Полезные материалы

Як вибрати метальні ножі

Питання вибору метальних ножів багатьом здається дуже складним і заплутаним. Занадто довго в нашій країні метання ножів було під забороною, а спортивне метання відсутнє як клас. Розмови про вибір метальної ножа часто пов'язані з різними міфами, які не мають під собою ніякого реального ґрунту. Наприклад, кожен з нас чув про секретний «ртутному ножі» розвідників. Такий ніж завжди встромляється в ціль при будь-якому кидку.

Такий ніж завжди встромляється в ціль при будь-якому кидку

Хоча, будь-хто починає розбиратися з питанням вибору метальної ножа, вчиться швидко розуміти де міф, а де реальність. У цій невеликій статті ми дамо декілька порад щодо вибору метальної ножа. Отже.

  1. При виборі метальної ножа виходите з того, що це абсолютно спортивне і легальне заняття, в тому випадку якщо ви плануєте кидати ножі в метальний стенд. Якщо ви плануєте використовувати ніж для метання по іншим цілям, ми рекомендуємо уважно вивчити чинне російське законодавство, особливо закон про зброю.
  2. Метання ножів - потенційно травмоопасное заняття, яке вимагає серйозного підходу і дотримання елементарних норм безпеки. Ми рекомендуємо починати тренування під керівництвом досвідченого інструктора.
  3. Метальний ніж - предмет, який використовується тільки для метання. Навіть якщо на ножі виведені спуски, то ріжучакромка, як правило, не заточується. Це робиться для підвищення безпеки в процесі метання. Для впевненого кидка і попадання в метальний стенд набагато важливіше гострий кінчик з правильно вибраним кутом сходу граней метальної ножа.
  4. Для метання ножа важливо навчитися відчувати баланс ножа. Зовсім необов'язково баланс повинен знаходитися строго посередині. Якщо развесовка ножа така, що центр ваги зміщений в рукоять, - кидати такий ніж потрібно хватом за клинок. Якщо баланс ножа йде в клинок, то кидають такий ніж, утримуючи його за рукоять.
  5. Існує два основних типи метання ножів: оборотне і безоборотне. При оборотному способі метання ніж може утримуватися, як за клинок, так і за рукоять. При безоборотному способі метання, ніж утримується тільки за рукоять.
  6. Починати краще з невеликою дистанції (3-4 метри). Ми рекомендуємо для початку освоїти зворотний техніку метання. Вона значно простіше. Безоборотную техніка метання вимагає певної підготовки.
  7. При метанні ножа слід концентруватися на попаданні в ціль, а не на силі кидка. Поступово ви почнете краще контролювати швидкість, силу і дальність.
  8. Метальні ножі вимагають регулярного огляду і догляду. У разі появи заминов або відколів, рекомендується відразу ж прибирати їх з допомогою надфіля.
  9. Якщо ви всерйоз налаштовані освоїти техніку метання ножів, ми рекомендуємо купити кілька однакових ножів (3-5 штук). Щоб після кожного кидка не бігати за ножем.