Полезные материалы

Банкам дали право відмовляти у валютних операціях

Відповідні зміни в закон підписав Володимир Путін. Вони спрямовані проти незаконного виведення грошей за кордон через фіктивні контракти Відповідні зміни в закон підписав Володимир Путін

Фото: Jason Lee / Reuters

Банки отримали більше підстав для відмови клієнтам у проведенні валютних операцій. Відповідні зміни в закон «Про валютне регулювання та валютний контроль» підписав Володимир Путін.

Документ спрямований проти незаконного виведення грошей за кордон через фіктивні зовнішньоторговельні контракти, які в реальності не передбачають поставки товарів або виконання послуг. Поправки закріплюють обов'язок вказувати точні терміни та інформувати про них банки, вводять окремі штрафи для посадових осіб за порушення цієї норми.
Ось що говорить голова комітету Держдуми з фінансового ринку Анатолій Аксаков:

- Справа в тому, що в минулому законодавстві не було норм, які зобов'язували організацію встановлювати терміни перерахування коштів з-за кордону в Росію або поставки товарів з-за кордону в Росію. Це дозволяло використовувати лазівки в законодавстві - йти від необхідності репатріації валютної виручки і від відповідальності. До речі, одночасно цим законом вводиться відповідальність для організацій, для індивідуальних підприємців і для посадових осіб відповідних структур та інститутів, які не виконують норми валютного законодавства. Реально нічого не змінюється, реально змінюється тільки те, що банкам надається право не проводити операцію, яка і так, в принципі, заборонена законом. Просто це право не було зафіксовано в законі. І оскільки не було такого права у банків зафіксовано, то вони використовували норми іншого закону для того, щоб не проводити операцію, а це тягне за собою судові процесами.

- Тобто виходить, по суті, це якийсь технічний момент.

- Якщо говорити про фізичних осіб, так і про юридичних з точки зору поточної ситуації, то нічого не змінюється, просто це технічна поправка, яка закриває лакуни, що існували в законодавстві.

Раніше банк міг відмовити в проведенні валютної операції тільки в разі, якщо є підозри, що вона відбувається заради відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, або для фінансування тероризму.
Також вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення. Вводиться додаткове покарання для посадових осіб, повторно порушили вимоги валютного законодавства, у вигляді дискваліфікації на термін від шести місяців до трьох років.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?