Полезные материалы

Згвалтування, як зброю війни: Нобелівську премію миру вперше отримав гінеколог

У 2018 року лауреатом Нобелівської премії миру став 63-річний лікар-гінеколог Денис Муквете з Конго. Він пояснив, що згвалтування в сучасному світі використовують як військову зброю.

Муквете зазначає, що проблему сексуального насильства потрібно вирішувати не тільки заради самих жертв, але і для того, щоб в майбутньому таке не повторювалося.

У своїй лікарні лікар доглядає за жертвами сексуального насильства. Він з колегами лікують не тільки їх тіла, але і зобов'язані турбується про психіці, а це може займати багато часу.

У 2018 року лауреатом   Нобелівської   премії миру став 63-річний лікар-гінеколог Денис Муквете з Конго

Мукведе займається тим, що повертає справедливість з допомогою трьох чинників - медичного, психо-соціального і соціально-економічного. Жінки вимагають справедливості, адже питання, чому це сталося саме з ними, виникає у кожної.

Популярні статті зараз показати ще

Доктор займається цією проблемою вже майже 20 років і Мукведе стверджує, що за цей час в Східному Конго ситуація жінок змінюється. Вони ведуть боротьбу, щоб пробити цю стіну мовчання. Він зазначає, наскільки сильніше стали самі жінки, яким не соромно говорити про це і відстоювати свої права.

"Подивіться, що зі мною сталося, і я знаю, хто в цьому винен", - наводить Денис слова жінок, які звертаються до лікарень і поліцію. Подивіться, що зі мною сталося, і я знаю, хто в цьому винен, - наводить Денис слова жінок, які звертаються до лікарень і поліцію

Мукведе пояснює, що коли бачить страждання жінок, то відчуває співчуття, жалість і намагається представити себе в такій ситуації. І цей аспект дуже важливий, адже, той, хто не може ототожнити себе з ближнім, тому байдужі страждання оточуючих.

З іншого боку нобелівський лауреат зізнався, що був неймовірно вражений, коли побачив, якими сильними можуть бути жінки. Навіть травмовані і всупереч життя в дуже складних умовах, вони встають і борються за свої права.

Нагадаємо, Нобелівська премія: світ вибрав трійку кращих вчених.

Як повідомляв "Знай. Ua", онкохворі українці відчули на собі унікальний метод Нобелівських лауреатів.

Також "Знай. Ua" писав, що Нобелівська премія з економіки дісталася двом американцям.