключиці).

Механізм травми тут інший, і виникає при замахіваніе рукою (як ніби, ви метану спис). Рука, деякий час рухається вперед по інерції, слідом за «списом», і головка плівою кістки виходить з суглоба.
Завдяки плечового суглобу, ми здійснюємо різноманітні рухи в різних напрямках і під будь-яким кутом. Плечовий суглоб найрухоміший суглоб тіла. Ось через цю рухливості в плечових суглобах часто бувають вивихи.

Головка плечової кістки кругла, а суглобова поверхня лопатки, разом з якою вони утворюють плечовий суглоб, досить плоска. Основну частину цієї поверхні доповнює хрящ, який має плотноеластіческую структуру, і покликаний зміцнювати суглоб.

Тому, досить вище описаного механізму руху в суглобі (метання списа), щоб стався розрив хряща (хрящової губи) і, відповідно, вивих плеча.

При падінні на витягнуті руки, відбувається розтягнення і деформація хряща, і можливість отримати вивих підвищується. В цьому випадку, вивих виникає тільки при досить сильному впливі. Надалі, навіть при незначних травмах і виникають вивихи, що отримали назву звичних. Причому, не кожен раз травмованим може знадобитися медична допомога. Ці пацієнти вже самі пристосовуються вправляти себе вивих.

Діти теж можуть отримати звичний вивих в плечовому суглобі. Причому, найбільше, це стосується дітей з невеликим зростанням. Наприклад, мамо, не задоволена малою швидкістю дитини при ходьбі, тягне його за руку.

Можливий і ще один механізм, коли батьки, граючи з дитиною, тягнуть його за дві руки вгору або кружляють за руки. Якщо, при цьому у дитини є трохи виявлена дисплазія плечового суглоба (недорозвинення хрящової губи), то отримати цю травму не складає труднощів.

При травмі, хворий відчуває різкий біль, що виникає в плечі. Він не може їй поворушити, і вона висить як батіг. Плече з цього боку опущено. Виникає вибухне на передній поверхні плеча, за рахунок виступила вперед головки плечової кістки. Якщо, що вийшла з порожнини суглоба головка плечової кістки, притискає нервово-судинний пучок, то можливо оніміння і поколювання в кінчиках пальців руки.

Якщо, у вас вже існує звичний вивих, і травма сталася знову, не рекомендується самостійно вправляти вивих. Справа в тому, що ви не знаєте, наскільки серйозно все на цей раз. Пошкоджений хрящ? Може бути, стався внутрішньосуглобової перелом або перелом плечової кістки. Своїми діями ви так само можете погіршити своє становище, пошкодивши судинно-нервовий пучок, і тоді, рухову активність руки доведеться відновлювати досить довго.

Якщо з вами це сталося створіть спокій кінцівки, тобто іммобілізірующую її, просто навівши до тулуба, і зверніться за медичною допомогою. У побутових умовах для іммобілізації використовують косинку. Через 3-4 дні після вправляння вивиху, людина вважається здоровою.

Якщо стався розрив хрящової губи, то в цьому випадку, знадобиться хірургічне втручання.
Так що якщо у вас існує звичний вивих, прислухайтеся до вище викладеним рекомендаціям, серйозніше поставтеся до свого стану і обов'язково зверніться до ортопеда.

Записатися на прийом.

Пошкоджений хрящ?