Полезные материалы

Епідемія акне (прищів): вершина айсберга, частина 1.

  1. Епідемія акне. У той час як традиційно акне асоціюється з підлітковим віком, що характеризується...
  2. Висновок (далі буде).

Епідемія акне.

У той час як традиційно акне асоціюється з підлітковим віком, що характеризується гормональної перестройка організму і соціальним становленням, все більше і більше дорослих людей піддаються «епідемії» акне в наші дні. Косметологи і дерматологи в усьому світі також відзначають про «широкий наступ» акне у дорослих.

Клінічні дослідження показують, що у 40-55% дорослого населення у віці від 20 до 40 років, діагностуються легка стадія стійких акне і проблема жирності шкіри, основним каталізатором яких є хронічний стрес!

В індустріально-розвинених країнах від 79 до 95% тінейджерів відчувають на собі всі «принади» акне. Якщо раніше «питання прищавий» часто сам собою дозволявся після закінчення школи (або по завершенні періоду пубертатного дозрівання), то тепер картина змінилася істотно. Озвучу такі цифри: У США, згідно Journal of the American Academy of Dermatology за даними 2002 року, близько 54% ​​жінок і приблизно 40% чоловіків у віці старше 25 років все ще не можуть розлучитися з вугрові прищами. Акне присутній у 45% жінок у віці 20-29 років і 12% у віці 41-50 років (Massachusetts General Hospital 2011). Чим не свідчення того, що коріння вугрової проблеми йдуть набагато глибше гормональних перебудов, характерних для "важкого перехідного віку". Число людей, які страждають від акне, зростає з кожним роком по всьому світу, як, втім, і в разі багатьох інших хронічних станів і синдромів, розквітлих на грунті індустріалізації (хвороби цивілізації)?


Акне - хвороба цивілізації.

Нагадаю, що хвороби цивілізації пов'язані зі способом життя (Харчування, фізична активність, режим, стрес) і не зустрічаються у племен і народів, що живуть традиційно. До числа цих хвороб відноситься депресія, ожиріння, карієс і багато інших хвороб, включаючи акне.

Найперші наукові дослідження про зв'язок харчування і акне носили чисто обсерваційний характер, тобто результати їх базувалися виключно на зібраних спостереженнях. Особливо зацікавив вчених феномен, виявлений в середовищі примітивних народів, провідних збірний образ життя. Серед обстежених 1200 папуасів з острова Кітава в Новій Гвінеї і 115 індіанців в Парагваї не було знайдено жодного випадку акне. В цілому молоді набралося 315 чоловік у віці від 15 до 25 років.

Погодьтеся, що якщо випадковим чином зібрати більше 300 молодих людей, що живуть в сучасному цивілізованому суспільстві, то немає абсолютно ніякої надії, що серед них не знайдеться хоча б одного випадку вугрового висипання. Автор дослідження, Лорен Кордейн, вказав на цілком переконливі з наукової точки зору факти, які згодом підтвердилися і експериментальними дослідженнями. Акне - хвороба західної цивілізації.

Іншим, ще більш наочним підтвердженням статусу акне, як бича цивілізації, може служити приклад способу життя ескімосів (інуїтів). Доктор Шейфер, який за службовим обов'язком жив в середовищі ескімосів з 1940 по 1970 роки, став свідком трансформації цієї етнічної групи з кам'яного віку в епоху космонавтики, з усіма наслідками, що випливають ...

Протягом всього 30-річного «еволюційного періоду» доктор вів щоденникові записи про спосіб життя інуїтів, в тому числі стежив і за їх раціоном. В середині минулого століття складався він в основному з риби і м'яса диких тварин, невеликої кількості зелені і диких рослин, зібраних в літню пору. Інший їжі спочатку просто не було.

Зміна способу життя, скорочення в раціоні частки їжі, видобутої полюванням і рибальством і, навпаки, збільшення частки доступних оброблених продуктів харчування (хліба, крупи, борошна, солодощів та ін.) Позначалося і на здоров'я підопічних доктора. Кількість пацієнтів з раніше ними невідомими або рідко зустрічаються хворобами (в числі яких були діабет, серцево-судинні захворювання, ауто-імунні стану) стало неухильно зростати. Ось що в 1971 році доктор повідомив в своєму щоденнику в зв'язку з цим і про акне:

«... Інший стан стає все більш поширеним - acne vulgaris. Практично невідоме інуїтів раніше, тепер можна легко зустріти серед тінейджерів в ескімоських селах. Набагато менше випадків акне в віддалених місцях. Люди, що приїжджають до нас за службовим обов'язком люди помічають, як сильно за цей час змінився вигляд ескімосів .... »

Відмінності довжиною в прірву в раціоні людини з примітивного суспільства і представника сучасної цивілізації багато в чому пояснюють причини наростаючої епідемії акне. Взяти, приміром, типовий раціон американця. 70% (в розрахунку по добової калорійності) займають в ньому високо-оброблені продукти - цукор в різних формах, молочні продукти, круп'яні та борошняні вироби, рафіновані рослинні масла, сіль, кава, алкоголь і ін.

Акне: гормонально-молекуляний дисбаланс

Доведено, що «чисто зовнішні», косметичні проблеми можуть бути безпосередньо пов'язані з загальними показниками (не) здоров'я: інсулінової резистентності, наявністю внутрішнього запального процесу, дуже часто супроводжуються зайвою вагою. Резонно припустити, що саме прагнення добре виглядати здатне звернути увагу молоді до раціону і способу життя. В цьому випадку вчасно і правильно організоване харчування допоможе не тільки полегшити вирішення питання прищів, але і зменшити віддалені ризики розвитку більш серйозних хронічних захворювань, що викликаються все тими ж метаболічними процесами в організмі.

Дослідження доводять, що акне є своєрідним симптомом «перевантаження» організму західної дієтою. Доведено, що акне в юнацтві є серйозним ризиком ожиріння, артеріальної гіпертензії, цукрового діабету і хвороби Альцгеймера протягом дорослого життя.

Сальні залози відносяться до голокрінновому типу секреції. Їх основною функцією є продукція шкірного сала, яке виходить в результаті повної дізінтеграціі залізистих клітин. Надлишкова продукція шкірного сала може призводити до розвитку себореї і вугрової висипки - акне. Нові підходи до вивчення патогенезу акне в умовах in vitro привели до перегляду ролі сальних залоз у функціонуванні шкіри. Якщо раніше шкірне сало вважали скоріше інертним продуктом метаболізму залізистих клітин ( "living fossil of the skin"), то зараз їх роль оцінюється значно вище і розглядається як керуючий орган шкіри ( "brain of the skin"). Підвищена продукція сала є, мабуть, основною причиною акне.

Отже, зараз трохи молекулярної біології. Базова причина розвитку акне - дисбаланс ефекторів: недостатня активність транскрипційного фактора FoxO1 і надлишкова активність регулятора росту клітини mTORC1, а все сигнальні фактори лише виявляють цю конституційну особливість. Особливу роль у виникненні акне грає корепрессора андроген-рецептора FoxO1.

Цей процес стимулюється поруч гормональних і харчових факторів, наприклад інсулінподобного фактором росту-1. На думку автора гіпотези, недостатня активність FoxO1 призводить до надмірної активації генів, експресія яких визначає все патогенетичні фактори акне: гіперкератінізацію фолікулярних проток, гіперпроліферацію себоцітов і активацію синтезу ліпідів шкірного сала, збільшення кількості цитокінів запалення.

Акне корелює зі збільшенням освіти шкірного сала (гормони і акне). Гормон росту, інсулін і ІФР-1 стимулюють зростання сальних залоз, диференціацію і липогенез шкірного сала. Відзначається пряма кореляція між рівнем ІФР-1 і жирністю шкіри при акне у чоловіків; між збільшенням в сироватці ІФР-1 і пост-підлітковими акне у жінок. Загострення акне після прийому їжі спостерігається у осіб з високим рівнем ІФР-1. ІФР-1 відіграє виняткову роль в Ліпогенез в себацітах. Сигнальний шлях ІФР-1 включає чотири ключові чинники транскрипції липогенеза, які негативно регулюються foxo1.

В умовах надлишкового харчування і активації сигнального шляху інсулін / ІФР-1, регуляторна роль foxo1 щодо факторів транскрипції липогенеза пригнічується. Низька гликемическая дієта знижує експресію факторів транскрипції липогенеза і утворення нових прищів. Примітно, що надмірне споживання м'яса характерна риса західної дієти. Зниження вмісту білка в дієті популяції асоціюється зі зниженням ІФР-1.

Ядерний foxo1, який активується при терапії за допомогою изотретиноина, управляє ендокринної сигналізацією гіпоталамуса, гіпофіза, печінки, наднирників і сальних залоз, foxo1 відносно пригнічення продукції фолікулостимулюючого і лютеїнізуючого гормонів. Інсулін і ІФР-1 діють як негативні регулятори активності foxo1 і підсилювачі експресії гонадотропіну (гормони і акне). Отже, посилення інсулін / ІФР-1 сигналізації західної дієтою сприяє синтезу гонадотропінів гіпофізом - ключових стимулів для стероїдогенезу в гонадах (гормони і акне).

Foxo1 - негативний регулятор рецепторів гормону росту, який грає ключову роль в печінковому синтезі ІФР-1. У печінці інсулін репресує foxo1 і стимулює синтез ІФР-1. Інактивація печінкового foxo1 інсуліном забезпечує адаптацію харчового гомеостазу та ендокринної регуляції росту людини. Примітно, що ізотретиноїн, найпотужніший анти-акне препарат, знижує концентрацію в сироватці гонадотропінів, АКТГ і ІФР-1 (гормони і акне).

В цьому випадку не все ліпіди виробляються з однаковою швидкістю, що призводить до порушення балансу полярних і нейтральних ліпідів. У свою чергу ліпіди відіграють значну роль в трансдукції внутрішньоклітинних сигналів і регуляції різних сигнальних шляхів. Так, ліпіди сальних залоз стимулюють продукцію себоцітов як про, так і протизапальних цитокінів за рахунок активації ядерних факторів транскрипції. Андрогенні гормони контролюють розмір сальних залоз і рівень секреції сала.


У культурі клітин себоцітов було показано, що андрогенні гормони викликають проліферацію себоцітов, а диференціювання і ліпогенного активність визначаються лигандами пероксисомного рецептора, що активує проліферацію (peroxisome proliferator-activated receptor, PPAR), наприклад, лінолевої кислотою. Рівень сироватки ДГЕА - основного андрогену наднирників, зміст якого збільшується під час статевого дозрівання, корелює з проявом акне вульгаріс. Примітно, що ДГЕА індукує фосфорилирование і транслокацию FoxO1 з ядра., Виштовхує його! Таким чином, збільшення ролі сигналізації ДГЕA наднирників до статевого дозрівання пригнічує активність foxo1, підвищуючи AР трансактіваціі. ДГЕА-індукована інактивація foxo1 може пояснити гіперсеборрею і акне новонароджених - два прояви надмірного освіти ДГЕА у плода як фізіологічного механізму, що забезпечує освіту первородного мастила, що важливо для народження.

ІФР-1

Тому при інактивації корепрессора FoxO1 інсуліном або факторами росту типу IGF-1 відбувається посилення активності PPARγ і регульованих їм генів ліпідогенеза. Не випадково активність сальних залоз у хворих акне корелює з рівнем IGF-1 в сироватці крові.Інсулінподобний фактор росту IGF-1 також стимулює процеси ліпідогенеза в себоцітов, активуючи SREBP1 за допомогою сигнального шляху PI3K / Akt. Корепрессора FoxO1, навпаки, помітно пригнічує транскрипцію гена SREBP1. Таким чином, IGF-1 (і інші фактори росту) стимулюють процеси ліпідогенеза в клітинах сальних залоз, а FoxO1 пригнічує їх. Як найважливіший регулятор енергетичного метаболізму, SREBP1 відповідає різким підвищенням експресії на їжу, багату вуглеводами і насиченими жирними кислотами, і, навпаки, відзначено зниження поліненасиченими жирними кислотами.

Висновок (далі буде).

Рішення проблеми акне пов'язано зі зміною способу життя. Нормалізація сну, фізичної активності мають значення, але на першому місці є обмеження «швидкої» їжі. У наступних публікаціях я докладно розберу це концепцію і розповім про ключові продукти, що сприяють розвитку акне, а також про основні метаболічні шляхи (частина ми вже назвали: інсулін, ІФР-1, гіперкалорійних, надлишок омега-6 жирних кислот і деяких амінокислот)

джерела:

https://istina.msu.ru/media/publications/article/453/484/4465657/Karymov11.pdf

http://biohimik.net/obyknovennye-ugri-akne-vulgaris/kak-izbavitsya-ot-ugrej/novoe-ob-akne/gormony-i-akne

http://www.novostioede.ru/article/moloko_provotsiruet_akne/

https://rusamwellness.com/2013/12/15/%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D1%82%D0 % BE% D0% BB% D1% 8C% D0% BA% D0% BE-% D0% BE% D1% 82-% D0% BF% D1% 80% D1% 8B% D1% 89% D0% B5% D0 % B9 /

Використано слайди з презентації: http://www.slideshare.net/vbelchenko/2014-39613229 Євген Радіонов навчально-методичний центр "Мартінес Імідж" https://rusamwellness.files.wordpress.com/2013/12/acne-presentation- 2014.pdf http://www.medicaljournals.se/acta/content/?doi=10.2340/00015555-1677&html=1 http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3408989/ https: / /www.dovepress.com/linking-diet-to-acne-metabolomics-inflammation-and-comedogenesis-an-up-peer-reviewed-fulltext-article-CCID http://www.slideshare.net/nutriscience/milk- signalingdr-melnik-2012

Se/acta/content/?