Полезные материалы

Новини хокею - офіційний сайт ХК «Металург» (Магнітогорськ)

  1. Мрія з бонусом
  2. Перевага перша - більш низька ставка податку
  3. Перевага друга - не страшний локаут
  4. Перевага третє - контракт безглуздо викуповувати
  5. Немає бонусів - немає зірок

Чемпионат.com

542


Півтора місяці тому вболівальники і багато хокейні експерти захоплено говорили про перехід нападника Джона Тавареса з «Айлендерс» в «Торонто». Головна суперзірка ринку вільних агентів подавався як герой, який заради здійснення дитячої мрії грати за «Мейпл Ліфс» пожертвував деякою кількістю грошей, яке йому було забезпечено в іншому клубі. Минуло зовсім небагато часу, і тепер 77-мільйонне угоду центрфорварда з «кленовим» сприймається зовсім інакше: цей вкрай цікавий договір може призвести до глобальних наслідків і спровокувати новий локаут.

Мрія з бонусом

Семирічний контракт Тавареса розділив лігу і її шанувальників на два табори. Представники першого кажуть, що талановита нападник в розквіті сил зробив найправильніший вибір з точки зору кар'єри: під керівництвом тренера-переможця Майка Бебкока і в компанії з молодими Остонов Меттьюс, Митчем Марнер і Вільямом Нюландер у Джона буде прекрасний шанс виграти Кубок Стенлі.
Інші не без підстав стверджують, що ключовим фактором вирішення Тавареса на користь «Мейпл Ліфс» була структура семирічного контракту, який він підписав. Головною принадою для хокеїста стали підписні бонуси, які тільки на перший погляд виглядають формальним жестом доброї волі з боку клубу на адресу гравця. Бонусами уродженцю Міссісога буде виплачений майже $ 71 млн (а це 90% від всієї суми договору), і це дає право на безліч переваг.

«Могутні качки» і койот-Качіні. Альтернативні форми НХЛ

Вони повертаються.

Перевага перша - більш низька ставка податку

У більшості випадків, коли хокеїст є членом успішного клубу НХЛ (Тобто тієї команди, яка потрапила в плей-офф), він змушений стати резидентом міста / штату / країни, де розташовується колектив. Однак, оскільки більшість виїзних матчів «Торонто» проведе на території США, Таварес може уникнути накладення двох податкових ставок - канадської федеральної і податку провінції Онтаріо, які сумарно дадуть аж 53,5%. За податковим угодою між США і Канадою, підписні бонуси обкладаються пільговими канадським податком в 15%, і якщо Джон залишиться резидентом Штатів, то сплата цієї суми звільнить його від вторинних відрахувань на користь США. У грошовому вираженні економія може досягти $ 11,7 млн ​​за весь термін контракту, що чимало навіть за мірками енхаелівський суперзірок.

Можна легко припустити, що Таварес давно є податковим резидентом Америки, так як грав за «Нью-Йорк Айлендерс» з 2009 року. Втім, для отримання описаної податкової пільги Джону доведеться продати свій будинок в Нью-Йорку, але навіть якщо нерухомість у Великому яблуці він збереже, то все одно заощадить $ 5,5 млн, ставши резидентом Канади.

Час Тарасенко та Свечникова. Сюрпризи і розчарування майбутнього сезону в НХЛ

А «Вегасу» пора знати своє місце.

Перевага друга - не страшний локаут

Нинішнє колективну угоду між НХЛ і профспілкою хокеїстів може бути дійсно до кінця сезону-2020/21, а контракт Тавареса розрахований до закінчення чемпіонату-2024/25. Знаючи жорстку манеру переговорів, яку традиційно вибирає комісар Гері Беттмен , Четвертий локаут в історії ліги можна вважати досить імовірним. Логічно, що під час локауту гравці не отримують зарплати, оскільки не виконують своїх трудових обов'язків, але до Таварес це не стосується: форвард отримає свої бонусні $ 11 млн, навіть якщо «листя» в тому сезоні не проведуть жодного тренування.

Перевага третє - контракт безглуздо викуповувати

Якщо припустити страшне і уявити, що Джон Таварес ближче до кінця свого контракту раптом знизить горезвісне спортивну майстерність і виявиться баластом для «Торонто», викуповувати його контракт менеджмент клубу не буде. Цей захід стане абсолютно безглуздою через все тих же бонусів, які на викупної суми ніяк ні відображаються. Щоб викупити контракт хокеїста, потрібно взяти дві третини від решти окладів (base salary) і розділити на подвоєний термін, що залишився. У випадку з Таварес це будуть абсолютно смішні цифри, які на платіжку «Мейпл Ліфс» не зроблять майже ніякого впливу.

Немає бонусів - немає зірок

Звичайно, Таварес далеко не єдиний хокеїст в НХЛ, який підписав контракт на подібних умовах. У лізі встановилася нова фінансова мода для зоряних гравців: супермен з «Едмонтона» Коннор Мак-Девід запрацює бонусами $ 86 млн за своїм договором, центрфорвард «Тампи» Стівен Стемкос - $ 60 млн, і навіть передували йому угоди Патрика Кейна і Джонатан Тейвз також «завантажені »бонусними грошима ($ 44 млн).
1 вересня 2019 року ліга може офіційно відмовитися від продовження нинішнього колективної угоди - якщо це трапиться, договір закінчиться після закінчення сезону-2019/20. За неофіційними даними, керівництво НХЛ вже висловило невдоволення тим, що команди так активно роздають підписні бонуси і навіть прийняло деякі заходи. «Чув, що Беттмен вже звертався, вірніше, прочитав лекцію раді керівників щодо бонусів. Наполягав на тому, щоб їх припинили видавати », - писав наприкінці червня оглядач New York Post Ларрі Брукс.

Проте великі клуби, схоже, не дуже-то прислухалися до думки комісара. Зберегти талановитих виконавців - дуже складне завдання в будь-якій великій спортивній лізі, але в НХЛ цей нюанс може внести серйозний розкол між командами великого ринку і скромник, що живуть за коштами. Так, головний любитель бонусів «Торонто» з 2017 по 2019 рік витратить на ці виплати понад $ 42 млн, що знаходиться в середині списку «Флорида» - $ 11 млн, а замикає таблицю «Коламбус» - менше $ 0,5 млн.
Середня бонусна виплата по лізі зросла з 2015/17 по 2017/19 роки на $ 5,4 млн. Не випадково у того ж «Коламбуса» і «Оттави», які йдуть на останніх рядках цього хіт-параду, виникли проблеми зі своїми провідними хокеїстами - Артемієм Панаріним і Еріком Карлссоном, причому швед відмовився від нового договору з «Сенаторз» саме через відсутність бонусів.
Додамо сюди актуальне питання за участю в Олімпійських іграх, і отримаємо готовий фундамент для нових запеклих трудових спорів вже зараз. Перші офіційні переговори між лігою і профспілкою можуть відбутися лише через рік, і за цей час градус протистояння напевно підніметься.