Полезные материалы

Користь і шкода вегетаріанства

Вегетаріанство має 4 основних напрямки:

лакто-ово-вегетаріанство (з продуктів тваринного походження допускаються яйця і молоко);

лакто-вегетаріанство (тільки молоко);

ово-вегетаріанство (тільки яйця);

веганізм - найсуворіша форма вегетаріанства, що виключає всі продукти тваринного походження (Молоко, яйця, навіть мед не завжди вітається).

Існує також поняття флексітаріанство - часткова відмова від їжі тваринного походження.

Ті, хто допускають в їжі вживання риби і морепродуктів, вегетаріанцями вважатися ніяк не можуть. Для них існують такі терміни, як пескетаріанство (для рибоїди) і поллотаріанство (для любителів птиці). Є навіть таке веселе напрямок як Фриганізм - вживання м'ясних продуктів, якщо вони безкоштовні і якщо будуть викинуті (щоб даремно не пропали).

Довгий час вегетаріанство не мало своєї назви. Наприклад, в царській Росії таку систему харчування було прийнято називати "піфагорейської" або "індійської". В кінці XIX століття англійці придумали відомий нам термін, взявши за основу латинське слово vegetus - "бадьорий, здоровий, свіжий".

Типового Мясоєдов вегетаріанство не принесе ніякої користі - лише шкоду. Не можна категорично відмовлятися від того, що вимагає твій організм.

Вегетаріанство з медичної точки зору

Деякі медики не визнають вегетаріанство як корисну для нашого організму систему харчування. Пояснити це легко: жорсткі вегетаріанці (вегани) нерідко доводили себе до крайнього виснаження незбалансованим раціоном і відсутністю життєво необхідних мікроелементів, а адже це прямий шлях до безпліддя, анемії, неврозів, передчасним зморшкам, випадання волосся і ломки нігтів. Вітамін B12, білки, кальцій - тільки початок довгого переліку того, чого позбавляють себе фанатично постять індивідууми.

Зате інші фахівці виступають тільки за! Позбавлені від м'ясної їжі прихильники "бадьорого і свіжого" способу життя набагато рідше хворіють захворюваннями серцево-судинної системи, гастритом, астмою і навіть рак. Крім того, тривалість життя у вегетаріанців довше, ніж у м'ясоїдів. Це пов'язано з тим, що вони не отримують токсинів, що містяться в м'ясі: не встиг переварити - отримай інтоксикацію з усіма витікаючими з цього наслідками! До того ж нинішні бройлерні курчата і кабани, вирощені прискореним методом, - джерело гормонів, антибіотиків і шкідливих харчових добавок.

Фото: thinkstock