Полезные материалы

Граємо в марблс

  1. техніка гри
  2. Тік-Так-Те
  3. Коробочки. Мініатюрний гольф в стилі марблс
  4. дев'ять дірок

зміст:

Багато дорослих людей, напевно, пам'ятають одну зі своїх дитячих ігор - в різнокольорові камінці. Треба було вибити з позначеного кола якомога більше камінчиків противника. На жаль, в Росії ця гра загублена, однак можна припустити, що історія її починається ще з печерних часів, коли природними іграми хлопчиків були ті, які дозволяли їм тренувати руку і окомір, готуючись в майбутньому зайняти місце серед мисливців племені.

За часів перших цивілізацій гра стала заняттям дозвілля, забавою. У Єгипті їх робили з обпаленої глини, в Китаї - з порцеляни. У 19 столітті німецький склодув винайшов пристосування - якісь ножиці, якими в'язку, тягучу струмінь рідкого скла можна було різати на кульки. В середині минулого століття з Японії прийшла інша технологія виробництва марблс, - змішання скла з натуральним мармуром. Тоді, мабуть, вони і отримали назву марблс, що означає мармурові.

Сучасні марблс виготовляються з силікатного піску, золи та соди, які розплавляються в печах при 650 градусах Цельсія Сучасні марблс виготовляються з силікатного піску, золи та соди, які розплавляються в печах при 650 градусах Цельсія. Барвники, які додаються в скло, надають їм найрізноманітніші відтінки. Сині кульки виходять при додаванні кобальту, червоні - селища. З марблс складають колекцію, ними прикрашають інтер'єр, їх кладуть в акваріуми замість річкових камінчик, та хіба мало сфер застосування можна знайти для різнокольорових, прозорих, матових, перламутрових кульок-камінчиків найрізноманітніших форм і розмірів?

Останні півстоліття в марблс вже грає весь світ. Ми познайомимо вас з правилами гри і запропонуємо кілька її варіантів. Це найпопулярніша гра у дітей, кульки коштують недорого, а спеціальні пристосування або інструменти не потрібні. Досить наявність кульок марблс і будь-якого простору, - рівну підлогу, лінолеум, килим, а якщо ви граєте на природі, - спортивний майданчик, піщаний пляж, галявина, словом, будь-яка рівна площадка. У марблс можна грати удвох і великою групою. А нагорода переможцю - кульки переможених.

Перш за все, ознайомимося з загальними правилами і технікою гри. Мета гри - вибити і взяти в полон найбільшу кількість кульок супротивників. У грі з великою кількістю гравців, як і в будь-якої спортивної гри, за дотриманням правил спостерігає рефері (суддя), він же приймає рішення в процесі гри і присуджує окуляри. Рахунок у грі веде скорер, - він стежить за пострілами кожного гравця. Грубим порушенням правил вважається посилає рух стріляє рукою.

Черговість пострілів визначається жеребкуванням Черговість пострілів визначається жеребкуванням. Мовою марблс її традиційно називають лаггінг. Накресліть крейдою або паличкою дві лінії, віднісши їх один від одного приблизно на 30 см. Перша лінія буде лінією лаг, від якої потрібно відміряти 3 м і накреслити стартову лінію. Зі стартової лінії кидаються кульки (не використовуючи прийом пострілу) таким чином, щоб потрапити якомога ближче до лінії лаг. Чи не переступати за стартову лінію, це вважається порушенням. Той гравець, чий кулька виявиться ближче до лінії лаг, починає першим. Решта гравців слідують за першим в тому порядку, який зайняли їх кульки. Якщо кулька перелетів за лінію лаг, гравець вибуває з гри. Якщо кулька виявився точно на лінії лаг, гравець вважається виграв автоматично. У наступному раунді першим починає той гравець, який виграв попередній.

Кульки, вибиті за коло або за лінії квадратів, в залежності від виду гри, забирає той гравець, який їх вибив. Якщо кулька приземляється на лінії кола (квадрата), і його центр знаходиться за лінією або точно на лінії, кулька вважається поза колом (квадрата). Якщо кулька зісковзує з руки гравця, і рефері підтверджує це, причому кулька не повинен полетіти далі, ніж на 25 см, постріл оголошується поза грою і гравцеві надається право повторного ходу.

До змісту

техніка гри

Стріляє кульку називається "тоу". Він повинен бути трохи більше, ніж інші кульки. Покладіть кульку на долоню між вказівним і великим пальцем. Стисніть долоню, залишивши великий палець за кулькою, і виштовхніть кульку великим пальцем, надавши йому обертальний рух за допомогою вказівного пальця. Рука при цьому повинна торкатися землі хоча б в одній точці. Якщо стріляє кулька відлетів занадто далеко, значить, клацання був сильним, або кульці не було надано обертального руху.

Більшість гравців грають на колінах, тримаючи "тоу" попереду. Якщо ви правша, опустіться на праве коліно, а лівою ступнею спирайтеся в землю. Ліву руку тримайте на лівому коліні для балансу. Якщо ви лівша , Робіть все навпаки. Чи не рухайте стріляє рукою в момент пострілу, це вважається шахрайством і карається висновком з гри!

Виберіть кульку, який хочете вибити. Надсилайте стріляє кулька по уявної лінії між ним і кулькою, який ви вибрали. Не стріляйте дуже сильно, ви втратите правильний напрямок, а стріляє кулька може перелетіти за лінію. У марблс, як і в будь-якому виді спорту, необхідна тренування. Придбання навичок може зайняти деякий час. Не впадай у відчай. У вас все вийде!

витівка 2

Ці ігри для двох гравців, для тата або мами з дитиною, або для двох дітей Ці ігри для двох гравців, для тата або мами з дитиною, або для двох дітей. Треба сказати, що на Заході проходять сімейні чемпіонати з марблс, і перша гра - Коло - входить в усі програми, як сама показова. Оволодівши цією грою, ви можете оголосити про початок змагань всередині вашої сім'ї, або викликати на поєдинок сім'ю ваших друзів.

коло

  1. Мелом або паличкою накресліть коло діаметром 3 м і по її центру викладіть 13 кульок у вигляді хреста. Вони повинні бути розташовані один від одного на відстані приблизно 8 см.
  2. Проведіть лаггінг.
  3. Гравці можуть стріляти з будь-якої точки поза колом, вибиваючи кульки, що знаходяться в колі. Кількість пострілів залежить від вибитих кульок. Якщо вибивати кульку не вилітає за коло, хід передається супротивникові. Виграє той, хто першим набере 7 кульок.
  4. Вибиті кульки не повинні заходити назад в коло. Якщо вони повернулися, то вважаються взятими в полон і їх забирає противник. Якщо стріляє кулька не вилетів з кола при 7-му пострілі, ви повинні покласти його в хрест і пропустити хід.

До змісту

Тік-Так-Те

Хрестики нолики

  1. Накресліть крейдою або паличкою квадрати, так само як і для хрестиків-нуликів. Розміри квадратів залежать від величини ігрового майданчика.
  2. Проведіть лаггінг.
  3. Відступите від квадратів на 3 або 4 кроки і накресліть лінію старту. У цій грі один постріл дорівнює одному ходу.
  4. Переможцем стає той гравець, який першим заповнить квадрати по горизонталі, вертикалі або діагоналі. Умови гри, на відміну від хрестиків-нуликів, допускають вибивання кульки супротивника з квадрата для того, щоб побудувати свою гру. Вибиті кульки при цьому забираються в полон. У цій грі за хід можна зробити лише один постріл.

витівка 3

Ці ігри для необмеженої кількості учасників Ці ігри для необмеженої кількості учасників. У коробочки зручно грати вдома. Можна розважити нею маленьких гостей, які прийшли до вашої дитини на день народження, або, зібравши всю сім'ю, влаштувати турнір в непогожий день. Гра "Дев'ять дірок" - практично гольф, тільки без ключок. Та й справді, це наймодніша на Заході гра після гольфу. Вона надає прекрасну можливість активного відпочинку на природі.

До змісту

Коробочки. Мініатюрний гольф в стилі марблс

  1. Коробку з-під взуття поставте на гладку поверхню відкритої стороною до гравців.
  2. Проведіть лаггінг.
  3. Відступите від коробки на 5-6 кроків. Якщо ви освоїли прийоми гри в досконало, можна стріляти і з більшої відстані.
  4. Кожен гравець, дотримуючись черговості, робить постріл таким чином, щоб кулька котився, як в грі в кеглі, у напрямку до коробки.
  5. Кульки, які не досягли коробки, залишаються там, де вони зупинилися, і вважаються "впали солдатами". Гравець, Захід кулька в коробку, може взяти в полон "впали солдат". Якщо кулька, Захід в коробку, вилетів назад, він так само вважається "впав солдатом".
  6. Кількість кульок, що беруть участь в грі, обговорюється гравцями заздалегідь. Виграв вважається той гравець, який набере найбільшу кількість кульок.

До змісту

дев'ять дірок

  1. На рівній галявині накресліть три паралельні лінії і викопайте дев'ять дірочок, по 3 в кожній лінії на однаковій відстані одна від одної. Дірочки повинні бути досить великими, щоб в них могло поміститися до 10 кульок. Розподіліть кульки в ямках наступним чином. У центральній дірочки повинно бути більше кульок, в кутових - в 2 рази більше, ніж в середніх. Наприклад, в центрі - 10, в кутах - по 6, в інших - по 3. Про кількість кульок в грі учасники домовляються заздалегідь.
  2. Проведіть лаггінг.
  3. Кидайте марблс з відстані 1 м від дірочки.
  4. Якщо кулька потрапляє в ямку, гравець забирає всі кульки з неї. Якщо гравець не влучив, він повинен покласти свою кульку в найближчу дірку.
  5. Якщо при пострілі кулька потрапляє в порожню дірку, гравець повинен покласти туди початкова кількість кульок.
  6. Гра закінчується тоді, коли всі ямки порожні. Виграє той, хто візьме в полон найбільшу кількість кульок.

Володимир Калачов,
директор з розвитку ТОВ "МФ Пошук"