Полезные материалы

Життєва енергія. Життєва сила. Як їх отримувати.

  1. Життєва енергія (життєва сила) і тіло.
  2. Життєва енергія (життєва сила) і суспільні відносини
  3. Життєва енергія (життєва сила) і духовність

Привіт! Ми вже розмовляли про те, що таке життєва енергія (життєва сила) . Сьогодні обговоримо цю тему з більш практичної сторони. Привіт

Життєва енергія. Життєва сила

Підібралися до головного питання. Що ж робити в ситуації, коли енергії не вистачає? Стратегії насправді всього 2:

  1. Жити по-старому і підганяти себе допінгом (міцну каву, чай, алкоголь, таблетки, сварки). Періодично при цьому робиться ковток життя у вигляді «прокинутися на вихідних о 14.00», або «виїхати у відпустку в Єгипет, і щоб Цих не бачити і не чути». Шлях садистськи-мазохистский, при якому насілуешь себе, плачеш від цього, скаржишся, але продовжуєш гвалтувати. Це до питання про нашу «цілісності», про яку ми вже говорили.
  2. Шлях трансформації. Якщо щось у житті / теле / ​​емоціях не так, то потрібно це щось міняти, перебудовувати. І тут є спокуса. Хочеться поміняти відразу все. Розумієш, що це занадто складно і не робиш нічого, продовжуючи себе пригнічувати додатково ще і тим, що нічого не робиш. Мазохізм другого порядку. Я прихильник методу поступових змін. Внесли зміни. Спробували. Прижилося. Ходімо далі.

Про перший шлях я нічого не буду розповідати. Тим, кому він подобається нехай продовжують. Пропоную конспективно окреслити кілька методів для поступових змін, які можуть допомогти в піднятті енергії.

Вводити зміни можна через різні рівні:

  • тіло
  • Громадські відносини
  • Духовно-емоційну сферу

Життєва енергія (життєва сила) і тіло.

З тілом все просто. Воно саме по собі просте. Для того щоб енергія була, її потрібно навчитися запускати. Тіло діє за принципом мінімальних зусиль. Так, якщо ми не займаємося спортом, то поступово енергії стає все менше. Вона не потрібна тілу.

Наступний момент - тіло людини має дуже багато м'язових затискачів. Є таке поняття м'язовий панцир. Цей панцир - це наша особистість, втілена в тіло. Підтримка панцира вимагає дуже багато енергії. Поступове дозвіл собі більшого призводить до того, що блоки прибираються. Аналогічно можна відразу ж працювати з блоками. Розкривати їх, що відразу ж дає приплив як би нової енергії, а насправді просто вивільняє то, що зараз використовується не самим раціональним способом.

Життєва енергія (життєва сила) береться з їжі. Раціональне харчування здатне істотно змінити її кількість і якість. З харчування можна почати. Для цього не потрібно навіть кудись спеціально ходити і чимось додатково займатися.

техніки:

  • Спорт (зарядка, тренажерний зал, басейн, секції різні, але бажано більше рухливі, ніж ШАХИ).
  • Техніки тілесно-орієнтованої терапії (театр дотиків, техніки Райха, Лоуен, різні масажні та енергетичні техніки)
  • Танцювально-рухові техніки (Джаз тіла, автентичний рух, контактна імпровізація, 5 ритмів).
  • Динамічні медитації (Ошо)
  • Дихальні техніки (холотропне дихання, ДМД, ребефинг)
  • Здорове харчування

Життєва енергія (життєва сила) і суспільні відносини

Люди, які нас оточують, можуть як давати нам енергію, так і забирати її. І найцікавіше, що в кожен момент часу ми знаходимося в дуже складному, але рівноважному стані «давати-брати». Кому-то зручніше давати. Вони дають, відповідно. Їх так з дитинства вчили. Це комуністичний альтруїзм. А хтось бере і не думає про інших.

Коли ми вирішуємо кому з друзів зателефонувати, до кого поїхати саме потреба брати або віддавати диктує нам мета, з ким саме зараз варто поспілкуватися.

Підживлює нас наше оточення. Люди, які нам симпатичні. У вас же є такі люди?

Тут може бути два підходи. Якщо ви усвідомлюєте пробіл у своєму соціально оточенні, можна змінювати оточення (свідомо його формувати), а можна змінювати своє ставлення, перебудовувати зв'язку. Це набагато складніше, але це творчість вищого порядку.

техніки:

  • комунікативні техніки
  • Техніки побудови відносин
  • Техніки на розуміння чоловічого і жіночого в людині

Життєва енергія (життєва сила) і духовність

Цю сферу дуже складно проаналізувати, складно помацати руками. Прикласти до неї лінійку. І начебто її немає практично, але при цьому вона надзвичайно важлива. Духовність - це те, наскільки ми себе почуваємо на своєму місці в глобальному сенсі. Наскільки ми живемо своїм життям, наскільки ми робимо те, що ми дійсно хочемо. І це не про вседозволеність. Тут рівень настільки високий (або глибокий), що про шкурні інтереси думок не виникає. Духовність - це вміння жити в гармонії з собою і світом. І починається вона з розуміння, хто ж я.

техніки:

  • Арт-терпить, творчі техніки. Малювання, музика, ліплення, спів.
  • медитативні техніки
  • Трансові спрямовані візуалізації
  • Дихальні техніки (холотропне дихання, ДМД, ребефинг)
  • Казкотерапія, робота з архетипами
  • Енергетичні практики (Рейкі, космоенергетіка)

До чого це я все написав? Зрозуміло, що з місця зараз ніхто не «підірветься» і не буде відразу займатися всім-всім-всім. Зрозуміло, що список технік неповний і неточний.

Все починається з аналізу. Що я зараз з себе уявляю? Хто я такий? Яке моє місце?

Життєва енергія (життєва сила) будується на балансі зовнішнього і внутрішнього, але такий баланс можливий тільки в тому випадку, якщо в центрі його стоїть людина. І людина цей знає, що він центр, і відчуває це.

Життєва енергія (життєва сила) починається з себе самого і закінчується на собі самому. На умінні брати відповідальність за своє життя.

  • Хто я такий, якщо мій настрій залежить від того, йде дощ чи ні?
  • Хто я такий, якщо я впадаю в ступор, коли на мене накричали, або навпаки занадто сексуально подивилися?
  • Хто я такий, якщо не можу сказати ЦЕ МОЄ ЖИТТЯ.
  • ЦЕ МІЙ ВИБІР

Удачі в отриманні та освоєнні енергії. Діліться, що вийшло в результаті?

п.с. важливе уточнення написав практичне. Як коригувати життєву енергію під час роботи без застосування специфічних технік. Ось тут можна почитати: Життєва енергія. Як застосувати теорію, коли працюєш в офісі?

Проворов Андрій

Що ж робити в ситуації, коли енергії не вистачає?
У вас же є такі люди?
Що я зараз з себе уявляю?
Хто я такий?
Яке моє місце?
Хто я такий, якщо мій настрій залежить від того, йде дощ чи ні?
Хто я такий, якщо я впадаю в ступор, коли на мене накричали, або навпаки занадто сексуально подивилися?
Діліться, що вийшло в результаті?
Як застосувати теорію, коли працюєш в офісі?