Полезные материалы

Порівняння протеїну і гейнера і їх вплив на разультате тренування

  1. Так що краще, протеїн або гейнер, давайте розберемося
  2. Детальніше про добавках і в чому різниця між ними
  3. Чим відрізняється Гейнер від протеїну
  4. Як поєднувати прийом протеїну і гейнера

Беручи доленосне рішення піти в тренажерний зал і отримати гарне, підтягнуте й мускулисте тіло, багато хто з нас замислювалися про те, щоб включити в свій раціон одну або кілька харчових добавок. Навіщо? А все для того ж - щоб отримати божественну фігуру. І досить важко і страшно (а часом і вельми небезпечно) вибрати будь-якої серед величезної кількості варіацій цього товару, буквально заполонили сучасний ринок. Небезпечно зовсім не тому, що вони чимось шкідливі для здоров'я, а тому, що можна нарватися на неякісний або зовсім підроблений продукт. До речі, проблеми можуть виникнути і з якісними добавками, якщо невміло ними користуватися або неправильно розраховувати дози.
[Poll id = "20"]

Так що краще, протеїн або гейнер, давайте розберемося

Найбільш популярними і дієвими добавками в наш час можна назвати   гейнер   і протеїн Найбільш популярними і дієвими добавками в наш час можна назвати гейнер і протеїн. Слід добре розуміти, що являє собою кожна з цих добавок.

Для початку, розберемося, що нам потрібно для успішних і результативних занять в спортзалі справжньому бодибилдеру. Під результативністю мається на увазі швидке спалювання «поганого» жиру і не менш швидке нарощування благородної мускулатури. А потрібно нам, по факту, наявність двох складових в нашому організмі - білків і вуглеводів. Перші є будівельним матеріалом, своєрідними «цеглинками», з яких будуть будуватися наші м'язи. Другі забезпечують наш організм енергією, так необхідної при тривалих і інтенсивних фізичних навантаженнях, які відбуваються на тренуваннях.

Детальніше про добавках і в чому різниця між ними

Гейнер - це суха суміш, коктейль, що складається на 70-80% з вуглеводів і на 10-20% - з білків. Протеїн - такий же сухий коктейль, але майже повністю складається з білків і практично не містить в собі вуглеводів і жирів.

Обидва продукти, всупереч розхожій громадській думці про шкідливість їх компонентів та складових, насправді виготовляються з абсолютно натурального і нешкідливого харчового сировини Обидва продукти, всупереч розхожій громадській думці про шкідливість їх компонентів та складових, насправді виготовляються з абсолютно натурального і нешкідливого харчового сировини. Також дуже популярні версії про те, що подібні добавки викликають залежність, схожу з наркотичною, викликають проблеми з серцем, нирками, печінкою, деякі навіть порівнюють їх зі стероїдами. Незважаючи на це, дослідження доводять, що ці страхи необгрунтовані. Та й якої шкоди можуть завдати продукти, виготовлені з тих же сполук, які ми щодня споживаємо в їжу? Хіба що з більш високою концентрацією для швидкого всмоктування і засвоєння організмом.

Протеїн, за рахунок білка, дає помітний приріст м'язової маси, прискорює «будівництво» власного тіла. Єдине «але» - не рекомендується прийом протеїнів при серйозних або паталогічна захворюваннях нирок, або при індивідуальній непереносимості білка.

Гейнер ж, завдяки вуглеводам, дає колосальний запас енергії, тим самим підвищуючи тривалість і інтенсивність тренувань . Але, саме за рахунок великого вмісту вуглеводів, гейнер може привести і до неприємних наслідків - НЕ витрачені вуглеводи (не "виплеснута» енергія) трансформуються в жири, які осідають під вашою шкірою, зменшуючи рельєфність м'язів і погіршуючи в цілому вашу фігуру.

Чим відрізняється Гейнер від протеїну

Гейнери радять приймати людям з ектоморфним будовою тіла - худорлявим і мають високу швидкість метаболічних реакцій, тобто, людям, які відчувають труднощі з набором   м'язової маси Гейнери радять приймати людям з ектоморфним будовою тіла - худорлявим і мають високу швидкість метаболічних реакцій, тобто, людям, які відчувають труднощі з набором м'язової маси . Гейнери допоможуть набрати цю масу в досить стислі терміни.

І, навпаки, єндоморфам - людям, схильним до повноти і швидко набирає вагу, не рекомендується часте вживання гейнери. Людям з даним типом статури буде складніше уникнути приросту підшкірного жиру з не переробленої вуглеводів. Набагато корисніше й ефективніше їм буде використовувати протеїнові суміші, щоб зменшити вміст жиру в м'язах.

До речі, багато добавки та коктейлі мають в своєму складі, крім перерахованих вище компонентів ще й деякі вітаміни і мінерали, що ще більше підвищує їх корисні властивості в цілому. Ще в них може міститися каротин - амінокислота, що поліпшує і зміцнює імунітет людини. Крім того, існують гейнери, що мають в своєму складі білки і вуглеводи в співвідношенні до 45:45, що тільки підвищує їх ефективність при роботі «на масу». Такі види гейнери вважаються більш якісними і, тому, відрізняються більш високою ціною.

протеїнові коктейлі бувають двох видів - з повільними і швидкими протеїнами. Повільний протеїн повільніше всмоктується організмом, відповідно - дає менший приріст м'язів, але діє на протязі тривалого часу. Ідеально підходить для тих, хто хоче скинути вагу або надати м'язам рельєф (при так званій сушінні). Швидкий протеїн надає прямо протилежний ефект - всмоктується швидко, діє короткий час, дає максимальний приріст маси. Відповідно, для нарощування красивого рельєфного стану, бодибилдеру потрібно починати з швидкого протеїну і переходити на повільний.

Як поєднувати прийом протеїну і гейнера

Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок про те, що вибір тієї чи іншої харчової добавки - індивідуальний вибір кожного і засновувати його слід на стані власного організму, будови тіла і переслідуваних цілях Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок про те, що вибір тієї чи іншої харчової добавки - індивідуальний вибір кожного і засновувати його слід на стані власного організму, будови тіла і переслідуваних цілях. Якщо ви худорлявий і хочете набрати масу якомога швидше - починаємо приймати гейнери. Після того, як маса тіла стає задовільною, переходите на протеїн. Якщо маса вашого тіла на ваш погляд завелика - починайте відразу з протеїну, повільного для сушіння, або швидкого - для зміцнення м'язів.

Так, ще один момент - адже цілком можна поєднувати обидві добавки одночасно - низькобілковий гейнер і протеїн приблизно в рівних пропорціях. Тоді ви забезпечите свій організм, як необхідною кількістю енергії, так і будівельним матеріалом у вигляді білків. Головне - оптимально підібрати індивідуальну дозу. І з приводу доз: гейнери і протеїни - це харчові добавки. Добавки, а не основна їжа, не захоплюйтеся ними і не перестарайтеся, інакше є цілком реальні шанси заробити розлад шлунка та інші проблеми з травним трактом. Як свідчать мудрі слова - все є отрута і все є ліки, тим чи іншим його робить доза. І все ж, з огляду на вищесказане, можна прийти до висновку, що для бодібілдера оптимальними для прийняття добавками є протеїни, адже загальний показник результативності трохи вище, ніж у гейнери.

Вся правда про гейнерах в відео

Навіщо?
Та й якої шкоди можуть завдати продукти, виготовлені з тих же сполук, які ми щодня споживаємо в їжу?